رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۱۰عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما

10 عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما
بازدید 1157

۱۰عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما

تا حالا شد چشمتان به کسی بخورد که در همان لحظه پیش خودتان به این فکر کنید: «خدای من، پولدری از قیافش میباره!»؟ اگر دیدید، باید گفت احتمالا آن فرد با زبان بدنش موفق شده است کاری بکند که این باور در مغزتان جای بگیرد.
ارتباط غیرکلامی اولین سر نخی است که افراد غریبه  برای شناخت تان از آن استفاده می کنند.باید یاد بگیریم که حتی وقتی حرفی نمیزنیم،با طرز نشستن یا ایستادن،قیافه و ژست های مان با بقیه ارتباط برقرار می کنیم.اگردوست دارید تعاملات موفقی داشته باشید باید بدانید که دیگران چه ذهنیتی از شما پیدا می کنند.در اینجا ما شما را با ۱۰ عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما آشنا میکنیم،که نه تنها اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد، بلکه به شما کمک می‌کند به کارها و چیزهایی عادت کنید که باعث می شوند موفقیت و کاریزما در زندگی شما مانند یک ابر بهاری ببارد.

۱. صاف بشینید

اگر دولا دولا راه بروید یا موقع نشستن قوز کنید مردم به این فکر می کنند حوصله ندارید یا در جایی که نشستید راحت نیستید، پس امکان دارد با این کار به آنها بی احترامی شود.
وقتی صاف می نشینید یا راه می روید، موفقیت از سر و روی تان می ریزد و فضای اطراف تان هم حسابی پر از کاریزما می شود. در حقیقت وقتی شانه های تان عقب باشند، قدرت بیش تری دارند و در نتیجه شما هم در یک موقعیت درست و قائم قرار می گیرید. افرادی که صاف می نشینند به نظر می‌رسد اعتماد به نفس بیشتری دارند و آماده ی اقدام هستند.
ب دلیل اینکه موقع انجام این کار راحت باشید،عضلات شانه های تان را رها کنید و پاهای تان را به اندازه ی کمتر از عرض شانه باز کنید.باید احساس کنید که به پشتی یک صندلی تکیه داده اید حتی اگردرواقعیت تکیه گاهی ندارید.هرموقع متوجه قوز کردن خودتان شدید،فراموش نکنید که این نتیجه ی به هم خوردن حالت درست تان است و چون فضای کمتری اشغال می کنید ضعیف به نظر می‌رسید.

۲. رو به جلو بشینید

وقتی رو به جلو می نشینید، مردم حس می کنند به حرف های آنها گوش میکنید و این برگ برنده تان می شود.وقتی می‌خواهید به فردی جوابی بدهید، ممکن است به طور طبیعی کمی به سمت عقب متمایل شوید. این کار به مخاطب تان هم فرصتی می دهد تا به سمت جلو متمایل شود و علاقه اش را بیان کند.

۳. ژست بگیرید

حرکات و حالات شما می‌تواند صلاحیت  شمارا به قیه آدمها نشان بدهد.در یک ارائه از نشان دادن چیزی که در موردش صحبت می کنید ترسی نداشته باشید و از دست تان استفاده کنید تا با مردم رابطه بهتری پیدا کنید.  آنها وقتی ببینند که چقدر با ژست های تان راحت هستید،متوجه می شوند که شما به مطالبی که می گویید مسلط می باشید و به این صورت آدمی غیرمصنوعی و خوشایند به نظر می رسید.
اما از طرف دیگر،اگر در ژست گرفتن اغراق کنید، ممکن است مخاطب ها فکر کنند که دارید حقیقت را طور دیگری جلوه می دهید.درعوض اگر دست های تان را از بدن تان دور کنید و کف دست تان پیدا باشد انگار چیزی برای پنهان کردن ندارید یا به زبان ساده دارید از زبان بدنتان استفاده می کنید این کار باعث می شود طرف درذ ناخوداگاه خودش به این فکر کند که میشود به شما اعتماد کند.

۴. لبخند زدن، خندیدن و سر تکان دادن

حتی اگر در مورد یک موضوع جدی صحبت می کنید،لازم نیست همیشه قیافه تان اخمو باشد.گاهی اوقات راحت باشید زیاد سخت گیری واجب نیست و کمی ملایم تر رفتار کنید تا به دیگران نشان بفهمانید که به آنها توجه میکنید و با آنها موافق هستید.وقتی با فرد گوینده موافق هستید می توانید کمی سرتان را به نشانه تایید تکان بدهید،اگر از فکرش خوش‌تان آمده لبخند بزنید یا اگر شوخی کرد ،بخنید نه این که پخش زمین شوید!

۵. ارتباط چشمی موثر برقرار کنید

ارتباط چشمی نیز میتواند نکته بسیار موثری باشد البته تا زمانی که به درستی از آن استفاده کنید نه اینکه طرف معذب شود.فکر می کنید چرا مردم بر این باورند که میگوند:«اگر پلیس شما را متوقف کرد، ارتباط چشمی تان را با او حفظ کنید»؟ باید ۶۰ تا ۷۰ درصد زمان گفت‌و‌گو این کار را انجام بدهید.
به طور میانگین مردم حدود ۷ تا ۱۰ ثانیه ارتباط چشمی شان را نگه میدارند.اگر این کار را به درست ترین حالت ممکن انجام بدهید، اعتماد به نفس و باورتان را نشان میدهید.این کار خیلی به شما کمک می کند،خصوصا اگر قرار بر این باشد یک پیام پیچیده یا ارزشمند را انتقال دهید.اما حواستان باشد، زیاده روییم نکنید. منظور من این نیست موقع رانندگی به کسی که کنارت نشسته نگاه کنی و بعد بری ته دره، نه. ولی اگر هیچگاه ارتباط چشمی را با یک نفر الکی قطع نکنید ممکن است شما را به عنوان یک فرد متعصب یا ناشی نیز بشناسند.بعضی وقت ها هم نگاهی هم به اطراف بیندازید.چون به پایین نگاه کردن ممکن است شما را مرموز یا ضعیف نشان بدهد؛ه جای این به اطراف نگاه کنید.

۶. قاطع دست بدهید

نحوه دست دادن می تواند چیزهای زیادی از شما به طرف مقابل تان بگوید.اگر خیلی بی حال و ضعیف دست بدهید لیاقت واعتماد به نفس‌تان زیر سوال میبرد و اگرهم خیلی محکم فشار دهید پرخاشگر به نظر می رسید و طرف مقابلبه این فکر می کند کار کردن با شما سخت است.
اگرمی خواهید درست دست بدهید، دست فرد را تکان ندهید بلکه بگیرید و به آرامی فشار دهید. بد نیست صبر کنید تا او دست تان را رها کند چون اگر خیلی زود دست دادن را تمام کنید فکر می کند عجول هستید.
ضعیف دست دادن نشانه ی عدم اعتماد به نفس یا استقلال هم میباشد.دست دادن تان را با توجه به فرد مقابل و موقعیت تان تنظیم کنید و مطمئن شوید که همیشه باثبات باشد نه تهاجمی .

10 عادت زبان بدن برای افزایش کاریزما

۷. زبان بدن طرف مقابل را آینه کنید

مردم از آدم هایی که شبیه خودشان باشند خوش‌شان می آید از نظر طرز فکر،رفتارو کارها در کل زبان بدن می‌تواند کاری کند که شما به فردی که با او صحبت می کنید شبیه تر به نظر برسید یا مثل خواسته های او شوید.
تحقیقات نشان داده اگر پیام هایی که طرف مقابل با استفاده از زبان بدنش به ما منتقل میکند را تقلید کنیم،درحقیقت می توانیم احساساتی که او تجربه می کند را بهتر درک کنیم.اگر فرد به سمت جلو متمایل می شود شما هم باید همین کار را انجام بدهید.اگر او دستش را زیر چانه اش قرار میدهد شما هم دست تان را زیر چانه تان بگذارید ولی این را هم زیاد رویی نکنید.
البته این حرکات باید کاملا طبیعی به نظر برسند تا فرد متوجه نشود.به علاوه، اگر حرکات صورت فرد را به شکل بامزه ای تقلید کنید او نسبت به این تعامل احساس بهتری خواهد داشت که البته نباید مسخره کنید که در این صورت شما را تا بیرون از آن محل همراهی نکنند.

۸. هیچ‌وقت دست ها یا پاهای تان را ضربدری نگیرید

اگر دست ها یا پاهای تان را ضربدری قفل کنید، ذهن تان بسته به نظر می رسد،اما وقتی این کار را انجام ندهید نشان می دهید که پذیرای صحبت‌های دیگران میباشید.در واقع از آنها استقبال می کنید و این خیلی بهتر است.حتی اگر لبخند هم بزنید یا در حال یک مکالمه ی دلنشین هم باشید با این کار می تواند اوضاع را فقط خراب کنید.اگر می خواهید مردم شما را روشنفکر یا علاقه مند به موضوع ببینند،انگشت‌های‌تان را در هم گره نکنید ولی میتوانید انها را بر روی هم قرار بدهید.

۹. به اندازه ی طول یک دست فاصله بگیرید

اگر خیلی نزدیک بایستید فرد معذب می شود.اگر هم خیلی دور بایستید امکان دارد این طور به نظر برسد که اعتماد به نفس‌تان کم است.اما اگر فاصله تان به اندازه ی طول دست یکه انسان باشد،نشان دهنده این است به صحبت کردن با فرد مقابل علاقه دارید.

۱۰. حواس‌تان به پلک زدن تان باشد

این یکی به مهارت زیادی احتیاج دارد،چون پلک زدن غیر‌ارادی است و وقتی تلاش می کنید کنترلش کنید ممکن است طبیعی به نظر نرسید.درهر صورت،زیادی پلک زدن نشان می دهد که صحبت کردن با این فرد برای تان همچین خوشایند به نظر نمی رسد.سعی کنید آرام باشید و اگر حس کردید زیادی پلک می زنید،یک لحظه چشمان تان را روی هم بزارید و دوباره باز کنید تا شاید پلک زدن تان آرام تر شود.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin