رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۳ ویژگی که نشان می‌دهد شما آماده کارآفرین شدن هستید

۳ ویژگی که نشان می‌دهد شما آماده کارآفرین شدن هستید
بازدید 905

ویژگی های لازم برای کارآفرین شدن

زیاد شنیده ایم که می‌گویند کسی با یک فعالیت اقتصادی ساده یک شبه موفق و پولدار شد! می‌گویند او کارآفرین نبود فقط فهمید که کدام نهاد به چه چیزی نیاز دارد رفت و قرارداد بست! اما همه ما می‌دانیم یک شبه ره صد ساله رفتن یک تفکر اشتباه است و کسانی این داستان ها را ساخته اند که حتی در زندگی یک فعالیت اقتصادی هم انجام ندادند و فکر می‌کنند که پا گذاشتن در مسیر موفقیت یک شانس است که نصیب افراد خاص می‌شود و با رانت اطلاعاتی که دارند موفق و پولدار می‌شوند. اما زمانی که در زندگی و خلق و خوی کارآفرینان جستجو می‌کنید از بابک زنجانی و شهرام جزایری ها که راه اشتباه رفتند بگیرید تا کارآفرینان بین‌المللی مانند مارک زاکربرگ و استیو جابز نقاط مشترک و خصلت هایی پیدا می‌شود که تقریبا تمامی افراد ثروتمند و موفق آنها را دارند و بدون آنها نمی‌تواند در مسیر موفقیت قدم گذاشت.
در ادامه به ۳ نقطه مشترک کارآفرین ها می‌پردازیم که اگر در زندگی و اتفاق هایی که به پیشرفت آنها منجر شده بررسی کنیم به راحتی رد پای این نقاط را می‌بینیم و به این نتیجه می‌رسیم هرشخصی که می‌خواهد کارآفرین خبره و موفقی شود باید این ۳ مزیت را در خود به وسیله تمرین و ممارست تقویت کند چون اینها مانند ابزار و سلاح های هر کارآفرین هستند:

1. همیشه اهل مذاکره هستند

هر وقت پای صحبت های استارتاپ های موفق ایرانی می‌نشینم یا زندگی‌نامه کارآفرین ها و ثروتمندان مشهور دنیا را می‌خوانم یک مزیت آنها همیشه جلوی چشمم است آنها تشنه مذاکره و بحث هستند انگار سرشان برای چنین چیزهایی درد می‌کند. آنها هیچ وقت نه شنیدن را نمی‌پذیرند و با مذاکره و چانه زنی فراوان خواسته های خودشان را به دست می‌آورند. یکی از بهترین داستان های این افراد استیوجابز است. در زندگی نامه او نوشته شده، وی برای به دست آوردن یک ای سی که قیمت زیادی هم داشت در نوجوانی آنقدر پاپیچ شرکت مذکور شد که توانست آن را رایگان به دست آورد!

2. بدون چالش در زندگی نمی‌توانند

آنها تشنه چالش و مشکلات هستند انگار که اگر کاری روال عادی طی کند برای آنها کسل و خسته کننده است. آنها از اینکه به بن بست بخورند ناراحت نمی‌شوند بلکه انرژی مضاعف می‌گیرند برای ادامه مسیر. آنها برای فعالیت و کار کردن خود محدودیتی تعریف نمی‌کنند و بارها شاید شرکت یا استارتاپ خود را در حال نابودی ببینند اما چشم اندازی که برای خود در ابتدای مسیر ترسیم کرده اند به آنها انرژی می‌دهد و دلسرد نمی‌شوند. آنها به مسیر خود ایمان دارند.

3. می‌خواهند خالق باشند

آنها هدف نهایی را پول و ثروت نمی‌بینند. نیاز آنها خلق یک چیز یا خدمت جدید است. آنها می‌توانستند با دلالی یا کارهای دیگر ثروتمند شوند اما ثروت بدون کارآفرینی و ارزش آفرینی بیهوده است به قول آقای سعید رحمانی مدیر سرآواپارس سهام دار دیجی کالا و کافه بازار “کارآفرینی مهم نیست مهم ارزش آفرینی است.”
افراد کارآفرین حتی اگر در حال حاضر کارمند هم باشند در همان جایگاه هم شروع به خلق ارزش ها می‌کنند و یک عالمه کار جانبی برای خود می‌سازند
می‌دانم که شاید بگویید همه این حرف‌ها شعارگونه بود اما واقعیت این است که افرادی می‌توانند به قله های موفقیت برسند که این ۳ شاخصه در آنها وجود و تقویت شده باشد. همه ما کم و بیش این خصلت ها را داریم اما باید آنها را به بالاترین درجه برسانیم و تا به آنها ایمان نیاوریم متاسفانه کارآفرین قوی و موفقی نخواهیم شد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin