رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

چگونه برای افراد قدرتمند جذاب‌تر باشیم؟

چگونه برای افراد قدرتمند جذاب‌تر باشیم؟
بازدید 1061

چگونه برای افراد قدرتمند جذاب‌تر باشیم؟

افراد قدرتمند همه جا هستند مانند مهمانی‌ها یا یک کنفرانس مهم. شاید نیازمان به آنها از جنس سرمایه‌گذاری روی پروژه باشد یا یک راهنمایی که می‌تواند کمک بسزایی کند. اما چطور باید آنها را تحت تاثیر قرار دهیم؟ حتما شما هم افرادی را دیده‌اید که به راحتی می‌توانند نظر افراد قدرتمند را جذب و به راحتی سر صحبت را با آنها باز کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه راز موفقیت آنها را بررسی کنیم:

نگاهتان به جای خودتان به افراد قدرتمند باشد

وقتی صحبت درمورد ایجاد ارتباط با یک فرد قدرتمند می‌شود اول نیازهای خودمان در ذهن می‌آید. این‌که چطور او می‌تواند کار ما را راه بیندازد و مشکل‌مان را برطرف کند. اما بیایید به جای این طرز تفکر برعکس فکر کنیم، ما چطور می‌توانیم به آنها کمک کنیم؟ شاید پروژه ما برای آنها سودآور باشد یا اعتبار بیشتری به سازمانش ببخشد. تا زمانی که شما برای آنها نفعی نداشته باشید انتظار کمکی هم نباید نداشته باشید. این بار برای ایجاد ارتباط یک مقاله در مورد فواید پیشنهادتان بنویسید و آن را برایشان ایمیل کنید.

اعتماد به نفستان را تقویت کنید

در یک سمینار در حال ارایه سبکتو به حضار و داوران بودیم. یکی از داوران آقای مهدی علیپور بود که در اکوسیستم استارتاپی مشهور هستند از آنجایی که قبلا قرار بود مصاحبه‌ای با ایشان داشته باشیم همدیگر را می‌شناختیم. این آشنایی برای یکی از شرکت کنندگان عجیب بود و شب متوجه شدم توئیتی در این مورد نوشته و گفته است که سبکتو بدون روابط نمی‌تواند با آقای علیپور ارتباط برقرار کند پس پارتی بازی شده است. اما واقعیت این بود که ما فقط با تکیه بر اعتماد به نفس‌مان برای مصاحبه سعی بر ایجاد یک رابطه کردیم. شما هم باید به اعتماد به نفس‌تان ایمان داشته باشید. مطمئنا منظورم اعتماد به نفس حبابی و کاذب نیست. کافیست موفقیت‌های هر چند کوچک خودتان را به یاد بیاورید تا سرشار از اعتماد به نفس در مقابله با افراد قدرتمند شوید.

دلچسب باشید

بعضی افراد را دیدید که بین هم صحبتی سر خود را مدام تکان می‌دهند و می‌خواهند وسط حرف بپرند. این رفتار اصلا دلچسب نیست و منتقل کننده این پیام است که فرد حوصله صحبت زیاد را ندارد. جزو این افراد نباشیم که افراد قدرتمند از این تیپ فراری‌اند. همچنین پس از پاسخ آنها کمی مکث کنید فکر کنید و پاسخی سنجیده به دور از عجله دهید.

گارد نگیرید

افراد قدرتمند می‌خواهند با سوال‌ها یا نظرتشان شما را به چالش بکشند و قدرت درونیتان را بسنجند. پس در مقابل پرسش‌ها و نظرات منفی گارد نگیرید. اگر حس می‌کنید گوشه رینگ گیر افتادید بهترین روش یک شوخی کوچک است تا جو صحبت‌ها را عوض و دوستانه‌تر کنید.

یکپارچه صحبت کنید

بعضی وقت‌ها افراد به خاطر استرس یکپارجگی کلام خود را از دست داده و می‌خواهند بیشتر مطالبشان را در زمان کم به مخاطب ارائه دهند. اما این نوع سخن گفتن به خاطر اینکه از هر جهت یک قسمت کوتاه گفته می‌شود به نظر شونده، گوینده خودش هم متوجه نشد دقیقا چی گفته. سعی کنید با حفظ یک روند و با سرعت مناسب صحبت های خود را ارایه کنید.

مورد اطمینان باشید

وقتی در مورد خود غلو می‌کنیم باید این را بدانیم که فرد شنونده به سرعت آن را تشخیص می‌دهد و مهر بی اعتمادی می‌زند و این اتفاق یعنی از بین رفتن تمام تلاش‌هایمان. پس سعی کنیم همیشه رو راست باشیم و از بزرگنمایی خودداری کنیم.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin