رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۵ روش برای تحول در زندگی

۵ روش برای تحول در زندگی
بازدید 993

5 روش برای تحول در زندگی

از قدیم گفتند اگر آب هم در جایی ثابت بماند گندآب می‌شود. تحول در زندگی، نیاز همه ما برای پیشرفت و رسیدن به قله‌های موفقیت شخصی‌مان است. اگر یک روند ثابت در زندگی طی کنیم مطمئن باشید دچار همان مشکل آب راکد خواهیم شد. حس خوشبختی و رضایت از زندگی برای هر کسی با معیار‌های شخصی خودش تعریف می‌شود. با خودتان خلوت کنید و فکر کنید معیار‌های شما چیست؟

1. اگر برای زندگی هدفی ندارید پس باید آن را پیدا کنید

همه ما در دوران تحصیل یک هدف را بیشتر دنبال نمی‌کنیم. فارغ‌التحصیلی از دانشگاه! اما وقتی مدرک خودمان را می‌گیریم تازه یادمان می‌افتد از این به بعد چی؟ هدف من برای زندگی چیست؟ “کرو تاویل” هم مثل ما بود و پس از گرفتن کارشناسی‌ارشد، یک بلیت یکطرفه به مقصد پاکستان گرفت. می‌پرسید چرا؟ خودش هم نمی‌دانست. فقط به دنبال هدف به آنجا کشیده شد.
البته ما نباید برای پیدا کردن انگیزه و هدف سفر کنیم اما می‌توانیم با تغییرات ساده‌ای مانند تغییر محل زندگی، تغییر مسیر همیشگی رسیدن به محل کار یا گشتن در محله‌های جدید شهر، به پیدا کردن انگیزه و تحول در زندگی کمک کنیم. مطمئن باشید هدف، خودش سراغ شما می‌آید.

2. به سرنخ‌ها توجه کنید

بیندیشید چه چیزهایی در شما انگیزه ایجاد می‌کند. شاید نگهداری از یک گربه در خانه یا کمک به کودکان کار حال شما را دگرگون کند. کرو، زمانی که در پاکستان بود متوجه مشکلی جدی در آنجا شد. آمار تجاوز بالا بود. این موضوع انگیزه مهمی برای او ایجاد کرد که باید جلوی این مشکل را بگیرد. او تصمیم به واردات گاز فلفل به پاکستان و کشور‌های در حال توسعه گرفت.

3. چه کاری در اوقات فراغت انجام می‌دهید؟ آن کلید تحول در زندگی شماست

سرگرمی‌ها، موتور محرک شادی و زندگی هستند. آنها را دست کم نگیرید. سارا دیلوو ۱۰سال در امور مالی و حسابداری اشتغال داشت اما واقعا از شغلش متنفر بود و هر روز غمگین‌تر و دپرس‌تر می‌شد . این حس عدم‌رضایت از کارش موجب شد عصرها که به خانه برمی‌گشت به حرکات یوگا و مدیتیشن بپردازند چون تنها دلیل او برای آرامش بود! او در حال حاضر یکی از مربیان مشهور یوگاست.
ما هم می‌توانیم با کارهای ساده‌ای مانند پیاده‌روی و ورزش یا کارهای که در اوقات فراغت انجام می‌دهیم، به دنبال شادی و الهام در زندگی خودمان باشیم. این کارهای ساده می‌تواند جان تازه‌ای به روند تکراری روزمره ببخشد.

4. برای تغییر آماده شوید

تغییر واقعا سخت است. اگر یادتان باشد در قوانین فیزیک هم داشتیم که اجسام نسبت به تغییر وضعیت خود اینرسی دارند. اما باید به تغییر به عنوان یک سبک زندگی نگاه کنیم. “اسکایلر بوچارد” زمانی که وارد دانشگاه شد فکر می‌کرد یک خبرنگار عالی در زمینه اجتماعی می‌شود و برای رسیدن به آن تلاش‌های زیادی کرد. اما به مرور متوجه شد که انگار یک چیزی مشکل دارد و از این کار لذت نمی‌برد. او از قدیم به آشپزی علاقه داشت و شبکه‌های اجتماعی‌اش پر از عکس غذاهایش و صحبت درباره آنها بود. بنابراین تصمیم گرفت که به دنبال آن برود و لذت واقعی را از کارش بچشد. اسکایلر، امروز یکی از معروفترین نویسندگان آشپزی است.
ما هم باید در برابر تغییرات زندگی‌مان که به بهبود آن می‌انجامد، انعطاف به خرج دهیم و با روی باز پذیرای آنها باشیم.

5. شانس زنگ خانه را زد در را برایش باز کنید

ماجرای “تیفانی رید” مثالی ستودنی برای تلاش است. او برای تحصیل مجبور بود هفته‌ای ۳بار از شهر خود به نیویورک برود و در کنار آن برای مجله‌ مد کارآموری کند. این رفت‌وآمدها هزینه زیادی داشت و برای تامین آنها به ساعات بیشتر کار تن داده بود. اما همه این‌ها جلوی او را برای رسیدن به هدف‌اش نتوانستند بگیرند و تیفانی در حال حاضر یکی از معروفترین ژورنالیست‌های دنیای مد است.
یادمان باشد که شانس را ما خودمان با تلاش بیشتر و هوشمندانه‌تر می‌سازیم. موانع زیادی در راه رسیدن به آرزوها و هدف‌هایمان وجود دارد اما آنها از ما ضعیف‌تر هستند و تحول در زندگی با پشت‌کار به وجود می‌آید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin