رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

کتاب صوتی تربیت اروپایی

بازدید 441
 • تربیت اروپایی رومن گاری

  رومن گاری با نام اصلی رومن کاتسف، متولد ۸ می ۱۹۱۴ویلنیوس،لیتوانی، امپراطوری روسیه است. او نویسنده، فیلم نامه نویس، خلبان جنگ جهانی دوم، دیپلمات و کارگردان بود و ملیتی فرانسوی داشت. مادر او همواره گاری را به آینده می برد و از کودکی به او میگفت که قرار است نویسنده ای بزرگ بمثال شکسپیر شود. این بود که گاری از کودوی در تلاشبود تا نامی ادبی و آهنگین برای خود تعیین کند. این فرآئیند زمان زیادی به طول انجامید تا سرانجام رومن به نام گاری رسید و این نام را روی خود نهاد. او سه اثر با نام اصلی خود یعنی رومن کاتسف منتشر کرده است. او پیرو دین پدر و مادرش، لبینا و نینا یعنی یهودیت بود.  پدر او، لبینا وقتی که رومن تنها ۱۰ سال داشت، او و مادرش را ترک کرد. گاری در طول زندگی اش دو بار ازدواج کرد و متاسفانه هر دو بار ازدواج ناموفقی داشت. اولین همسر او، لزلی بلانش و دومین همسرش، جین سیبرگ بود. او تنها یک فرزند پسر به نام الکساندر دیه گو از همسر دومش داشت که زندگی او، الهامی شد برای شخصیت مومو در کتاب زندگی پیش رو. رومن همچنین کتابی را به نام سگ سفید تحت تاثیر دوران زندگیش با جین سیبرگ نوشت. او به دلیل فعالیت های سباسی اش، کتاب هایی هم با نام مستعار نوشت که مجموعا ۱۲ کتاب با نام های مستعار از او منتشر شده است. نام هایی مثل Fosco Sinibaldi ,Shatan Bogat ,Emile Ajar. او پیرو دین یهودیت بود و به همین دلیل در آزمون خلبانی در جنگ جهانی دوم رد شد. بنابراین به ارتش فرانسه روی آورد و بعنوان خلبان این ارتش استخدام شد و همانطور که از روحیه او انتظار میرفت، مدال شجاعت و نشان لژیون دونور را از آن خود کرد. نشان لژیان دونور، بالاترین نشان افتخار فرانسه است که ناپلئون بناپارت آن را در ۱۹ می ۱۸۰۲ بنا نهاد. این نشان از ۱۸۱۵ به دستور لوئی هجدهم به پنج سطح درجه‌بندی شد که شامل سه رده و دو مقام است که پایین‌ترین ردهٔ آن شوالیه است. شعار این نشان شایستگی، افتخار و سرزمین پدری، است.

  پیشنهاد ما به شما کتاب صوتی بباره باران

  این نشان به افرادی اهدا میشود که رفتار عالی نظامی یا یک رفتار عالی شهروندی به شرط آنکه در تحقیقات رسمی این رفتار تایید شود، را از خود نشان دهند. البته این نشان همچنان به افراد لایق اهدا می شود. رومن گاری بعنوان فریبکار ترین نویسنده قرن، یا دروغگو ترین نویسنده قرن شهرت دارد و علت این شهرت به نام های مستعار فراوانی که برای خود انتخاب میکرد از می گردد. او تربیت اروپایی را در سال ۱۹۴۵ نوشت. این کتاب درباره یانک ۱۴ ساله تنها پسر زنده مانده دکتر تواردوفسکی است که در کشور لهستان و پیرامون جنگ جهانی دوم بیان میشود. دکتر، پسر نوجوان خود را در جنگل پنهان می کند و به او سفارش می کند که تا جنگ تمام نشده، به ده باز نگردد و منتظر پایان جنگ بماند و اگر خسته شد، به ارتش پارتیزان ملحق شود. داستان درباره ارتش پارتیزان و مبارزات آنهاست و جنبه احساسی دارد و خواننده را به شدت از این بعد و بعد روانی تحت تاثیر قرار می دهد. او علاوه بر نشان شجاعت، درطول زندگی خود دو بار جایزه  گنکور را نیز دریافت نمود. گاری در ۲ دسامبر ۱۹۸۰ با شلیک گلوله خودکشی کرد و یادداشتی با این مضمون به جا گذاشت:

  کلی تفریح کردم، خداحافظ و متشکرم !

  قسمتی از کتاب:

  ازشان متنفرم . دلم می خواهد همه شان را بکشم یک تنه که نمی شود همه را کشت. دلم می خواهد ازمایش کنم. دلم می خواهد برای شروع کار، یکیشان را بکشم. ارزشش را ندارد. بالاخره یک روزی خودشان می میرند. آره اما در این صورت نمی دانند برای چه مردند. دلم می خواهد بدانند چرا می میرند. من پیش از آنکه بکشمشان به شان می گویم چرا آنها را می کشم .

  کتاب صوتی تربیت اروپایی

  کتاب صوتی تربیت اروپایی

  کتاب صوتی تربیت اروپایی

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.