رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۷ روش برای قانع کردن مشتری و افراد

۷ روش برای قانع کردن مشتری و افراد
بازدید 1185

۷ روش برای قانع کردن مشتری و افراد

یک اصلاح معروف درباره نیاز انسان ها به روابط اجتماعی هست که می گوید: هیچ مردی یک جزیره نیست! ما برای رسیده به اهدافمان به حمایت و همکاری با دیگران نیاز داریم. افراد موفق توانایی متقاعد کردن و تاثیر بر دیگران را یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت می دانند. ما هم در اینجا می خواهیم ۷ روش برای بهبود توانایی قانع کردن افراد را معرفی کنیم.

1. وارد دنیایشان شوید

برای قانع کردن سعی کنید خود را جای آنها بگذارید و دیدگاه و زاویه دیدشان را بفهمید. منافع شخصی خود را کنار بگذارید و بر روی آنها تمرکز کنید. از خود بپرسید اگرجای آنها بودید چه کار می کردید؟ نظرتان چه بود؟ پس ازآن اقدامی که برای آنها سودمند است انجام دهید.

2. بازتاب زبان بدن

مردم با کسانی که حس کنند مثل خودشان هستند احساس راحتی می کنند. سعی کنید یک کپی هوشمند از آنان باشید؛ نحوه صحبت، حرکات دست و…مثلا اگر پیشانی خود را مالیدند شما هم چنین کنید اگر آرام و نرم صحبت می کنند شما هم این چنین باشید. به این کار می گویند بازتاب، افراد ناخودآگاه در قبال بازتاب احساس راحتی بیشتری با شما می کنند دقیقا این حس درآنها ایجاد می شود که خودشان را دارند می بینند البته باید با دقت این کار را انجام داد تا آنها متوجه نشوند و به تمسخر برداشت نکنند که سخت در دردسر می افتید!

3. بشاش و دلپذیر باشید

مادرانمان به ما می گفتند که با مردم خوش صحبت باشیم. درست می گفتند انسان ها افرادی که لبخند به لب دارند و بشاش هستند را بیشتر دوست دارند و به توانایی های شما بیشتر اعتماد می کنند همچنین با کارهای ساده‌ای مانند قدم زدن با آنها می توانید یخ رابطه را بشکنید و یک صحبت ایده‌آل را شروع کنید.

4. قابل اعتماد و صمیمی باشید

بگذارید احساس کنند که هروقت که نیاز دارند یا حتی یک سوال ساده دارند شما در دسترس و با روی باز پذیرای آنها هستید.افراد بیشتر تمایل به رابطه با کسانی دارند که حس اعتماد برای آنها به وجود بیاورد اگر مدیر مجموعه‌ای هستید یا با افراد سروکار دارید سعی کنید فراتر از انتظار آنها را خشنود سازید زیرا به زودی آنها متوجه تلاشتان خواهند شد و بیش از درخواستتان پاسخ خواهند داد.

5. قانع کننده باشید

برای آنها توضیح دهید که ایده و پیشنهادهای شما چگونه می تواند به موثرترین روش انجام شود. با دلایل مستند مانند شرایط قبل و بعد از خرید و مقایسه با رقبا به آنها نشان دهید که بهترین محصول را ارائه می دهید فقط مطمئن باشید که تمامی ادعاهایتان صحیح و قابل اثبات باشد. همیشه به دنبال حسن شهرت باشید.

6. چه چیزی برای آنها دارد؟

این موضوع مهمترین موردی هست که در قانع کردن افراد باید به آن توجه کنید. افراد خودمحور هستند. آنها اول به منافع خودشان اهمیت می دهند و بعد دیگران. مهم نیست که شما چقدر با آنها صمیمی هستید یا دلایلتان محکم هست. اگر پاسخی در قبال منافع آنها نداشته باشید تمام تلاش های شما بر باد خواهد رفت اما اگر بتوانید ثابت کنید که پیشنهاد شما امکان منفعت بیشتر برای آنها مهیا می سازد آنها بیشتر مایل به پذیرش درخواست شما خواهند بود.

7. صادقانه حمایت کنید

به علایق، خواسته ها و نیازهایشان بیشتر توجه کنید همچنین با ایجاد حس حمایت واقعی درآنها و ایجاد اشتیاق و اعتماد سازی احتمال همکاری را افزایش دهید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin