رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۴ عادت روزانه برای رشد فردی

۴ عادت روزانه برای رشد فردی
بازدید 997

۴ عادت روزانه برای رشد فردی

رشد فردی امروزه یکی از نیازهای اساسی زندگی شناخته می‌شود. اگر به سخنان افراد موفق و مشهور توجه کنید، متوجه می‌شوید که آنها موفقیتشان را در گرو رشد فردی می‌دانند. در واقع رشد فردی، به کلیه اقدامات و فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در راستای افزایش موفقیت و بهبود سبک زندگی، انجام می‌دهید. توسعه فردی یکی از زیرمجموعه‌های رشد فردی حساب شده و نخستین قدم از آن به حساب می‌آید.

۱. ایجاد و پرورش عادت‌های سالم

عادات روزمره، بخش گسترده‌ای از زندگی هر فردی را شامل می‌شوند. شما هر روز غذا می‌خورید، می‌خوابید، سرکار می‌روید و به کارهای روزمره خود می‌پردازید. اگر بدانید ایجاد کمی تغییرات در عادات روزمره، سبب تغییر موقعیت شما در زندگی میشود، باز هم به سادگی از آنها می گذرید؟
اصلاح عادت‌های روزمره، یکی از مهمترین و اولین قدم‌هاست. اگر شما الگو مناسبی برای کارهای روزانه خود در نظر بگیرید، در زمان کوتاهی شاهد رشد فردی خواهید بود. ماندگار کردن چنین عاداتی تضمین کننده موفقیت در زندگی است. واقعیت این است که افراد موفق کارهای شگفت‌‌انگیزی انجام نمی‌دهند، تفاوت یک فرد موفق با فردی در جستجو موفقیت، تنها در چند تفاوت کوچک در سبک زندگی است.
شروع رشد فردی مانند کاشت بذر است. کاشت بذر تنها قدم اول است. مهم‌ترین قدم نگهداری و مراقبت از بذر کاشته شده است. بذر رشد فردی را بکارید و با مراقبت از آن ثمره تلاش خود را ببینید. به عنوان یک راهکار ساده کافیست که روزانه ۳۰دقیقه را به تغییر شیوه‌های نادرست زندگی خود اختصاص دهید. نیم‌ساعت زمانی کمی است اما نتیجه آن بسیار بزرگ است.

۲. به تغذیه ذهن و جسم خود توجه کنید

ذهن انسان نخستین مکانی است که در رسیدن به موفقیت و توسعه فردی تاثیرگذار است. قدرت آن را دست کم نگیرید. ذهن در بسیاری از اتفاقات چه مثبت و چه منفی تاثیر مستقیم دارد. این‌ که سبک فکری شما چگونه است و تا چه حد مثبت فکر می‌کنید روی اتفاقات اطرافتان تاثیر می‌گذارد. هر بار که اتفاق مثبتی رخ می‌دهد به افکارتان برگردید، قطعا پشت چنین اتفاقی، تفکری مثبت نهفته است.
روح خود را با جملات و باورهای مثبت تغذیه کنید. سعی کنید در مثبت اندیشی تداوم داشته باشید تا رشد فردی تبدیل به یکی از عادت شما شود. برای اینکه افکار مثبت را وارد ذهن‌تان کنید از مراقبه، مانترا، یوگا و غیره استفاده کنید. چنین روش‌هایی ذهن را آماده پذیرش افکار مثبت می‌کند. برای مثبت اندیشی ساعت مشخصی در روز را در نظر بگیرید. در این ساعت باید سکوت در فضا حکم فرما باشد. با تداوم در مثبت اندیشی در ساعات مشخص، توسعه فردی تبدیل به یکی از عادات شما می‌شود.
علاوه بر ذهن، جسم هم نیاز به تغذیه دارد. تغذیه به معنای خوردن هر ماده غذایی نیست. باید برنامه غذایی سالم و مفیدی برای خود تهیه کنید. رعایت و پایبندی به چنین برنامه غذایی در طولانی مدت باعث می‌شود تا شما قدرت جسمی و ذهنی بیشتری به دست آورید.

۳. هر روز رویداد تازه‌ای خلق کنید

علاقه خود را پیدا کنید و در راستای آن عادات جدیدی را برنامه‌ریزی کنید. اگر به آشپزی علاقه‌مند هستید، از پختن غذاهای جدید شروع کنید. ایجاد یک رویداد تازه باعث می‌شود زندگی به شما لبخند بزند. هر اتفاق جدید باعث دریافت تشویق جهت خلق رویدادی تازه‌تر می‌شود. چنین رویدادهایی انرژی زیادی هم تولید می‌کنند. برای آن که در این راه پیوسته بروید، کافیست که ایده‌هایتان را فهرست کنید. پس از فهرست کردن ایده‌ها باید راه انجام آنها را جلوی هر کدام بنویسید. سپس زمان انجام هر یک را مشخص کنید. برای هر روز یک رویداد جدید در نظر بگیرید. چنین فهرستی به شما کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی به توسعه فردی عادت کنید.

۴. عادات بد هیچ جایی در زندگی ندارد!

زندگی کوتاه است، چرا با عادات بد زندگی را برای خود تلخ کنیم؟ می‌دانید مهم‌ترین عامل در وجود عادات ناسالم این است که نمی‌پذیریم کارمان درست نیست. هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که عادت بدی نداشته باشد. اما قدرت افراد موفق اصلاح عادات بد است. یکی از قدم‌های رشد فردی اصلاح عادات بد است. اما تنها شناخت کافی نیست، بلکه باید برای اصلاح عادات بد تلاش هم کنید.
مثلا حداقل ۱۰ دقیقه در روز را به ورزش اختصاص دهید. مهم نیست چه نوع ورزشی باشد، مهم این است که تحرک داشته باشید. یک راهکار دیگر، مرتب کردن فضایی است که در آن قرار دارید. بهم ریختگی، قدرت تمرکز را از شما می‌گیرد. تجربه ثابت کرده که نظم بیرونی سبب ایجاد نظم درونی می‌شود.
صحبت کردن با افراد موفق و مثبت به شما کمک می‌کند تا احساسات منفی را از خود دور کنید و با احساسات مثبت روز خود را پیش ببرید. در کنار مشاوره و صحبت کردن از کتاب خواندن هم غافل نشوید. کتاب روح شما را تغذیه می‌کند. همچنین، روح شما با مطالعه هر کتاب فرصت تجربه یک زندگی دیگر را به دست می‌آورد. برای رسیدن به توسعه فردی و ایجاد عادت مناسب در ذهن و جسم خود، ابتدا باید به مرحله‌ای برسید که نیاز به موفقیت را حس کنید. در این صورت با انجام برخی از کارهای مفید مانند پرورش رفتارهای سالم، پاک کردن احساسات منفی و انجام کارهای جدید به این امر مهم دست پیدا خواهید کرد.

نگران نباشید، رشد فردی اعتیادآور است

ماندگار کردن رشد فردی در زندگی برای افراد بسیاری چالش بزرگی است. به همین جهت بسیاری از افراد هیچ‌گاه برای توسعه خود قدمی برنمی‌دارند. عادت کردن به رشد فردی با دیدن نتایج به مرور زمان اتفاق می‌افتد. تنها کافیست که محکم قدم بردارید، خسته نشوید و ادامه دهید. هر کسی با توجه به شخصیت خود فرصتی برای رشد فردی خواهد داشت. هر روز باید بهتر از دیروزتان باشید. این راهی است که شما را به موفقیت می‌رساند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin