رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

5 کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

5 کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند
بازدید 1050

5 کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

افراد موفق و ثروتمند سبک زندگی منحصربه‌فردی دارند که بسیار متفاوت از سبک زندگی افراد معمولی جامعه است. یکی از روتین‌های این افراد، سحرخیزی است. آنها سحرخیزی را نه به خاطر نصیحت پدربزرگ‌ها که می‌گفتند سحیر خیز باش تا کامروا شوی، بلکه به خاطر تحقیقات علمی که ثابت می‌کند افراد بعد از یک خواب با کیفیت شبانه، انرژی و تمرکز بیشتری دارند و این اهرمی برای ساختن یک روز موفق است انجام می‌دهند.
در پروژه‌ای مشترک بین دانشگاه ناتینگهام و موسسه آموزش ملی سنگاپور، پس از بررسی 83 مورد متوجه شدند که انرژی اولیه صبحگاهی به سرعت محو می‌شود و خستگی و خواب‌آلودگی جای آن را می‌گیرد. اما افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح چند کار روتین انجام می‌دهند تا علاوه‌بر استمرار حس پرانرژی صبحگاهی در طول روز، بتوانند حداکثر استفاده را بکنند.
اگر شما هم می‌خواهید در مسیر موفقیت و ثروت باشید و انرژی صبحگاهی را یکی از با ارزش‌ترین عوامل آن می‌دانید، این 5 کار رورتین افراد موفق و ثروتمند که هر روز صبح انجام می‌دهند را از دست ندهید:

1. ورزش

شاید صحبت از ورزش بحثی تکراری باشد اما محققین اثبات کردند که کسانی که به صورت روتین هر روز صبح ورزش می‌کنند به خاطر هماهنگی بیشتر بین ذهن و جسم از انرژی بیشتر در طول روز برخوردار هستند. همچنین ورزش موجب ترشح اندورفین می‌شود که حس شادی و رضایت از زندگی را برای ما به ارمغان می‌آورد. ورزش استرس را هم به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد و 2 عامل کاهش استرس و شادی می‌تواند روز بی‌نظیری برایمان بسازد. یادتان باشد داشتن انرژی بیشتر و ذهنی خلاق‌تر، با یکی دوبار ورزش به وجود نمی‌آید، بلکه باید آن را تبدیل به یکی از روتین‌های صبحگاهی خود کنید.

برنامه‌ریزی

افراد موفق و ثروتمند برای داشتن بیشترین راندمان و سرعت، برای رسیدن به اهدافشان برنامه‌ریزی را با اهمیت می‌دانند. آنها 15 دقیقه اولیه روز خود را به نوشتن 3 کار مهمی که حتما باید در طول روز انجام شود می‌پردازند و دورنمایی از روز خود و وظایفشان ترسیم می‌کنند.

سخت‌ترین کار روز را انجام می‌دهند

برایان تریسی در کتاب قورباغه‌‌ات را قورت بده می‌گوید: ابتدای روز، زشت‌ترین و بزرگ‌ترین قورباغه‌ات‌ رو بخور! یعنی صبح باید سخت‌ترین کاری که احتمالا علاقه‌ای هم به آن ندارید را انجام دهید. اینطوری هم خیالتان راحت می‌شود و هم به خاطر انجام سخت‌ترین کار، انرژی بیشتر را در کنار شادی تجربه می‌کنید، که روی اعتمادبه‌نفس‌تان هم بسیار اثرگذار است.

انگیزه!

انگیزه همان موتور محرک افراد موفق و ثروتمند است که خودشان برای خود ایجاد می‌کنند. ما هم باید راه و روشی که موجب انگیزه بیشتر در ما می‌شود را پیدا کنیم مثلا استیو جابر مانند کتاب ۲۱ روز تا رسیدن به تحول هر روز جلوی آینه از خودش می‌پرسید «اگر امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد آیا همین کار را می‌خواهم انجام دهم؟» اگر پاسخ منفی بود، می‌فهمید که یک جای کار مشکل دارد و باید تغییری ایجاد کند. انگیزه علاوه‌بر توانایی برای مواجه شدن با سختی‌های روزانه، به ما یک نمای کلی از آینده می‌دهد و شاخصی برای سنجش صحیح بودن راه است.

افتخار به نفس داشته باشید

همه افراد موفق و ثروتمند برای خود یک سرگرمی (hobby) دارند که موجب افتخار به نفس آنها می‌شود. بعضی دنبال ورزش می‌روند مانند مدیرعامل اینستاگرام که عاشق دوچرخه‌سواری است یا بعضی یک هنر را دنبال می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید یک فرد موفق و ثروتمند باشید باید از هم‌اکنون برای خود یک سرگرمی پیدا کنید و برای زمانی که برای خود صرف می‌کنید ارزش قائل شوید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin