رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

10 ترفند برای یادگیری زبان اسپانیایی در سریع ترین زمان ممکن

10 ترفند برای یادگیری زبان اسپانیایی در سریع ترین زمان ممکن
بازدید 1360

10 ترفند برای یادگیری زبان اسپانیایی در سریع ترین زمان ممکن

قرن بیست‌ویکم چیزهایی فراتر از تکنولوژی جدید و جهانی شدن را به همراه آوَرد، چیزهایی مثل جامعه‌‌ای پرسرعت‌تر و بی‌صبر‌تر از همیشه. ما دیگر وقت آن را نداریم که سر کلاس بنشینیم و با خواندن کتاب درسی، زبان خارجی جدیدی را یاد بگیریم. یادگیری زبان جدید مانند اسپانیایی، در دنیای جهانی‌شده‌ی ما اهمیت بسیاری پیدا کرده است. ولی واقعا چه کسی وقتش را دارد؟ ما نه‌تنها خواستار یادگیری زبان اسپانیایی هستیم، بلکه می‌خواهیم آن را در کمترین زمان ممکن بیاموزیم. ۹۰ روز، ۳۰ روز، ۱۰ روز… ولی آیا حقیقتا یادگیری زبان اسپانیایی با چنین سرعتی امکان‌پذیر است؟ بیایید ببینیم که یادگیری زبان خارجی به چه معناست و آیا می‌توان اسپانیایی را درعرض چند هفته یا چند روز یاد گرفت؟

آیا واقعا می‌توانم طی ۱۰ روز اسپانیایی یاد بگیرم؟

بیشتر تبلیغاتی که در زمینه‌ی «یادگیری سریع زبان خارجی» دیده می‌شود، شامل وعده‌های خارق‌العاده و غیرقابل‌باور است؛ مثلا «در یک ماه اسپانیایی یاد بگیرید»، حتی گاهی می‌بینیم که این زمان به «دو هفته» یا «۱۰ روز» نیز تقلیل می‌یابد. معمولا این تبلیغات، به جزئیات چگونگی کمک به زبان‌آموزان برای رسیدن به هدف شان، اشاره‌ای نمی‌کند. بنابراین اکثر افراد از خود می‌پرسند: «آیا واقعا امکان‌پذیر است؟»
پاسخ: هم بله و هم نه.
اول اینکه هر کاری با روش درست، انگیزه و تعهد امکان‌پذیر است. احتمالا برخی از مؤسسات زبان در مدت وعده داده‌شده، شما را برای ارکان کاربردی و عملی زبان آماده می‌کنند، ولی به‌طور قطع نمی‌توانند کاری کنند که ساده و روان صحبت کنید. شما مطلقا قادر نخواهید بود تا درمورد موضوعی با کسی وارد صحبت شوید، ولی برخی از اصول اولیه را یاد می‌گیرید که به شما کمک می‌کنند تا در مکزیک سر از ناکجا آباد درنیاورید.
به‌طور مشابه، برنامه‌های ۲ ماهه، ۲ هفته‌ای یا ۱۰ روزه به‌طور دقیق نشان نمی‌دهند که باید از چه میزان زمان و تلاشی برای یادگیری زبان اسپانیایی بهره بجویید. این بازه‌های زمانی تنها برای جلب توجه‌ شما خلق شد‌ه‌اند و به هیچ‌وجه تضمین نمی‌کنند که به «مهارت آنی» دست پیدا کنید؛ ولی این قول را می‌دهند که مفاهیم پایه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما آموزش دهند. در وهله‌ی اول، این کار با به کار‌گیری روش‌های تدریس زبان‌آموزپسند و همچنین آموزش کاربردی‌ترین واژگان و دستور زبان قابل انجام است. با این حال، برای آنکه بتوان به‌صورت کامل و در شرایط گوناگون به زبان اسپانیایی مکالمه کرد، زمان بسیار بیشتری مورد نیاز است.
پس چقدر طول می‌کشد تا به اسپانیایی مسلط شویم؟
برای پاسخگویی به این سؤال ابتدا باید مشخص کرد که تعریف شما از «تسلط» چیست؟

تعریف سطوح یادگیری زبان

پیش از اینکه از خود بپرسید که یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول می‌کشد، لازم است تا شما را با معنای «یادگیری»، «صحبت کردن» و «تسلط» آشنا کنیم. بگذارید یک مثال بزنم:
تصور کنید که دوست‌تان برای چند هفته به «بوینس آیرس» می‌رود و به حدی با مفاهیم اساسی آشنا می‌شود که بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد. او می‌تواند آدرس بپرسد، راهش را در میان شهر پیدا کند و غذای محبوب خود را سفارش دهد. بنا به گفته‌ی خودش، او «اسپانیایی صحبت می‌کند» که در حقیقت هم درست است. ولی هنوز تا تسلط به اسپانیایی فاصله‌ی زیادی دارد.
اما به‌محض آنکه یک اسپانیایی‌زبان با او شروع به صحبت درمورد موضوعاتی کند که ارتباطی با پیدا کردن محل دستشویی، حال‌و‌احوال کردن یا غذایی که می‌خواهد سفارش دهد، نداشته باشد، او گیر می‌کند. او به‌قدری اسپانیایی می‌داند که از پس کارهایش بر بیاید، نه آن‌قدر که بتواند به‌صورت سلیس و روان با دیگران ارتباط برقرار کند. بنابراین درحالی که ممکن است «اسپانیایی صحبت کند»، بهتر است درمورد ذکر آن در رزومه‌اش عجله نکند.
پس مسلط شدن در یک زبان واقعا به چه معناست؟
درواقع باید گفت که همه چیز به سطح زبان مربوط است. براساس «چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان» (CERF دستورالعملی است که برای تعیین دستاوردهای‌ زبانی استفاده می‌شود)، سه گروه اصلی سطح زبان وجود دارد که هر کدام شامل دو سطح می‌شوند.
گرچه هیچ سطحی تحت عنوان «تسلط داشتن» وجود ندارد، اما توصیف هر مرحله می‌تواند به شما نشان دهد که توانایی شما در اسپانیایی در چه حد است و شما چه چیزی را به عنوان سلیس و روان بودن قبول دارید.

سطح A1:

در این سطح شما می‌توانید:
• متوجه اصطلاحات روزمره و آشنای اسپانیایی و همچنین عبارات پایه‌ شوید و می‌توانید از آنها استفاده کنید.
• خود را به دیگران معرفی کنید و درمورد جزئیات شخصی سؤال بپرسید و به آنها جواب دهید: مانند محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید، آدم‌هایی که می‌شناسید یا چیزهایی که دارید.
• به‌صورت ساده و ابتدایی با دیگران تعامل داشته باشید، البته به شرط آنکه آنها آهسته و شمرده صحبت کنند.

سطح A2:

در این سطح شما می‌توانید:
• جملات و عبارات مصطلح اسپانیایی را درمورد اطلاعات ابتدایی شخصی و خانوادگی، خرید کردن، موقیعت جغرافیایی، وضعیت اشتغال و مانند آنها، درک کنید.
• در کارهای ساده و پیش‌پاافتاده که نیازمند تبادل مستقیم اطلاعات هستند با دیگران ارتباط برقرار کنید.
• در غالب عباراتی ساده، درمورد پیشینه‌ی خود، محیط اطراف‌تان و مسائلی که نیاز به رسیدگی فوری دارند، صحبت کنید.

سطح B1:

در این سطح شما می‌توانید:
• نکات اصلی یک مکالمه را درمورد مسائل آشنا و مأنوس که به‌صورت منظم در محیط کار، مدرسه یا اوقات فراغت با آنها روبه‌رو می‌شوید، درک کنید.
• موقعیت‌های محتمل درهنگام سفر به یکی از مناطق اسپانیایی‌زبان را با موفقیت مدیریت کنید.
• متون ساده‌ی پیوسته درمورد موضاعات آشنا یا موضوعات موردعلاقه‌تان تهیه کنید.
• تجربه‌ها، رویدادها، رؤیاها، آرزوها و جاه‌طلبی‌های خود را توصیف کنید و به‌صورت خلاصه برای عقاید و برنامه‌هایتان دلیل و توضیح بیاورید.

سطح B2:

در این سطح شما می‌توانید:
• نکات اصلی یک متن پیچیده‌ی اسپانیایی را درمورد موضوعات واقعی و انتزاعی، ازجمله بحث‌های تکنیکی در حوزه‌ی تخصصی‌، دریابید.
• بدون آمادگی قبلی، با دیگران ارتباطی تقریبا سلیس داشته باشید و با افراد اسپانیایی‌زبان، بدون هیچ مشقتی برای هر دو طرف مکالمه، ارتباط برقرار کنید.
• به زبان اسپانیایی متون شفاف و با جزئیاتی کافی درمورد طیف وسیعی از موضوعات تهیه کنید و نقطه‌نظر خود را به همراه نقاط ضعف و قوتش شرح دهید.

سطح C1:

در این سطح شما می‌توانید:
• طیف وسیعی از عبارت‌های پیچیده و طولانی را متوجه شوید و معنی ضمنی آنها را درک کنید.
• ایده‌های خود را به‌صورت روان و سلیس، بدون نیاز به آمادگی قبلی و بدون دست‌وپا زدن برای یافتن اصطلاح موردنظرتان بیان کنید.
• از زبان اسپانیایی به‌صورت مؤثر و منعطف برای اهداف اجتماعی، دانشگاهی یا حرفه‌ای خود استفاده کنید.
• درمورد موضوعات پیچیده متونی واضح، با ساختار‌یافتگی خوب و با جزئیات کامل تهیه کنید که در خلال آن استفاده‌ی مناسب از الگوهای سازمانی، ابزارهای ربط‌دهنده و منسجم‌کننده مشخص است.

سطح C2:

در این سطح شما می‌توانید:
• به‌آسانی هر چیزی را که به اسپانیایی می‌شنوید یا می‌خوانید، درک کنید.
• اطلاعات به دست‌آمده از منابع مختلف نوشتاری و گفتاری را خلاصه کنید، مباحثات و گزارش‌ها را با بیانی واضح و شفاف بازسازی کنید.

سطح شما چیست؟

به‌طور متوسط بسیاری از کسانی که به مرحله‌ی B۲ یا بالاتر دست پیدا می‌کنند، خود را سلیس و روان ارزیابی می‌کنند. این مرحله‌ای است که به آنها اجازه می‌دهد تا به‌راحتی در بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی تعامل کنند.
با این حال، بسیاری از برنامه‌های آموزش سریع زبان، از ابهام موجود در عباراتی از قبیل «به این زبان صحبت کنید» استفاده می‌کنند تا رسیدن به سطح A۱ در زمانی کوتاه را تبلیغ کنند.
آیا شما می‌توانید برخی از اصول اسپانیایی را در ۷ روز یاد بگیرید؟
قطعا.
آیا می‌توانید درطی ۷ روز به اسپانیایی مسلط شوید؟
احتمالا نه.
پس اگر یادگیری سریع اسپانیایی برای آشنا شدن با همه‌ی پیچ‌و‌خم‌های این زبان کافی است، واقعا باید چه مقدار زمان را برای آموختن آن صرف کرد؟

جدول زمان‌بندی یادگیری زبان اسپانیایی

برای اینکه ببینیم برای یادگیری اسپانیایی چه مقدار زمان موردنیاز است، بیایید نگاهی به بهترین تخمین‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است بیندازیم.
اینجاست که پای زما‌ن‌بندی و یادگیری زبان مؤسسه‌ی خدمات خارجی (FSI) به میان میاید.
در مطالعه‌ای که توسط این مؤسسه صورت گرفت، گروهی از افراد انگلیسی‌زبانِ بین ۳۰ تا ۴۰ سال که در این مدرسه در حال آموختن زبان‌های خارجی بودند، موردبررسی قرار گرفتند. سطح هر دانشجو با استفاده از «مقیاس دوره‌ی مقدماتی زبان بین‌المللی» موردسنجش قرار گرفت. هدف از این تحقیق این بود که چه مدت طول می‌کشد تا زبان‌آموزان به سطح «تسلط حرفه‌ای عمومی» یا بالاتر دست پیدا کنند.
بنابر FSI، هرچه زبان بیگانه‌ای که قصد یادگیری آن را دارید به زبان مادری‌تان (برای مثال در این مورد انگلیسی) نزدیک‌تر باشد، سریع‌تر آن را یاد خواهید گرفت. آنها یافته‌های خود را براساس شباهت زبان‌ها به انگلیسی، به ۳ طبقه‌ تقسیم کردند که نشان می‌دهد چه مدت طول می‌کشد تا زبان‌آموزان به مرحله‌ی مهارت حرفه‌ای عمومی یا بالاتر از آن دست پیدا کنند.

زبان‌های گروه اول

• زبان‌هایی که ارتباط تنگاتنگی با انگلیسی دارند
• آفریکانس، کاتالان، دانمارکی، هلندی، کریول هائیتی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی، رومانیایی، اسپانیایی، سواحیلی، سوئدی
• ۲۳-۲۴ هفته (۵۷۵-۶۰۰ ساعت)

زبان‌های گروه دوم

• زبان‌های شبیه به انگلیسی
• آلمانی
• ۳۰ هفته (۷۵۰ ساعت)

زبان‌های گروه سوم

• زبان‌هایی که تفاوت‌های زبانی یا فرهنگی با انگلیسی دارند
• اندونزیایی، مالزیایی، سواحیلی
• ۳۶ هفته (۹۰۰ ساعت)
زبان‌های گروه چهارم
• زبان‌هایی که تفاوت‌های زبانی یا فرهنگی عمده با انگلیسی دارند
• امیری، بنگالی، برمه‌ای، کرواتی، چک، فنلاندی، یونانی، عبری، هندی، مجارستانی، ایسلندی، لاتوی، لیتوانیایی، مغولی، نپالی، پشتو، فارسی (دری، فارسی، تاجیک)، فیلیپینی، لهستانی، روسی، صربی، اسلواکی، اسلوونیایی، تایلندی، تامیل، ترکی، اوکراینی، اردو، ویتنامی
• ۴۴ هفته (۱۱۰۰ ساعت)
زبان‌های گروه پنجم
• زبان‌های فوق‌العاده سخت برای انگلیسی‌ زبان‌ها
• عربی، چینی کانتونی، چینی ماندارین، ژاپنی، کره‌ای
• ۸۸ هفته (۲۲۰۰ ساعت)

اما باید شرایط این تحقیق را نیز درنظر گرفت. برنامه‌ی زبان‌آموزان شامل ۲۵ ساعت کلاس در هفته، به‌اضافه‌ی روزانه سه ساعت مطالعه‌ی مستقل بود. همچنین کلاس‌ها به‌صورت کم‌جمعیت، با حداکثر ۶ زبان‌آموز برگزار می‌شد. این شرایط برای یادگیری زبان ایدئال است و باید این نکته را مدنظر داشت، زیرا اغلبِ ما نمی‌توانیم چنین زمانی را به یادگیری زبان اسپانیایی اختصاص دهیم.
این تحقیق می‌تواند به شما کمک کند تا تخمین بزنید که یادگیری زبان اسپانیایی چند ساعت طول می‌کشد و محاسبه کنید که یادگیری این زبان بسته به زمانی که می‌توانید در هفته صرف این کار کنید، چند هفته، چند ماه یا چند سال طول می‌کشد.
با این حال به یاد داشته باشید که کیفیت مطالعه مهم‌تر از کمیت آن است.

ترفند‌هایی برای یادگیری زبان اسپانیایی

اگر واقعا می‌خواهید که به‌سرعتِ هرچه تمام‌تر اسپانیایی یاد بگیرید، ترفندهایی وجود دارد که می‌توانید به کار بگیرید.

1. هدف‌گذاری کنید

ممکن است یکی از تصمیم‌های شما برای سال جدید «یادگیری زبان اسپانیایی» باشد، اما این واقعا به چه معناست؟
سعی کنید تا هدف‌های SMART برای خود تعیین کنید تا بهتر بتوانید روند یادگیری زبان را تبیین نمایید. اهداف SMART در دنیای مدیریت، هدف‌های مشخص، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دست‌یابی، مناسب و با مدت زمان محدود هستند.
به جای اینکه فقط بگویید: «می‌خواهم امسال اسپانیایی یاد بگیرم»، چنین اهدافی تعیین کنید: «می‌خواهم تا آخر ماه یاد بگیرم که در رستوران‌های اسپانیایی‌، به زبان اسپانیایی سفارش غذا بدهم» یا «می‌خواهم تا خرداد به سطح A۲ برسم.» این اهداف، واضح‌تر، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دستیابی، مرتبط با موضوع، دارای محدودیت زمانی و واقع‌گرایانه‌تر هستند.

2. با صدا‌ها شروع کنید

هنگامی که برنامه‌‌ی هوشمندانه و واقع‌گرایانه‌ای را برای مطالعه‌ی اسپانیایی تدوین کردید، وقت آن است که آستین‌ها را بالا بزنید و مشغول شوید.
ولی اصلا باید از کجا شروع کنید؟
جواب ساده است: از صداها. یاد بگیرید که چگونه گوش کنید، تلفظ کنید و هجی کنید. این بهترین نقطه برای شروع است؛ حتی پیش از آنکه شروع به حفظ کردن لغات و معنی آنها بکنید.
زمانی را تنها به گوش کردن صداها و هجی کلمات اختصاص دهید تا وقتی واژه‌ها و صداهای زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید، دیگر برایتان غریبه نباشند. الفبا را یاد بگیرید. به راهنمای تلفظ در یوتیوب گوش کنید یا فیلم و سریال‌هایی با زیرنویس زبان موردنظرتان تماشا کنید.

3. عمل‌گرا باشید

یادگیری یک زبان جدید مستلزم یادگیری تعداد زیادی واژه‌ی جدید است و از آن راه گریزی نیست. با این حال ما برایتان خبر دلگرم‌کننده‌ی داریم: لازم نیست تا برای خوب صحبت کردن یک زبان، تمام واژگان آن زبان یا حتی بیشتر آنها را بدانید. درواقع لازم نیست که حتی نیمی از آنها را بدانید.
بنابر قانون پَرِتو یا قاعده‌ی ۸۰-۲۰، شما می‌توانید از ۲۰ درصد تلاش خود برای یادگیری واژگان جدید به‌منظور درک و فهم ۸۰ درصد از زبان استفاده کنید. این بدین معناست که شما با یادگیری واژگان رایج و پراستفاده، قادر خواهید بود تا خیلی سریع‌تر با زبانی بیگانه ارتباط برقرار کنید. یک‌بار دیگر، دوست شما اینترنت، به کمک‌تان می‌آید. منابع بی‌شماری وجود دارند که فهرست پرکاربردترین لغات هر زبان را در اختیار شما قرار می‌دهند. می‌توانید با استفاده از آنها، یادگیری زبان اسپانیایی را به‌صورت عملی و کاربردی آغاز کنید.

4. لغات مشترک دوستان شما هستند

باور کنید یا نه، شما همین حالا هم برخی از لغات اسپانیایی را بلد هستید، حتی قبل از اینکه شروع به یادگیری این زبان کنید. درحالی که ممکن است یک زبان خارجی به نظرتان فوق‌العاده عجیب‌وغریب بیاید، اکثر زبان‌های خارجی دارای واژگان مشترک هستند یا شامل لغاتی هستند که ریشه‌های مشترک دارند. لغاتی که ظاهر یا صدایی مشابه با لغات زبان خودتان دارند و از لحاظ معنی نیز یکسان هستند، لغات مشترک نامیده می‌شوند.
واژگان مشترک اسپانیایی را پیدا کنید. این واژگان دوستان شما هستند و باعث می‌شوند تا روند یادگیری زبان بسیار ساده‌تر و سریع‌تر شود. یک‌بار دیگر می‌گویم، به‌دنبال فهرست واژگان مشترک زبان اسپانیایی با زبان خودتان و زبان دیگری که از قبل با آن آشنا هستید بگردید (جست‌و‌جویی در گوگل معمولا می‌تواند شما را به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برساند). قدر واژگانی را که از همین حالا معنی آنها را بلد هستید بدانید و از آنها استفاده کنید.

5. یاری‌رسان‌های حافظه

گاهی اوقات، تنها تکرار واژگان کافی نیست. مغز ما نیاز به یک «هُلِ اضافی» دارد تا بتواند لغاتی را که همیشه از ذهن‌مان می‌پرد را در خاطر نگه دارد.
اینجاست که پای یاری‌رسان‌های حافظه به میان می‌آید. اصولا یاری‌رسان‌های حافظه شامل داستانی بامزه، مسخره یا خاطره‌انگیز، آهنگ، یا شعری است که مرتبط با لغتی خاص است و به شما کمک می‌کند تا آن لغت را به خاطر بسپارید.
برای مثال حقه‌ای برای حفظ کردن لغت‌های «esta» ،«estas» ،«esa» و «esas» (که به ترتیب به معنای این، اینها، آن و آنها می‌شود) می‌تواند چنین شعری باشد: «این و اینا با ت میان، اون و اونا ت ندارن»
ممکن است به نظر بیاید که این کار نیازمند صرف وقت و زحمت زیادی است، ولی هنگامی که ببینید استفاده از یاری‌رسان‌های حافظه تا چه حد یادگیری‌تان را سرعت می‌بخشند، حیرت‌زده خواهید شد.

6. دفترچه‌ای برای یادداشت لغت‌های اسپانیایی تهیه کنید

در دفتری، تمام لغت‌های اسپانیایی را که تاکنون یاد گرفته‌اید یادداشت کنید. اول از همه، تهیه‌‌ی این دفتر به شما کمک می‌کند تا تمام لغت‌های پرکاربردی را که فرا گرفته‌اید به‌صورت یک‌جا داشته باشید. علاوه‌بر این، خود فرآیند یادداشت کردن لغت و هرگونه ترجمه، توضیح، عکس یا یاری‌رسان حافظه‌ای که در کنار آن می‌نویسید، به شما کمک می‌کند تا این لغت را راحت‌تر حفظ کنید. همچنین این دفتر مرجعی عالی برای مطالعه است و شما می‌توانید در هر مکان و زمانی که وقت آزاد دارید به مرور لغت‌هایی که یاد گرفته‌اید بپردازید.

7. دستور زبان را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید

دستور زبان‌های یک زبان مانند قانون‌های بازی هستند. گرچه قواعد ممکن است خیلی پیچیده به نظر بیایند، اما در حقیقت می‌توان آنها را در سه دسته‌ی کلی تقسیم کرد:
اضافه کردن واژه (شما اسپانیایی یاد می‌گیرید. >>> آیا شما اسپانیایی یاد می‌گیرید؟)
تغییر واژگان موجود (من اسپانیایی یاد می‌گیرم. >>> من اسپانیایی یاد گرفتم.)
تغییر ترتیب واژگان (خوب است اگر اسپانیایی صحبت کنم. >>> اگر اسپانیایی صحبت کنم خوب است؟)
به همین راحتی. پس انگار دستور زبان هم آن‌قدر بد به نظر نمی‌رسد، نه؟

8. بخوانید، تماشا کنید و گوش کنید

یادگیری زبان از طریق فیلم، هم آموزنده است و هم سرگرم‌کننده. فیلم، موسیقی، سریال‌های تلویزیونی، روزنامه، مجله و هر چیز دیگری که بتوانید بخوانید، تماشا کنید یا به آن گوش دهید، به‌‌طرزی باورنکردنی در یادگیری زبان مفید و مؤثر هستند.
خواندن، تماشا کردن و گوش دادن، تأثیر قابل‌توجهی روی مغزتان دارد. خیلی ساده و با قرار گرفتن در معرض زبان اسپانیایی، ذهن‌تان شروع به کار می‌کند؛ سعی می‌کند تا معنی لغات جدید را با پیدا کردن ارتباطش با لغت‌هایی که پیش‌تر یاد گرفته است پیدا کند و مفهوم ساختارهای جدید را بیابد.
بعد از مدتی می‌بینید که قادرید تا از لغت‌ها و ساختارهایی استفاده کنید که خودتان هم از وجودشان آگاه نبودید و این را مدیون قابلیت مغزتان در جذب لغت‌ها و گرامرهایی هستید که حین خواندن کتاب یا تماشای سریال به آنها برخورد کرده‌اید..

9. بدون اینکه سفر کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید

• سعی کنید روزانه به زبان اسپانیایی با دیگران تعامل داشته باشید.
• به‌صورت رودررو با یکی از دوستان، اعضای خانواده یا همسایه‌تان صحبت کنید
• نامه‌ای به یک دوست، عضوی از خانواده یا یکی از همکاران‌تان بنویسید
• به خودتان نامه بنویسید
• به گروه‌های هفتگی یا ماهانه‌ی مکالمه‌ی اسپانیایی بپیوندید، یا گروه خودتان را راه بیندازید
• با یکی از اعضای خانواده، همکار یا یکی از دوستان‌تان که او نیز در حال یادگیری زبان اسپانیایی است به صورت آنلاین گفت‌وگو کنید
• ایمیلی به اسپانیایی بنویسید
• در نوشتن وبلاگ یا فرومی به زبان اسپانیایی مشارکت کنید
• با آهنگ‌های اسپانیایی هم‌خوانی کنید
• متنی از یک کتاب، روزنامه یا مجله‌ی اسپانیایی را انتخاب کنید و آن را با صدای بلند بخوانید
• با خودتان به اسپانیایی صحبت کنید (این کار واقعا مؤثر است)

10. اشتباه کنید

برخلاف دروس دیگر، یادگیری زبان، سفری تدریجی و بی‌پایان است که نیاز به تمرین مداوم دارد. بنابراین نباید مانند دروس دیگر با آن برخورد کنید و از اشتباه کردن هراسی نداشته باشید.
در دنیای یادگیری زبان، اشتباه کردن نشانه‌ی پیشرفت است. اشتباهات به شما کمک می‌کنند تا سریع‌تر یاد بگیرید. نگران این نباشید که اسپانیایی‌زبان‌ها با این تصور که شما آدم پررویی هستید و سعی دارید تا به زبان آنها صحبت کنید، ناراحت شوند. جلو بروید و دل‌تان را به دریا بزنید! به احتمال زیاد آنها از این حرکت شما خوش‌شان می‌آید و سعی می‌کنند تا کمک‌تان کنند. اجازه ندهید که ترس مانع شما شود. تا جایی که می‌توانید به اسپانیایی با دیگران ارتباط برقرار کنید و قول می‌دهم که خود‌تان از سرعت پیشرفت‌تان بهت‌زده خواهید شد.
شما می‌توانید
درست است که نمی‌شود درعرض ۱۰ روز به اسپانیایی مسلط شوید، ولی می‌توانید اصول اولیه را در مدتی کوتاه یاد بگیرید و راه خودتان را به سمت مسلط شدن به این زبان باز کنید.
دلسرد نشوید. شما می‌توانید در زمانی کمتر از آنچه انتظارش را داشتید، اسپانیایی یاد بگیرید. درنهایت، این شما هستید که تعیین می‌کنید که در چه مدتی به اسپانیایی مسلط شوید. با تقویت انگیزه برای یادگیری زبان، نگرش درست و همت، هر زبانی در مشت شماست.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin