رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

10 عادت صبحگاهی برای فوق‌العاده شدن

۱۰ عادت صبحگاهی برای فوق العاده شدن
بازدید 1012

۱۰ عادت صبحگاهی برای فوق‌العاده شدن

می‌دانید چه چیزی موجب آرامش بیشتر و دوری از استرس به همراه زندگی شادتر و موثرتر افراد موفق می شود؟ آنها به الویت هایشان و عادت ها ارزش بیشتری نسبت به دیگران می دهند.پس از بیدار شدن از خواب سریع سراغ تلگرام و اینستاگرام نمی روند آنها ساعات اولیه روز را مختص خودشان می دانند و کارهایشان را بر اساس الویت بندی انجام می دهند.
در این مقاله 10 عادت  که کارآفرینان و مدیران بسیار موفق پس از بیدار شدن در صبح انجام می‌دهند را بررسی می کنیم:

1. عادت واقعا صبح زود پا می‌شوند

مطمئنا می‌دانید که زمان یک دارایی ارزشمند هست اما افراد موفق خیلی بیشتر قدر آن را می‌دانند آنها صبح ها ساعت 4 تا 5:30 از خواب بیدار می‌شوند و نه تنها فرصت بیشتر در ساعات اولیه خواهند داشت بلکه کنترل بیشتر بر الویت هایشان دارند.
خوب عادت سحر خیزی واقعا کار مشکلی هست اما می توانیم با هفته ای یک ربع زودتر پاشدن به زمان دلخواهمون برسیم

2. سلامت جسم و ذهن

صحبت در مورد عادت ورزش صبحگاهی خیلی کلیشه ای هست اما شما می‌توانید مثل استیو مورفی مدیرعامل حراج های کریستی ورزش سبکی مانند یوگا انتخاب کنید از نظر علمی اثبات شده ورزش سبک در صبح ها اثر مستقیمی بر شادی و مبارزه با استرس دارد می‌دانم فکر کردن به یک زمان خاص برای ورزش در صبح دلهره‌آور به نظر می رسد اما می توانید این زمان را به رقص یا قدم زدن در محله اختصاص دهید.

3. خودتان را شارژ کنید!

انگیزه یک انرژی همیشگی نیست و نیاز دارید که به طور منظم خودتان را از انگیزه شارژ کنید.افراد موفق این را می‌دانند و زمان زیادی را برای شارژ خود درنظر می‌گیرند.
شما هم برای اینکه برای فعالیت های روزانه انگیزه کافی داشته باشید می‌توانید روزانه سی دقیقه را به گوش دادن متن و پادکست های الهام‌بخش اختصاص بدهید.

خودتان را شارژ کنید

4. دفترچه قدردانی

آنها دفترچه‌ای دارند که موارد شادی بخش خود را در آن می نویسند مواردی که باید بابت آن سپاسگزار باشند. این کار به آنها حس خوش‌بینی می دهد و چشم‌انداز زیباتری از زندگی خود خواهند داشت کافیست شما هم روزانه حداقل یک مورد را که بابتش خدا را شاکر هستید بنویسید،این یک شروع برای یادآوری شادی های کوچک زندگیمان هست!

5. پرسش مهم

از خودتان بپرسید اگر امروز آخرین روز زندگی باشد آیا باز هم بهعادت ها و کارهایی که می خواهید انجام بدهید می‌رسید؟
این یک سوال جدی هست اگر در هفته چند روز به جواب “خیر” می‌رسید باید تغییراتی در زندگی خود بدهید یادتان باشد که شاید هفته آینده دیگر فرصت تغییر نداشته و دیر شده باشد پس پشت گوش نیندازید

6. قورباغه اول را قورت بدهید!

اول صبح اراده بیشتری داریم و آماده برای انجام کار! پس سخت ترین کاری که دارید و آن را شبیه زشت ترین قورباغه می دانیم انجام بدید به این ترتیب شما انرژی و شادی بیشتر در طول روز برای انجام دیگر کارهایتان دارید. زشت ترین قورباغه روز خود را انتخاب و تا قبل خوردن صبحانه آنرا به پایان برسانید.

7. زمانی برای همسرتان

صبح ها به خاطر انرژی و تمرکز بیشتر زمان مناسبی برای صحبت با همسرتان درمورد برنامه‌ها و امورمالی هست حتی می توانید درمورد تفریح ها و سرگرمی های مورد علاقه هم گفت‌و‌گو کنید.بسياری از افراد موفق یک روز در هفته را با همسرشان برای صرف صبحانه در کافه می گذرانند و در مورد مسائل و برنامه های هفته ی پیش رو صحبت می کنند.مطمئن باشید اثر این قرار صبحانه ای در روابط عاطفی و برنامه های زندگی شما معجزه می کند.

8. برنامه ریزی

اگر فکر می‌کنید وقتی برای برنامه‌ریزی ندارید چطور می‌خواهید مطمئن شوید در مسیر درست هستید؟ حداقل 10 دقیقه در صبح را به تجسم اهداف زندگی و بررسی و تعیین وظایف روز اختصاص دهید تا کنترل بیشتری داشته و دچار سردرگمی و کلافگی نشوید.

9. ذهن خود را پاکسازی کنید

صرف چند دقیقه برای عبادت یا مدیتیشن در حفظ آرامش بسیار موثر هست.
یادتان باشد 90 درصد بیماری ها مرتبط با استرس هست بنابراین بدون عجله یک مدتیشن کوتاه با سکوت کامل و تمرکز بر تنفس یا عبادت انجام دهید.

10. زود دیر می شود!

اگر فرزند دارید یا می خواهید پدر و مادر شوید از آن دسته اولیایی نباشید که می‌گویند: اوه فرزند من خیلی زود بزرگ شد و من زمانی برای لذت بردن از او نداشتم.
صبح ها زمانی که درهم برهمی و استرس کمتری در ذهن دارید بهترین زمان برای رسیدن به کودکان هست به آنها کمک کنید لباسشان را بپوشند و یک صبحانه خوشمزه برایشان درست کنید حتی می‌توانید درمورد رویاهایتان با آنها صحبت کنید. اگر شما هم می‌بینید زمانی برای رسیدن به خانواده خود پیدا نمی‌کنید صبح ها بهترین زمان هست آنرا از دست ندهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin