رسانه اینترنتی دیدوشنو
افسون
بازدید 2002
ریحانه رحیمی 1341 روز پیش

نمایشنامه صوتی افسون

موضوع: افسون

نویسنده: بابک صفی خانی

دسته بندی: نمایشنامه صوتی

زمان: 2 ساعت و 4 دقیقه

«افسون» ماجرای زنی ثروتمند به اسم راحله را روایت می کند که با شنیدن خبر ورود امام حسین (ع) به کوفه، راهی کوفه می شود تا از وی انتقام بگیرد. راحله فکر می کند شوهرش، در نبرد صفین، به دست امام حسین (ع) کشته شده است.
کاروان راحله در اواسط راه به دزدی به اسم «حابس» می رسد که دوستانش به او خیانت کرده‌اند. آنها او را با خود همراه می کنند. دوستان حابس به کاروان راحله می‌زنند و شتران را به غارت می‌برند و حابس را زخمی می کنند. از سوی دیگر، کاروان حجر که برای کمک امام راهی کوفه است، با آنها مواجه می‌شود و با درک ماجرا به آنها کمک می کند.
حجر به راحله می گوید که درباره امام حسین (ع) اشتباه می کند و قاتل شوهر او «عاصم ابن صابر» از گروه دزدانی است که به کاروان زده‌اند. ولی راحله این را دروغ می داند. حجر در اتفاقی به‌وسیله‌ ی عاصم زخمی می شود، اما حجر با وجود زخم پایش می خواهد هرطور شده به کمک امام حسین (ع) برود. خبر کشته شدن مسلم و نرسیدن امام به کربلا به آنها می‌رسد و حجر را ناراحت می کند. راحله و حابس، عاصم را می کشند و حجر به کربلا می رسد؛ اما دیگر دیر شده است.
در میان شهدا، حجر به دنبال امام حسین (ع) می گردد و در عین حال رازی در دل دارد که کسی از آن باخبر نیست. حابس به حجر می گوید اگر رازت را بگویی بدن حسین (ع) را به تو نشان خواهم داد. حجر قبول می کند و حابس او را بالای سر پیکری می برد که از همه بیشتر تیر و شمشیر به او اصابت کرده است و می گوید این بدن حسین ابن علی (ع) است. حجر هم، بعد از مدت‌ها، رازش را فاش می کند. او می‌گوید سال‌ها قبل برده‌ بوده و روزی امام با بخشیدن ۵۰۰ دینار به او آزادش کرده است تا برای خودش کاسبی راه بیندازد و زندگی کند. حجر که خود را مدیون امام حسین می دانسته، خواسته تا با حضور در کنار امام، دین خود را به ایشان ادا کند؛ اما حیف که دیر رسیده است....

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin