رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

5 رفتار اشتباه که با خودمان داریم و باید از آنها اجتناب کنیم

5 رفتار اشتباه که با خودمان داریم و باید از آنها اجتناب کنیم
بازدید 979

5 رفتار اشتباه که با خودمان داریم

بیایید صادق باشیم، گاهی بدترین دشمن، خودمان هستیم. اغلب اوقات در تله رفتار اشتباه خودمان می‌افتیم. رفتار اشتباه ما به دلیل بازیگوشی، عجله، عدم انعطاف یا صرفاً بی‌توجهی است. به طور معمول هیچ کس دلش نمی‌خواهد به خودش ضرر برساند اما گاهی بدون اینکه متوجه باشیم با برخی رفتار اشتباه باعث ایجاد ناراحتی برای خودمان می‌شویم و این ناراحتی تاثیر زیادی روی سایر بخش‌های زندگی‌مان می‌گذارد. به همین سادگی یک رفتار اشتباه می‌تواند روزها یا حتی ماه‌های ما را خراب کند. برای اینکه جلوی آن را بگیریم در ادامه با 5 رفتار اشتباه که باید از آنها اجتناب کنیم آشنا می‌شویم، با ما همراه باشید:

1. مقایسه خودتان با دیگران

دنیای امروز تبدیل به دنیای رقابت‌ها شده به طوری که حتی قوی‌ترین آدم‌ها را از پا می‌اندازد. یکی از تاثیرات آن هم مقایسه خود با دیگران است. این رفتار اشتباه خیلی سریع تبدیل به یک عادت مخرب می‌شود و لطمه‌های زیادی به شخص وارد می‌کند. با اینکه آگاهی از رقابت اهمیت دارد، اما تمرکز بیش از حد روی دیگران، یک رفتار اشتباه است و به شدت اعتماد به نفس را پایین می‌آورد. برای افزایش موفقیت گاهی ارتباط با دنیای خارج را قطع کرده و روی ارتقاء شرایط خودتان تمرکز کنید. یاد بگیرید که خودتان را رقیب اصلی‌تان بدانیدو هر روز تلاش کنید تا از نسخه دیروزتان بهتر شده باشید. با این کار هم اعتمادبه‌نفس‌تان افزایش پیدا می‌کند و هم نسبت به خودتان احساس بهتری خواهید داشت.

2. ترس از ریسک و به چالش کشیدن خود

رفتار اشتباه دیگر شاید در ابتدا خیلی منطقی باشد، معمولا افراد بعد از رسیدن به درجه‌ای از موفقیت، شروع به انجام کارهای تکراری می‌کنند، چون این کار راحت‌تری است. در حالی که افراد موفق اغلب محدودیت‌ها را کنار زده و مرزها را گسترش می‌دهند. پیروزی‌های گذشته برای موفقیت آینده مهم هستند چون اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به سایر اهداف را ایجاد می‌کنند اما اگر زمان زیادی را صرف به یاد آوردن دستاوردهای سال گذشته کنید، احتمالاً به اندازه کافی خود را به چالش نمی‌کشید. از شکست نترسید. گاهی ریسک کردن به معنای لغزیدن و با صورت به زمین خوردن است اما باعث می‌شود درباره خودتان چیزهای زیادی یاد بگیرید. ویرانه‌های شکست‌های قبلی را پاکسازی کرده و به کمک دانش جدیدی که به سختی بدست آورده‌اید، دوباره همه چیز را از نو بسازید.

3. تسلیم شدن در برابر چیزهایی که ذهن را منحرف می کنند

گوشی‌های هوشمند ابزار خوبی برای بالا بردن بهره‌وری و بهبود ارتباطات هستند اما بطور وحشتناکی زمان‌بر هم هستند. شبکه‌های اجتماعی، ویدئوها و برنامه‌های مختلف هر لحظه برای جلب توجه رقابت می‌کنند. به آنها اجازه ندهید زمان با ارزش‌تان را بدزدند. اگر هر روز زمان خاصی را به این کار اختصاص می‌دهید، استفاده از آنها را کاهش دهید. می‌توانید چک کردن شبکه‌های اجتماعی را به عنوان جایزه‌ای در قبال انجام تمام کارهایتان در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید با محدود کردن دسترسی‌تان کار بیشتری انجام دهید. ساعات ۹ صبح تا ظهر و ۱ بعد از ظهر تا ۵ را به زمان عدم دسترسی اختصاص بدهید.

4. تنبلی و بطالت

یک رفتار اشتباه که همه از آگاهند اما کنترل کردن آن خیلی سخت است، تنبلی است. تنبلی مانند دستبند، رویاها را محدود می‌کند. اگر پای کار ننشینید، پنهان کردن گوشی همراه هیچ دردی را دوا نمی‌کند. یکی از دلایل به تعویق انداختن کارها این است که به پروژه‌های بزرگ نگاه کرده و نمی‌دانید کار را باید از کجا آغاز کنید. «خرد کردن» کار روش موثری برای مدیریت کردن کارهای بزرگ است. کارهای بزرگ را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید. حتی شاید بخواهید بخشی از کار را به دیگری محول کرده یا از آنها کمک بگیرید. معمولاً وقتی با گروهی کار می‌کنید که شما را برای تمام نکردن کار در زمان مقرر مسئول می‌دانند، به تعویق انداختن دشوارتر می‌شود.

5. بی میلی نسبت به چشم‌پوشی از اشتباهات گذشته

وقتی در راستای هدفی کار می‌کنید خیلی به خودتان سخت نگیرید. حتی وقتی با تمام وجود کار می‌کنید هم امکان اشتباه وجود دارد. اما پیشرفت می‌کنید. از اشتباهات‌تان درس بگیرید و برای بهتر شدن تلاش کنید. سپس احساس گناه را رها کنید. با تنبیه کردن خودتان چیزی بدست نمی‌‌آورید. مونولوگ‌های منفی را قطع کنید. کسی را که مدام شما را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش می‌کند، تحمل نمی‌کنید، اینطور نیست؟ بنابراین به ذهن‌تان اجازه ندهید خودش را شکنجه کند. با خودتان مهربان باشید. به خاطر داشته باشید که همه انسان‌ها اشتباه می‌کنند.
این ۵ رفتار اشتباه شاید خیلی ساده به نظر برسد اما اگر بتوانید از آنها دوری کنید و تحت کنترل بگیریدشان، می‌توانید این اطمینان را به خودتان بدهید که یک قدم به رسیدن به اهداف و آرزوهایتان نزدیک‌تر شده‌اید. از بین بردن عادت‌های بد سخت است اما نتایج شگفت‌انگیزی همراه دارد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin