رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

7عادت فکری فوق ثروتمندان

7عادت فکری ثروتمندان
بازدید 931

7 عادت فکری فوق ثروتمندان

روانشناسان مالی بردلی طبق تحقیقاتشان متوجه شدند که 1 درصد مردمی که از نظر درآمدی در سطح بالاتری هستند و به آنها فوق ثروتمندان می گوییم  تفاوت های قابل توجه روانی با جامعه دارند آنها در تحقیق خود 1096 نفر که درآمدی سالیانه بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان یا حداقل 10 میلیارد تومان ثروت داشتند را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند چند ویژگی شخصیتی، آنها را متمایز ار دیگران می کند.
یکی از نتایج جالب این تحقیق نوع دیدگاه ثروتمندان به خودشان بود که کاملا متفاوت با دیگر افراد می‌باشد. فوق ثروتمندان عموما در سطح بالایی مسئولیت پذیری، توانایی کنترل زندگی و کنترل انگیزه های خود در فعالیت های اقتصادی قرار دارند.
در ادامه هفت تفاوت روانی این 1 درصد فوق ثروتمند را در این تحقیق بررسی می کنیم:

1. اعتقادی به”پول چرک کف دست هست” ندارند

آنها پول را چیزی کثیف نمی دانند و اعتقادی ندارند که پول زیاد انسان ها را عوض می کند یا ثروت برتری نسبت به بقیه به آنها می بخشد یا پارسایی در ساده زیستی هست و آنها لایق این ثروت نیستند

2. آنها بر زندگی کنترل دارند

ثروتمندان کمتر دچار درماندگی در مقابل چالش های زندگی می شوند و در قبال پیامد ها مسئولیت پذیری بیشتری از خود نشان می‌دهند. آنها معتقد هستند که توانای کافی برای غلبه بر مشکلات و رسیدن به اهداف را دارند و بر اتفاقات کنترل کامل دارند.

3. ثروت را جذب می کنند

طبق گزارش افراد ثروتمند به طور قابل توجه ای نسبت به دیگران از موفقیت های مالی خود شور و شوق و انگیزه پیدا می کنند و این احساسات آنها را به سمت کسب ثروت بیشتر هدایت می کند.

4. ارتباط ارزش های درونی و ثروت

آنها بر این باور هستند که ارزش های درونی انسان ها با ثروت گره خورده و موفقیت را با میزان ثروت به دست آمده نمی سنجند بلکه با اثرات آن می سنجند آنها این موفقیت ها را معنای زندگی خود می دانند.

5. کمتر دچار مشکل می شوند

احتمال کمتری دارد آنها در دام افراط و وسواس بیفتند یا از لحاظ مالی و بودجه دچار مشکل شوند و اختیار ثروت خود را از دست بدهند.

6. اعتماد به توانایشان در سرمایه گذاری

آنها اعتماد به نفس بیشتری دارند و به توانایی خود در زمینه سرمایه گذاری تکیه می کنند اما با این حال بیشتر آنها یک یا چند اشتباه بزرگ و مهم سرمایه گذاری داشته اند.

7. نسبت به ثروت هوشیار هستند

آنها اعتقاد دارند که باید به ثروت خود بیفزایند اما صحبت در مورد دارایشان با دیگران را کاری اشتباه و شاید بی ادبی بدانند از قدیم هم گفتند آن چه عیان است چه حاجت به بیان است! برای همین از گفتگو در این باره با دوستان و دیگران خودداری می کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin