رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

چطور با ارتقا شغل به شغل رویایی مان برسیم

چطور با ارتقا شغل به شغل رویایی مان برسیم
بازدید 734

رسیدن به شغل رویایی

شغل رویایی دقیقا همان چیزیست که در بیشتر طول عمر به دنبال آن هستیم. بعضی‌ شغل رویایی را شغلی تعریف می‌کنند که امنیت داشته باشد یعنی حقوق خوب در کنار مزایا و بیمه های مختلف. بعضی ها هم به دنبال شغلی هستند که برای دیگران کار نکنند رئیس و کارمند خودشان باشند. خلاصه اگر شما هم الان در ذهن خود تعریفی از شغل رویایی دارید نشان می‌دهد که هنوز به آن نرسیده‌اید. اما امروز در این مقاله نمی‌خواهیم روش های پیدا کردن شغل رویایی را بگوییم بلکه می‌خواهیم یک سوال اساسی تر را پاسخ دهیم! چطور با ارتقا شغلی به شغل رویاییمان برسیم؟ یا اصلا چنین چیزی امکان دارد؟
اغلب افراد کنترلی که بر روی شغل فعلیشان دارند را دست کم می‌گیرند. اما افرادی که نگاهی متفاوت به اوضاع و شغل خود دارند توانایی تغییرات اساسی در شرایط و روابط خود با محیط را دارند. اول بگذارید شغل رویایی را تعریف کنیم: شغلی که از تمام جهات نیاز های ما را مرتفع کند و ما در آن حس رضایت و استفاده مطلوب از توانایی‌هایمان داریم شغل رویایی می‌گوییم پس اول باید نیاز های ما مانند درآمد، شادی، امنیت و.. تامین شود سپس در مرحله دوم ما باید حس رضایت و ارزشمند بودن در آن جایگاه داشته باشیم
در ادامه می‌خواهیم ۶ روشی که با استفاده از آنها می‌توانید شغل فعلی خودتان را به شغل رویایی تبدیل کنید معرفی کنیم امیدواریم از آنها استفاده کنید و زندگی بهتر و مفیدتری داشته باشید:

۱. خلاق و ایده ساز باشید تا ارتقاء شغلی پیدا کنید

سعی کنید همیشه فرد ایده پرور شرکت یا گروهتان باشید چون یادتان باشد اگر پیشنهاد های شما را مدیران رده بالاتر از شما بپذیرند خود شما جزو گروه اجرایی خواهید بود و این یعنی ارتقای شغلی!
دیوید نور مدیر و موسس نور گروپ پیشنهاد می‌کند همیشه بیشتر از مسئولیت و وظایفتان بیندیشید خود را بزرگتر از فردی ببینید که فقط پشت میز نشسته و وظایف محول شده را انجام می‌دهد. آینده شرکتی که در آن هستید را ببینید آنها به چه تخصص هایی نیاز پیدا خواهند کرد؟ اگر چنین تخصصی را ندارید سعی کنید به مرور در وقت های آزاد آن‌ را فرا بگیرید.

۲. فراتر از وظایف باشید

نور می‌گوید برای پروژه های جدید و بزرگتر داوطلب شوید این طوری مدیران شما را فراتر از شغل فعلیتان می‌بینند و این می‌تواند برای آینده شغلی شما بسیار تاثیرگذار باشد.

۳. توسعه شبکه روابط

سعی کنید با افرادی که در تصمیمات شرکت مهم و تاثیرگذارند روابط بهتری داشته و سعی در کمک به آنها داشته باشید البته این به معنی چاپلوسی نیست! هدف ما کمک به سازمان و ارتقا شغلی است. اینطوری بیشتر دیده می‌شوید و در زمان هایی که مسئولیت های جدید در شرکت به وجود می‌آید شما جزو اولین گزینه ها برای ارتقا شغلی هستید.

۴. نوآوری کنید

سعی کنید همیشه در حال رشد و کشف چیزهای جدید در جایگاه سازمانی خود باشید مطمئنا روش‌های زیادی برای سریعتر و کم هزینه‌تر انجام دادن امور وجود دارد و چه چیزی بهتر از این که شما آن‌ها را کشف کنید. در کنفرانس ها و دوره‌های آموزشی که سازمان برگزار می‌کند شرکت کنید و سعی کنید آموزهایتان را به کار بگیرید. برای ارتقا شغلی و زندگی بهتر یک نقشه راه درست کنید.

۵. وظایفی را که دوست دارید لیست کنید

ابتدا لیستی از وظایفی که در حال حاضر دارید و از انجام آنها لذت می‌برید تهیه و سعی کنید در پروژه‌هایی شرکت کنید که از علایق شما بیشترین استفاده می‌شود اینطوری از شغل‌تان رضایت بیشتری خواهید داشت.

۶. رو راست نیازهایتان را بگویید

برای پیشرفت خود به چه دوره‌هایی نیاز دارید؟ چه امکاناتی می‌تواند بهره‌وری شما را افزایش دهد؟ با مدیران بالادست خود رو راست باشید و نیازهایتان را با آنها درمیان بگذارید مطمئن باشید آنها به دنبال پیشرفت اهداف سازمانی هستند و اگر با برطرف کردن نیاز های شما به انجام این امور سرعت بخشیده می‌شود از آن استقبال می کنند.
به نظر شما برای ارتقا شغلی باید چه کارهایی انجام داد؟ البته می‌دانم می‌گویید که در سازمان های دولتی که این حرف‌ها معنی ندارد! می‌دانم و می‌پذیرم که سیستم های سنتی و ناکارآمد هیچ‌وقت نیاز به پیشرفت را در خود حس نمی‌کنند پس بیشتر این قواعد در شرکت و سازمان هایی موثر است که نیاز به تعالی در آنها وجود دارد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin