رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش
بازدید 1062

نامه آبراهام لینکلن به معلم پسرش

آبراهام لینکلن ، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا و معروف‌ترین آنهاست. او رهبری فوق‌العاده توانا بود که با باور به خودش و اهدافش، تمام افکار مخالفش را از پیش رو برداشت و به آنچه می‌خواست دست پیدا کرد. آبراهام لینکلن برده‌داری را به طور کامل در آمریکا از بین برد و با پایان دادن به جنگ‌های داخلی، ایالات متحده آمریکا را به وجود آورد.
او را می‌توان پایه‌گذار آزادی، خرد ورزی و دموکراسی در آمریکا دانست. مردی بزرگ بود که در مقابل مخالفت‌هایی که مثل طوفان او را دوره‌ کرده بود سر خم نکرد و با تدبیر و تمرکز همه آنها را شکست داد.
آبراهام لینکلن اعتقاد داشت که معلم‌ها به اندازه ژنرال‌ها مهم و با ارزش هستند. او در این نامه از معلم پسرش می‌خواهد انسان بودن را به فرزندش آموزش دهد:

نامه آبراهام لینکلن

او باید بداند که همه مردم عادل و صادق نیستند، اما به پسرم بیاموزید که به ازای هر فرد کلاهبرداری، انسان صادقی هم وجود دارد. به او بگویید، به ازای هر سیاستمدار خودخواه، رهبر جوانمردی هم یافت می‌شود. به او بیاموزید که در ازای هر دشمن، دوستی هم هست.
می‌دانم وقت می‌گیرد، اما به او بیاموزید ارزش یک دلاری که با کار و زحمت به دست می‌آورد، از ۵دلاری که روی زمین پیدا می‌کند با ارزش‌تری است. به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد.
او را از غبطه خوردن بر حذر دارید. به او بگویید که خندیدن یک نقش بسیار بزرگ در زندگی‌اش دارد.
به او بگویید که کتاب بهترین دوست اوست و بیشترین تاثیر را در زندگی‌اش می‌گذارد.
به او بگویید ژرف‌نگر باشد، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقیق شود. به گل‌های درون باغچه و زنبورهایی که در هوا پرواز می‌کنند، با دقت نگاه کند.
به پسرم بیاموزید که مردود شدن در مدرسه مورد قبول‌تر از قبولی است که با تقلب به دست آید.
به پسرم یاد بدهید با ملایم‌ها، ملایم و با گردن‌کش‌ها، گردن‌کش باشد. به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد، حتی اگر همه برخلاف او حرف بزنند.
به پسرم یاد دهید که همه حرف‌ها را بدون قضاوت بشنود و حرفی که به نظرش درست می‌رسد را انتخاب کند.
ارزش‌های زندگی را به پسرم آموزش دهید. اگر می‌توانید به پسرم یاد دهید که در اوج اندوه تبسم کند. به او بیاموزید که از اشک ریختن خجالت نکشد.
به او بیاموزید که می‌تواند برای فکر و شعورش مبلغی تعیین کند، اما قیمت‌گذاری برای دل بی‌معناست و او نمی‌تواند هرگز روحش را بفروشد.
به او بگویید که تسلیم هیاهو نشود و اگر خود را بر حق می‌داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.
هنگام تدریس با پسرم ملایمت به خرج دهید، اما از او یک نازپرورده نسازید. بگذارید که شجاع باشد.
به او بیاموزید که به مردم اعتقاد داشته باشد.
شاید توقع زیادی است که همه اینها را به پسرم بیاموزید، اما می‌خواهم تمام تلاش‌تان را کنید، پسرم، مرد کم سال بسیار خوبی است.
اگر خوب فکر کنیم می‌بینیم که آبراهام لینکلن از معلم پسرش چیزهای عجیب و سختی نمی‌خواهد، او می‌خواهد تا فرزندش در آینده فردی مفید برای مردم و موفق باشد. اگر همه ما یک معلم برای خودمان باشیم، قطعا زندگی زیباتری را تجربه می‌کنیم.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin