رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

افزایش بهره وری بدون کار بیشتر در یک برنامه ۵ مرحله‌ای روزانه

افزایش بهره وری بدون کار بیشتر در یک برنامه ۵ مرحله‌ای روزانه
بازدید 1006

افزایش بهره وری بدون کار بیشتر

افزایش بهره وری چه چیزی به یادتان می‌آورد؟ کار بیشتر؟ یا زمانی که یک فرد موفق را در ذهن مجسم می‌کنید، فردی را می بینید که شب و روز کلی کار در برنامه‌اش دارد و وقت کافی برای به سرانجام رساندن آنها ندارد؟ امروزه بیشتر افراد ۹۰ ساعت در هفته کار می‌کنند و از برنامه‌های مدیریت کارها و روش‌های بهینه سازی آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند کارهایشان را در زمان کمتری انجام دهند. برنامه‌ریزی ها و راهکارهای مدیریت کارها بسیار مفید هستند اما مشکل اصلی تمرکز است! تمرکز روی کارهای اصلی که شما را از حاشیه دور می‌کند. با ما همراه باشید تا با برنامه‌ای ۵ مرحله‌ای آشنا شویم که به افزایش بهره وری بدون کار بیشتر منجر می‌شود:

1. فردا را در خواب تجسم کنید

استرس و اضطراب کارهای انجام نشده فردا می‌تواند به کل انرژی شما را از بین ببرد. به جای درگیر کردن خودتان با این افکار منفی، زمان خواب، فردای خود را مجسم کنید که به تمام کارهای خود رسیده‌اید و آن حس سرخوشی که از اتمام کارها در شما ایجاد می‌شود را شبیه‌سازی کنید. همچنین می‌توانید با این روش کارهایی که بیهوده جلوی افزایش بهره وری شما را می‌گیرند را از برنامه‌تان حذف کنید.

2. نگذارید تمرکزتان از دست برود

وقتی آلارم بیداری‌تان به صدا درآمد بلند شوید و زمان زیادی را در تخت تلف نکنید. یا وقتی به حمام می‌روید یک دوش سریع بگیرید و زیاد زیر آب نمانید. در کل منظور این است هرچه سریع‌تر کارهای خود را در خانه انجام دهید و برای شروع روزتان از خانه بیرون بزنید یا کارهایتان را در خانه شروع کنید. وقتی زمان زیادی را قبل شروع روز کاریتان هدر می‌دهید تمرکز شما به شدت کاهش پیدا می‌کند و مثل این می‌ماند که مغز دوباره به خواب رفته باشد. افزایش بهره وری با صرف زمان بیهوده زیاد، در تضاد است.

3. مهمترین کارها را برگزینید

شاید کلی کار روی سر ما ریخته باشد اما باید فقط چند کار خیلی مهم را برای انجام انتخاب کنیم. برای افزایش بهره وری باید کارهایمان را اولویت بندی کنیم و آنهایی که کوچک و حاشیه‌ای یا بی اهمیت هستند را حذف کنیم. البته همیشه یک وقت آزاد برای کارهای غیر منتظره و بدون برنامه‌ریزی داشته باشید تا مدیریت کارهایتان به هم نریزد.

4. مدام از خودمان بپرسیم چرا؟

در هر کار جدیدی در روز از خودتان بپرسید چرا باید آن را انجام دهم؟ اگر پاسخ شما مرتبط با کارهای مهم روزانه انتخاب شده باشد، که بسیار عالی اما اگر جواب شما این باشد که الان پیش آمده یا همکارم پرونده جدید به من محول کرده سخت دارید از افزایش بهره وری دور می‌شوید و باید هرچه سریع‌تر برنامه هایتان را تغییر دهید.

5. روزتان را جذاب و دوست‌داشتنی کنید

همیشه شروع کار سخت بوده، مخصوصا ۱۰ دقیقه تا ۲ ساعت اول. اما اگر هدف ما رسیدن به قله‌های موفقیت است باید این غول را شکست دهیم. سعی کنیم مثل ماهی با روند رودخانه و روزمان هم راستا شویم. نگذاریم که اندیشه‌های بیهوده رشته افکارمان را به دست بگیرند. تمرکز محض روی کارمان بهترین روش برای هم‌راستا شدن با روند روز و افزایش بهره وری است.
زمانی که شما بتوانید یک روز موفق و با بهره وری بالا تجربه کنید، آن حس خوب موفقیت و رضایت از خودتان سراغتان می‌آید. این حس مثل یک سوخت جت می‌تواند علاوه بر عوض کردن کلی روحیه شما، رسیدن به موفقیت را برایتان هموارتر کند. پس نگذارید استرس و افکار بیهوده جلوی تمرکز شما را بگیرند. تصور کنید که یک بازی کامپیوتری انجام می‌دهید و در مرحله آخر با غول استرس و افکار بیهوده روبرو شده‌اید. موفقیت شما فقط به شکست آن بستگی دارد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin