رسانه اینترنتی دیدوشنو
آمریکایی آرام
بازدید 1812
ریحانه رحیمی 1778 روز پیش

کتاب صوتی ” آمریکایی آرام “

موضوع: آمریکایی آرام

نویسنده: گراهام گرین

دسته بندی: کتاب صوتی

زمان: 2 ساعت و 57 دقیقه

آمریکایی آرام [The Quiet American]. رمانی از گراهام گرین (1904-1992)، نویسنده انگلیسی، که در 1955 نشر یافت. نویسنده، به‌دنبال اقامت خویش در مالزی و هند و چین، از مشاهدات خویش تحت عنوان خبرنگار جنگی به کار گرفته، ضد امریکایی بودن خود را در پوسته اثری طنزآمیز، ابراز می­دارد. و در حالی که ارتش فرانسه در هند- چین در درحال حاضر جنگیدن با ویتنامی هاست ، در سایگون ، جوانی آمریکایی و تیزهوش به اسم پایل، آغاز به جابجایی کمکهای اقتصادی به "نیروی سوم" می نماید. فاولر ، راوی و خبرنگار فرنگی فصلی ، گرفتار میان استعمارگران فرانسوی و ویتنامی ها ، خاطرنشان می نماید: "تا به درحال حاضر کسی را ندیده بودم که برای کلیه مشکلاتی که به وجود اورده میباشد، انگیزه ی بهتری داشته باشد." زمانی که سیاست های پایل جوان خون به پا می نماید، فاولر نمی تواند خویش را کنار بکشد. البته علت های فاولر برای مداخله ، هم برای پلیس و هم برای خودش مشکوک میباشد ، چون تا قبل از این پایل معشوقه ویتنامی اش را از چنگش درآورده است . "آمریکایی آرام" نقدی میباشد تند و سرشار از خشم که در شکلی استعاری از طرف یک استعمارگر کهنه‎ کار به یک دنیا‎خوار مبتدی و تازه کار وارد می‎شود.

گراهام گرین چهارمین فرزند از شش فرزند چارلز هنری و ماریون گرین بود. پدر وی چارلز هنری گرین رئیس مدرسه برک همستد (Berckhamsted) بود. برادرش هیو نیز تا مدیر کلی شبکه بی‌بی‌سی ترقی کرد. گرین ابتدا در مدرسه پدرش و سپس در آکسفورد تحصیل کرد. در دوران نوجوانی ملال مرضی و مهلکش او را دو بار به خودکشی کشاند؛ و حتی مدتی به بازی رولت روسی پرداخت؛ به مدت شش ماه هر ماه یک بار به جنگلی دورافتاده می‌رفت و یک گلوله در خشاب چرخنده یک رولور شش تیر قرار می‌داد، خشاب را می‌چرخاند و لوله تپانچه را به شقیقه‌اش می‌گذاشت و ماشه را می‌چکاند. در هر شش بار گلوله‌ای شلیک نشد؛ و به گفته خودش هجوم آدرنالین در شرایط ترس و هیجان بسیار شیمی خون و روحیه‌اش را تغییر می‌داد و افسردگی اش را موقتاً درمان می‌کرد.
او دربارهٔ این تجربه در جستار «رولور در گنجه کنجی» که در مجموعه کودکی گمشده (۱۹۵۱) چاپ می‌شود، می‌نویسد اما از مجموعه جستارهای ۱۹۶۹ حذف می‌شود.
تابلویی که نشانگر زادگاه گراهام گرین است.
اولین مجموعه شعر وی به نام آوریل سرایی در ۱۹۲۵، سال آخر حضورش در آکسفورد به چاپ رسید. پس از فارغ‌التحصیل شدن مدتی را در روزنامه ناتینگهام کار کرد. سپس به عنوان معاون و سردبیر روزنامه تایمز در لندن مشغول به کار شد.
در ۱۹۲۶ پس از آشنایی با ویوین داریل برونینگ و به تشویق او مذهب آبا و اجدادی انگلیکان را ترک گفت و کاتولیک شد. گرایشی عمیق و پایدار به مذهبی پر از جزمیت و معجزه. اگرچه او همیشه اصرار داشت رمان‌نویسی کاتولیک نیست اما بعد مذهبی آثارش اهمیت زیادی پیدا کرد و این را می‌توان در صخره برایتون و عالیجناب کیشوت و قدرت و جلال به خوبی مشاهده کرد.
گرین در اکتبر سال ۱۹۲۷ با ویوین داریل براونینگ ازدواج کرد و دو فرزند از او آورد؛ لوسی در ۱۹۳۳ و فرنسیس در ۱۹۳۶. او همچنین در اواخر سال ۱۹۴۶ رابطه‌ای جدی را با کاترین والستون، همسر ملاک ثروتمندی هنری والستون برقرار می‌کند و این رابطه، پایه رمان پایان رابطه می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin