رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

چطور هدف و آرزو بسازیم و آنها را دست یافتنی کنیم

چطور هدف و آرزو بسازیم و آنها را دست یافتنی کنیم
بازدید 1282

چطور هدف و آرزو بسازیم و آنها را دست یافتنی کنیم

همیشه افرادی، بیشترین موفقیت را در کارشان کسب می کنند که تصویر مشخصی از کار و خواسته هایشان در ذهن دارند. به کجا می خواهید برسید؟ می خواهید یک شرکت تاسیس کنید؟ تصمیم بگیرید. حتی لازم است در ذهنتان با کارمندهایی که استخدام کرده اید کار کنید. ثابت شده هر چیزی در ذهن ناخودآگاه اگر با ایده ها و اطلاعات درست همراه شود تبدیل به واقعیت می شود. هر روز و ۲۴ ساعته به خواسته هایتان فکر کنید و آنها را تجسم کنید حتی در خواب! چه اتفاق هایی ممکن است برای کسب و کارتان روی دهد؟ آنهارا تجسم کنید و برایش راه حل پیدا کنید. امید و آرزوها یا ترس و اضطراب؟ کدام بر شما غالب می شود؟ یک تصویر واضح از سبک زندگی که می خواهید بسازید. به این تصویر هدف می گویند. عالی است! حالا دیگر هدف دارید. اما آیا این هدف درستی است؟

در اینجا ۵ شرط اصلی یک هدف را با هم بررسی می کنیم:

شرط ۱: هدف باید باور پذیر باشد:

باورپذیر به وسیله چه کسی؟ به وسیله تنها آدمی که در دنیا مهم است: خودت
مهم نیست که دیگران هم آن را باور می کنند یا نه، کوچکترین شکی به اینکه می شود یا نه، نداشته باشید تو تنها کسی هستی که می توانی تمام آرزو ها و امید هایت را تبدیل به واقعیت کنی پس فقط به خودت اعتقاد داشته باش و آنچه می خواهی را باور کن.

شرط ۲ :برای هدفتان تعریف واضحی ارائه بدهید:

اگر دقیقا مطمئن نیستید که هدفتان چیست پس به چه چیزی می خواهید برسید؟ از چه راهی؟ اگر توضیح روشنی برای هدفتان ندارید پس یعنی هدفی هم وجود ندارد، شاید امید ها و آرزوهایی در ذهنتان باشد اما نمی توانید اسم هدف روی آنها بگذارید. به طور مثال اینکه بگویید فروش محصولات من باید افزایش چشمگیری داشته باشد، هدف نیست بلکه باید مقدار دقیق افزایش و تاریخ آن را هم مشخص کنید یعنی باید بگویید فروش من باید تا ۳۰ مهر ۱۳۹۶ رشد ۳۰% داشته باشد. یا اینکه بگویید من یک ماشین می خواهم کافی نیست باید بدانید چه ماشینی می خواهید با چه ویژگی هایی و چه آپشن هایی، در واقع اینقدر باید دقیق بدانید که اگر فقط یک لحظه توانایی خرید آن را به شما بدهند به اولین نمایندگی رفته و مثلا بگویید من یک خودرو بی ام دبلیو z4 سورمه ای رنگ با صندلی های چرم دوزی کرم می خواهم. باید بدانید این ماشین چه شکلی است و از داشتن آن چه حسی خواهید داشت. باید خودتان را پشت فرمان ماشین ببینید و وقتی جزییات برایتان شکل می گیرد یعنی به واقعیت نزدیک هستید.

شرط ۳ : هدفتان باید قابل دسترس باشد:

اینکه فقط چیزی را بخواهید کافی نیست هدف باید واقعی باشد که بتوانید به دستش بیاورید مثلا اینکه بگویید می خواهید یک ستاره داشته باشید یا آرزوی نشستن روی ابرها را داشته باشید حتی اگر تمام جزییات را هم داشته باشد هدف حساب نمی شود.

شرط ۴ : هدف شما باید تصویر واضحی داشته باشد:

این شرط ادامه شرط ۲ است، وقتی جزییات هدفتان کامل شد حالا باید خودتان را در هدفتان تصور کنید یعنی باید در زمان های مختلف روز هدفتان را تصور کنید و فکر کنید در آن لحظه اگر به هدفتان رسیده بودید در حال انجام چه کاری بودید؟ سعی کنید در ذهنتان آن کار را انجام دهید اینقدر این کار را تکرار کنید تا برایتان عادت شود، البته نه به طوری که کل روز غرق رویا باشید و از کارهای فعلی زندگی غافل بمانید. طبق کتابی ۸۲ ساله در زمینه موفقیت بهترین زمان برای این کار صبح وقتی بیدار می شوید و شب قبل از خواب است. به جای اینکه به مشکلات فکر کنید و با ناراحتی بخوابید یا روزتان را با افکار منفی شروع کنید، هر روز با فکر به اهدافتان روزی پر انرژی برای خودتان بسازید. در این زمان ها ذهن ناخودآگاه کاملا آمادگی دریافت هر چیزی را دارد.

شرط ۵ : هدف باید قابل نوشتن باشد:

نوشتن هدف با تمام جزییات رسیدن به آن را راحت تر می کند یک دفترچه کوچک بردارید و تمام اهدافتان را در آن بنویسید یا اگر بیشتر زمانتان را با کامپییوتر می گدرانید روی استیک نوت های دسکتاپ هدف ها را بنویسید تا همیشه جلوی چشمتان باشد یا حتی می توانید برایشان فلش کارت درست کنید،روزی ۲ یا۳ بار اهدافتان را بلند برای خودتان بخوانید و دائما به آنها نگاه کنید می بینید که این تکرار راه رسیدن به آن را چقدر سریعتر می کند.
هدف های شما در چه مرحله ای هستند؟چقدر به آنها ایمان دارید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin