رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

بهترین راه پس انداز ماهانه چیست؟

پس انداز ماهانه
بازدید 2047

تهیه کننده: محمد برات زاده     گوینده: فاطمه بخت بلند     صدابردار: آرزو خراشادی     تدوین گر: فاطمه جمادی

بهترین راه پس انداز ماهانه چیست؟

بهترین راه پس انداز ماهانه، اندازه گیری دخل و خرج و بودجه بندی بر اساس آن است. باید بتوانیم هزینه‌های کم اهمیت‌تر را حذف یا با هزینه‌های کمتر جایگزین نماییم. در شرایط سخت اقتصادی، پس انداز کردن کار چندان ساده‌ای نیست.
اما بهترین راه پس انداز ماهانه چیست؟
بسیاری از ما دخل و خرجمان باهم برابر است و در تلاشیم از پس هزینه‌های رو به افزایش روزمره برآییم.
از آنجا که وضعیت‌های اورژانسی مانند بیماری و از دست دادن شغل می‌تواند برای هرکسی اتفاق بیافتد، بسیاری توصیه می‌کنند که آینده نگر باشیم و پس انداز کنیم.
حداقل پس انداز باید مساوی با هزینه‌ی 3 تا 6 ماه زندگی باشد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که پس انداز کردن کاری غیرممکن به نظر می‌رسد، اما خوشبختانه ما روش‌های ساده‌ای برای صرفه جویی داریم.
امروز میخوایم بهترین راه پس انداز ماهانه را براتون بگیم پس با ما همراه باشید.

بهترین راه پس انداز ماهانه

1- بودجه بندی

مخارج خود را در عرض یک ماه پیگیری کنید. رسید همه‌ی خرید‌ها و قبض‌های خود را نگه دارید. در پایان ماه آن‌ها را به دو دسته ثابت و متغیر دسته بندی کنید.
هرکدام از این دسته‌ها را نیز به دو بخش تقسیم کنید: نیاز‌ها و خواسته‌ها.
مخارج ثابت معمولا در همه‌ی ماه‌ها ثابت هستند مانند اجاره، قبض‌های مصرفی، وام‌ها، بیمه، خدمات بهداشتی و غیره، خواسته‌های ثابت هم همه‌ی اشتراک‌ها و خدمات ماهیانه هستند مانند خرید اشتراک شبکه، مجله، اینترنت (مگر اینکه برای کسب و کارتان باشد) و غیره.
هزینه‌های متغیر در هر ماه متفاوت هستند، درحالی‌که برای آن‌ها باید حداقل هزینه را کرد، اما مردم اغلب بیشتر بابت آن‌ها هزینه می‌کنند. نیاز‌های متغیر شامل لباس و غذا هستند و خواسته‌های متفاوت معمولا شامل سرگرمی، عادت‌ها، بازی و سایر هزینه‌هایی است که برای خود یا عزیزانمان می‌کنیم.
حال هزینه‌های ثابت خود را از درآمد خالصتان کم کنید. سپس تعیین کنید که ده درصد درآمد خالصتان چقدر است. این میزان باید حداقل هدف صرفه جویی شما در هر ماه باشد. این مقدار را از باقی مانده‌ی حقوقتان کم کنید. مبلغ نهایی است که باید برای آن بودجه بندی کنید.
آیا به اندازه کافی پول برای پس انداز کردن می‌ماند؟
اگر نه، ابتدا خواسته‌های متغیر و سپس خواسته‌های ثابت و نیاز‌های متغیرتان را نگاه کنید و ببنید کدام را می‌توانید حذف کنید. اگر درآمد ثابتی ندارید، براساس میانگین حقوقتان برنامه ریزی کنید. راه‌های مدیریت پول را بیاموزید. از خرید‌های عجولانه پرهیز کنید. همیشه به گونه‌ای خرید کنید که به تصمیم گیری فوری نیاز ندارید. اگر آگاهانه خرید نکنید با یکبار به فروشگاه رفتن کل بودجه خود را نابود خواهید کرد.

2- کاهش هزینه‌ها

هزینه‌های ماهانه و قبض‌ها را کاهش دهید. برق و آب هر ماه بخش زیادی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. به خود و محیط زیست لطف کنید و در مصرف منابع صرفه جویی کنید. به جای آنکه بخاری یا پکیج را زیاد کنید، لباس گرم بپوشید. هزینه‌های مربوط به خدمات را کاهش دهید. هزینه‌ی بیمه، تلفن، اینترنت و … را ممکن است بتوانید با پیدا کردن یک خدمات دهنده دیگر کاهش دهید. همواره شرکت‌هایی هستند که با نرخ پایین‌تر به شما خدمات مورد نیازتان را ارائه دهند.
ماشینی بخرید که مطمئن و کم هزینه باشد. اگر قصد خرید ماشین دارید، اطمینان حاصل کنید که خریدتان ارزشمند باشد. به آینده‌ی طولانی مدت توجه کنید. یک اتومبیل ارزان قیمت، در آینده هزینه‌های زیادی را بر دوش شما خواهد گذاشت.

3- هوشمندانه خرج کنید

به هزینه‌ی غذا و خوراک توجه کنید. درحالی‌که تغذیه، نیاز ضروری هر فردی است، اما می‌تواند هزینه زیادی را به ما تحمیل کند. اگرچه غذا‌های ارزان، به نظر ناسالم و بی‌کیفیت می‌رسند، اما راه‌های زیادی برای کاهش هزینه‌ی خورد و خوراک وجود دارد.
بیشتر افراد وعده‌های غذایی خود را در بیرون از خانه مصرف می‌کنند، به خصوص وعده‌هایی که در محل کار هستند. اگر بتوانید در خانه غذای خود را آماده کنید، می‌توانید مقدار زیادی پول ذخیره کنید.
از فروشگاه‌های همواره تخفیف خرید کنید. به جای آنکه به فروشگاه‌های برند بروید و هزینه‌ی اضافه پرداخت کنید، به دنبال زمان تخفیف فروشگاه‌ها باشید و در این زمان‌ها مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری نمایید.
هزینه کمتری برای سرگرمی پرداخت کنید.
بسیاری از افراد بیشتر درآمد خود را صرف تفریح و سرگرمی می‌کنند. خوشبختانه این بخش از هزینه‌ها را خیلی ساده می‌توان کاهش داد. اگر دوستان شما هزینه‌های زیادی را صرف رفتن به رستوران و کافه‌های گران قیمت می‌کنند احتمالا به سختی قادر به کاهش این هزینه‌ها خواهید بود.
در این صورت شروع کنید و پیشنهادات کم هزینه‌تری را ارائه دهید. مثلا به جای رفتن به سینما، در خانه فیلم ببینید، یا به جای رفتن به رستوران، شبی را در خانه یا پارک در کنار دوستان سپری کنید. بهترین راه پس انداز ماهانه هوشمندانه خرج کردن است.

4- کسب درآمد بیشتر

لوازمی که برای مدتیست استفاده نمی‌کنید، به فروش بگذارید. به انباری خود سری بزنید و لوازمی که برای مدت زیادی در آنجا خاک می‌خورند را برای فروش بگذارید. با اینکار به جای دورانداختن این وسایل می‌توانید آن‌ها را با چیز‌های بهتر و مورد نیازتان تعویض کنید.
یک شغل دوم برای خود پیدا کنید. زمان‌های خالی خود را صرف شغل‌های ساده، اما درآمدزا کنید، مثلا مراقبت از سالمندان یا کودکان، یا فروشندگی. اگر می‌توانید کار‌های دستی تولید کنید، شروع کنید و در فضای مجازی برای محصولاتتان تبلیغ کنید. با اینکار هزینه‌ای برای تبلیغ و فروش پرداخت نخواهید کرد و در عوض درآمد بیشتری کسب می‌کنید. اگر بتوانید در روز‌های تعطیل هم کار کنید، احتمالا کمتر هم خرج خواهید کرد.
در نتیجه با کار کردن در وقت اضافه، نه تنها کمتر خرج خواهید کرد بلکه بیشتر هم درآمد کسب می‌کنید.
اگر اتاق اضافه دارید، اجاره دهید. بسیاری از ما خانه‌هایی داریم که اتاق اضافه و بدون استفاده دارند.امروزه بسیاری از افراد با داشتن همخانه یا اجاره‌ی یکی از اتاق‌های خانه خود، سعی در کاهش هزینه هایشان دارند و شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

از نظر شما بهترین راه پس انداز ماهانه چیست؟
شما از چه راه‌هایی برای پس انداز ماهیانه و اندازه گیری دخل و خرجتان استفاده می‌کنید؟

نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید.

برگرفته از سایت: https://setare.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin