رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

10 نشانه که دلیل ثروتمند نشدن شما هستند!

10 نشانه که دلیل ثروتمند نشدن شما هستند!
بازدید 1073

10 نشانه که دلیل ثروتمند نشدن شما هستند!

ثروتمند نشدن با اینکه اتفاق خوبی نیست اما متاسفانه افراد زیادی وجود دارند که آن را تجربه می‌کنند، در حالی که خواسته قلبی هیچ کس این نیست که اوضاع مالی خوبی نداشته باشد. برای اینکه ثروتمند باشیم لازم است تا برخی از عادت‌های اشتباه زندگی را حذف و عادت‌های درست را جایگزین آنها کنیم.
استیو سیبولد یک ثروتمند خودساخته و نویسنده کتاب “ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند” می‌گوید: «فرصت همه انسان‌ها برای ثروتمند شدن یکسان است، اما برخی از این فرصت استفاده می‌کنند و برخی اصلا آنها را نمی‌بینند.»
با ما همراه باشید تا 10 نشانه‌ای که دلیل ثروتمند نشدن شماست و نشان می‌دهد در مسیر درستی نیستید را با هم بررسی کنیم:

1. هوشمندانه کار نمی‌کنید، فقط زیاد کار می‌کنید.

ریک ادلمن یکی از بهترین مشاوران مالی آمریکا در این مورد می‌گوید:
“در دوران مدرسه به ما یاد می‌دهند که باید زیاد تلاش کنیم تا بتوانیم زندگی خوبی بسازیم. اما حقیقت این است که این تنها نیمی از واقعیت است. اگر در طول زندگی فقط دائم کار کنیم و اندکی هم پس‌انداز کنیم، هرگز تبدیل به فردی ثروتمند نمی‌شویم و در بهترین شرایط، یک زندگی معمولی خوب خواهیم داشت.”
ادلمن می‌گوید: “همان قدر که سخت کار می‌کنید، باید هوشمندانه هم از پول استفاده کنید. او پیشنهاد می‌دهد که سهام بخرید و اگر از دانش کافی این کار برخوردار نیستید، در صندوق‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید یا بیمه عمر بخرید، با این کار هم پس‌انداز خواهید داشت و هم سود به آن تعلق می‌گیرد و در نتیجه اندوخته‌تان بیشتر از حالت معمولی خواهد بود.

2. به جای افزایش درآمد روی افزایش پس‌انداز تمرکز می‌کنید

اگر فقط تمرکزمان را روی افزایش پس‌انداز بگذاریم، ثروتمند نخواهیم شد. قطعا پس‌انداز نقش مهمی در کسب ثروت دارد اما همزمان با پس‌انداز باید میزان درآمد خود را هم افزایش دهیم. اگر بابت پس‌اندازی که کنار می‌گذاریم، نگران بی‌پول ماندن‌مان هستیم، باید منابع درآمدی‌مان را افزایش دهیم و البته هوشمندانه هم پس‌انداز کنیم.
موضوعی رایج بین همه میلیونرها این است که آنها چندین منبع درآمدی در حوزه‌های مختلف دارند و همواره در حال توسعه آنها هستند و از طرفی عادت‌های صرفه‌جویی هوشمندانه‌ای هم دارند.

3. چیزهایی می‌خرید که نمی‌توانید بفروشید

ثروتمند نشدن در ساده‌ترین حالت با خرید لوازم اضافی اتفاق می‌افتد. اکثر ما به محض افزایش حقوق یا دریافت پاداش، به سرعت هزینه‌های اضافی برای خودمان می‌سازیم و آن را خرج می‌کنیم. گرنت کاردون، کارآفرین و میلیونر می‌گوید: “قبل از اینکه از کسب‌و‌کارهای مختلف و سرمایه‌گذاری‌هایم جریان درآمدی خوب و ثابتی پیدا کنم، هرگز ماشین گران قیمت یا خانه‌ای لوکس نخریدم.
اگر کمی واقع‌بین باشیم، چنین لحظه‌هایی را در زندگی خودمان هم پیدا می‌کنیم. مواردی که می‌توانستیم یک ماشین مدل پایین‌تر بخریم و در نهایت هم به راحتی بتوانیم آن را بفروشیم و تبدیل به پول کنیم. اما به جای آن با قسط و قرض یک ماشین خارجی می‌خریم که در نهایت هم هیچ کس آن را نخواهد خرید.

4. به حقوق ثابت ماهیانه‌تان قانع هستید

افراد زیادی هستند که به درآمد ماهیانه خود به شدت وابسته هستند. این افراد اگر یک روز کار نکنند، درآمد آن روز را از دست می‌دهند، در حالی که ثروتمندان هرگز نگرانی بابت درآمد خود ندارند چون آنها چندین منبع درآمدی دارند و این در حالی است که از درآمدهای خودشان هم درآمد کسب می‌کنند.
سیبولد می‌گوید: “افراد موفق، کسانی هستند که می‌دانند اشتغال‌زایی و خویش‌فرمایی، سریعترین راه رسیدن به ثروت است. او معتقد است که افراد معمولی به حقوق ماهیانه‌شان اکتفا می‌کنند و با همان یک زندگی معمولی می‌سازند در حالی که در تمام طول زندگی ثروتمند نشدن را تجربه می‌کنند. اما افراد موفق برعکس آنها همواره به دنبال افزایش درآمدشان و ایجاد کسب‌و‌کارهای جدید هستند.

5. شروع به پس‌انداز نکرده‌اید

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد بیشتر، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری است که هرچه زودتر شروع شود بهتر است. رامیت ستی نویسنده کتاب “من به شما ثروتمند شدن را می‌آموزم” می‌گوید: “تمام ثروتمندان ۳۰٪ از درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند. یکی از روش‌های متداول پس‌انداز بین میلیونرها، سرمایه‌گذاری است. چون آنها باور دارند که پس‌انداز باید به مبلغ اندوخته‌شان اضافه کند.
در واقع آنها میزان ثروت خود را نه با میزان درآمد ماهیانه، بلکه به سرمایه‌گذاری‌ها و پس‌اندازشان می‌دانند.

6. به جای رویای خودتان، اهداف دیگران را دنبال می‌کنید

اگر می‌خواهید از ثروتمند نشدن خلاص شوید، باید کاری را که دوست دارید انجام دهید و برای انجام آن هر روز اشتیاق بیشتری داشته باشید.
توماس کورلی میلیونری که ۵سال روی زندگی افراد ثروتمند تحقیق کرده است می‌گوید: “برای رهایی از ثروتمند نشدن رویاهای خودتان را بسازید و از آنها پیروی کنید. او در کتاب خودش به نام “تغییر عادت‌های شما، تغییر زندگی شماست” می‌گوید: “وقتی رویاهای خودتان را دنبال نمی‌کنید و به جای آن برای اهداف دیگران، حتی پدر و مادرتان تلاش می‌کنید، انگیزه کافی برای انجام آن را نداشته و در نتیجه با رضایت کار نخواهید کرد و همین باعث می‌شود چالش‌های زیادی پیش آید و شما را ناامید کند.”

7. از منطقه امن خود خارج نمی‌شوید

اگر می‌خواهید از ثروتمند نشدن خلاص شوید و موفقیت و شادی را تجربه کنید باید از نقطه امن خود خارج شوید.
سیبولد می‌گوید: «آرامش جسمی، روحی و احساسی اولین هدف افراد معمولی و سطح متوسط جامعه است. در حالی که ثروتمندان یاد گرفته‌اند برای اینکه متفاوت با دیگران باشند باید کمی سختی تحمل کنند. آنها یاد گرفته‌اند که برای به دست آوردن چیزهای بیشتر نباید همیشه در نقطه امن زندگی باشند و باید با ریسک‌ها و چالش‌های زندگی روبرو شوند.
دارن هاردی در کتاب اثرمرکب می‌گوید: «من همیشه عاشق کارهای سخت هستم. چون می‌دانم که افراد معمولی با دیدن سختی آن سریع کنار می‌کشند و من تنها با کمی تلاش بیشتر می‌توانم چندین برابر آنها موفق باشم.»

8. هدف ثروتمند شدن نیست

بسیاری از ما فکر می‌کنیم که فکر کردن به پول و کار کردن برای ثروتمند شدن، کاری زشت و نادرست است در حالی که اصلا این طور نیست. برعکس وقتی شما هدفتان ثروتمند شدن باشد کار کردن و درآمد داشتن برایتان لذت‌بخش خواهد شد.
می‌خواهید خانه بخرید؟ خارج از کشور تحصیل کنید؟ یا دوست دارید هر ماه یک سفر داشته باشید؟ همه اهداف و خواسته‌هایتان را بنویسید. افراد ثروتمند جزئی‌ترین اهدافشان را هم می‌نویسند. با این کار هم دقیقا می‌دانند چه می‌خواهند و هم هر لحظه می‌توانند چک کنند که آیا در مسیر درستی هستند یا نه. آنها برای رسیدن به اهدافشان برنامه‌ریزی‌های دقیق می‌کنند و به انجام آن متعهد می‌مانند.

9. اول خرج می‌کنید بعد پس‌انداز

دیوید باخ، یکی از ثروتمندان دنیا و نویسنده کتاب میلیونر اتومات می‌گوید: “افراد معمولی برای یک دلاری که بدست می‌آورند ابتدا برنامه‌ریزی می‌کنند که چطور آن را خرج کنند و سپس اگر چیزی باقی ماند برای پس‌انداز کنار می‌گذارند. در حالی که ثروتمندان به محض دریافت درآمد قبل از هر کاری ۳۰٪ از آن را پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کنند و مابقی را براساس اهداف و برنامه‌ریزی که از قبل داشتند هزینه می‌کنند.”

10. ثروتمند شدن خودتان را باور ندارید

افراد معمولی فکر می‌کنند که ثروتمند شدن مختص افراد خوش‌شانس است و آنها هرگز ثروتمندی را تجربه نخواهند کرد. در حالی که سیبولد معتقد است فرصت ثروتمند شدن برای همه یکسان است و این خود افراد هستند که ثروتمند نشدن را انتخاب می‌کنند.با این سوال شروع کنید: چرا من ثروتمند نیستم؟ تمام افکار قبلی را دور بریزید و سبک زندگی‌ و عادت‌هایتان را به افراد موفق و ثروتمند نزدیک کنید و زندگی را بسازید که همیشه دوست داشتید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin