رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

7 کاری که ما را خوشحال میکند

7 کاری که ما را خوشحال میکند
بازدید 998

7 کاری که باعث افزایش شادی می شود

دالایی‌لاما می‌گوید خوشحال بودن و شادی  آماده و حاضر نیست بلکه آینه‌ای از اعمال ماست اما چه کارهایی می‌تواند ما را شاد کند؟
اول باید به تعریف شادی و اینکه از کجا می‌آید بپردازیم تقریبا می‌شود گفت تعریف شادی حداقل تا الان غیرممکن است چون از نظر هر فرد تعریف جداگانه‌ای دارد.روانشناسان می‌گویند 50 درصد شادی از ژن های ما، 40 درصد از کارهای روزانه ما و 10 درصد هم از اتفاقات و رویداد های زندگی نشأت می‌گیرد. شادی ما را در مقابل استرس حمایت می‌کند و طبق تحقیقی که 3 سال به طول انجامید مشخص شد بدن افراد خوشحال‌تر 23 درصد هورمون استرس کورتیزل کمتری تولید می‌کند. از طرف دیگر افراد شاد طول عمر بیشتری دارند چون در مطالعه 5 ساله‌ای مشخص شد افراد مسنی که حس خوشحالی را با خود دارند 35 درصد بیشتر از دیگران عمر می‌کنند. البته نباید فراموش کنیم که شادی باعث بهبود 11 درصدی عملکرد ما نیز می‌شود.
حالا که از فواید شادی باخبر شدیم سراغ ۷ کاری که باعث افزایش آن می‌شود می‌رویم:

1.میوه و سبزیجات بخورید

در روز 8 وعده میوه و سبزیجات مصرف کنید زیرا تحقیقات دانشگاه وارویک اثبات کرده که رابطه مستقیمی بین مصرف میوه و سبزیجات و میزان شادی ما وجود دارد.

2.کمتر سراغ تلگرام و اینستاگرام برویم!

می‌دانم خیلی سخت است اما در مقاله “یک روز پربار شما” هم به این نتیجه رسیدیم که همیشه شبکه‌های اجتماعی مفید نیستند و طبق تحقیق کسانی که به مدت چند هفته سراغ آنها نرفته‌اند شادی بیشتری در زندگی تجربه کرده‌اند پس بد نیست شما هم برای مدتی مانند یکماه بیخیال تلگرام و اینستاگرام بشوید

3. چی‌ بهتر از پیاده روی

اگر از اتوبوس و مترو استفاده می‌کنید سعی کنید یکی دو ایستگاه قبل مقصد پیاده شوید و باقی مسیر را پیاده طی کنید چون دانشگاه آنجلیای شرقی به این نتیجه رسیده که افرادی که رفت و آمد از محل کارشان را پیاده طی می‌کنند علاوه بر داشتن حس بهتر از تمرکز بیشتری نیز برخوردار بوده‌اند.

4. بیشتر بخوابید

خواب مناسب در خلق و خوی ما بسیار اثر دارد پس بد نیست سعی کنیم شب‌ها زودتر به رخت‌خواب برویم و از خوردن نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه در ساعات پایانی روز خود داری کنیم چون یافته‌های دانشگاه سوری نشان از رابطه قوی بین میزان خواب با شادی و احساس سلامتی ما دارد.

5. به عزیزانتان عشق بورزید

درآغوش گرفتن به طور چشم‌گیری به ترشح اکسی توسین یا هورمون عشق کمک می‌کند و به شادی بیشتر ما منجر می‌شود پس زمان بیشتری را با خانواده بگذرانید و روزانه آنها را در آغوش بکشید.

6. کمال هم‌نشین در من اثر کرد!

دانشگاه های هاروارد و سن‌دیگو متوجه شدن که هر فرد شادی که به دایره دوستانتان اضافه می‌شود سطح شادی شما هم 9 درصد افزایش می‌یابد پس سعی کنید با افرادی که شاد هستند بیشتر وقت بگذرانید.

7. موسیقی

همان طور که در ابتدا مقاله گفتیم تعریف شادی بسیار مشکل هست اما چه اهمیتی دارد تعریف علمی آن چیست! مهم به دست آوردن آن است پس سعی کنید بدانید باید کجا به دنبال آن بگردید و مطمئن باشید پیدا کردن آن خیلی هم سخت نیست البته پیشنهاد های این مطلب هم به کار ببرید که خیلی سریع می‌توانید اثرات آن را ببینید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin