رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

افزایش کارایی با قوانین نیوتن

افزایش کارایی با قوانین نیوتن
بازدید 1048

افزایش کارایی با قوانین نیوتن

آیزاک نیوتن را می‌توان یکی از بزرگترین دانشمندان دنیا تا به امروز دانست. دستاوردهای او در زمینه فیزیک،ریاضی و نجوم به قدری زیاد است که نمی‌توان آنها شمرد، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید پایه‌گذار علم مکانیک و البته دیفرانسیل و انتگرال نیوتن است. او در سال ۱۶۷۸ کتاب خود با نام “اصول ریاضی فلسفه طبیعی” منتشر کرد که در آن به گرانش و قوانین حرکت جسم اشاره کرده بود. در کنار تمام اکتشافاتش، او ۳ قانون معروف دارد که در کتاب‌های فیزیک دبیرستان با آنها آشنا شدیم. اما امروز ارتباط این قوانین با افزایش کارایی شخصی را با هم بررسی می‌کنیم، همراه ما باشید:

قانون اول افزایش کارایی نیوتن

قانون اول نیوتن می‌گوید: “اجسام تمایل به نگه داشتن وضعیتشان دارند، یعنی جسمی که در حال حرکت است تمایل دارد که به حرکت ادامه دهد و جسم ساکن تمایل به حرکت ندارد” اما این چه ربطی به موفقیت دارد؟ این قاون علاوه‌بر اجسام در مورد انسان‌ها هم صدق می‌کند. وقتی شما هیچ کاری انجام نمی‌دهید پس تمایل بیشتری به استراحت پیدا می‌کنید و بیشتر ثابت می‌مانید، افزایش کارایی یعنی کارها را به تعویق نیندازید.

ادغام قانون نیوتن و افزایش کارایی شخصی، منجر به قانون جدیدی در توسعه فردی شده است به نام قانون ۲ دقیقه. این قانون بیشتر برای زمانی است که شما لیستی از کارهایی که باید انجام دهید ولی نمی‌توانید آنها را شروع کنید و به تعویق انداخته‌اید، استفاده می‌شود. قانون جالب و بسیار کارآمدی است، قانون ۲ دقیقه می‌گوید “حرکتی در جهت انجام کارتان انجام دهید. این حرکت می‌تواند مستقیم به کار اصلی مربوط نشده و بدون هدف باشد.” برای درک بهتر به این مثال توجه کنید:

شما باید گزارشی از ۶ماه گذشته برای مدیرتان حاضر کنید، ولی جملات مناسبی که باید با آن شروع کنید به ذهنتان نمی‌رسد، قانون ۲ دقیقه می‌گوید برای ۲ دقیقه جملاتی که در مورد گزارش به ذهنتان می‌رسد را روی کاغذ بیاورید، بعد از آن جملات درست و کاربردی به ذهنتان می‌رسد.

در واقع انگیزه، برای نشان دادن خودش، نیاز به یک جرقه دارد و این جرقه با چند حرکت ساده به وجود می‌آید. مطابق با قانون نیوتن وقتی شما شروع به حرکت می‌کنید تمایل به ادامه حرکت در ذهنتان ایجاد می‌شود و آن را ادامه می‌دهید.

قانون دوم افزایش کارایی

قانون دوم نیوتن، F=ma است. یعنی نیروی برداری وارد بر جسم برابر است با حاصل ضرب جرم جسم در شتاب آن، حالا بردار چه ربطی به افزایش کارایی فردی دارد؟
 نکته مهمی که در این قانون وجود دارد این است که نیروی برداری کارایی شماست که برای افزایش آن باید به حجم کارهایی که باید انجام دهید و اینکه اول باید سراغ کدام کار بروید توجه کنید.

برنامه‌ریزی روزانه و انجام کارهای سخت در ابتدای صبح می‌تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد و این قانون این موضوع را اثبات می‌کند. در واقع تلاش شبانه‌روزی به تنهایی هیچ فایده‌ای ندارد، چیزی که شما را به هدفتان می‌رساند این است که کارهای درست انجام دهید. وقتی هدف و راه‌های رسیدن به آن را پیدا کنید بخش مهمی از راه را رفته‌اید.

قانون سوم افزایش کارایی نیوتن

قانون سوم می‌گوید “وقتی جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، همزمان نیروهای موافق و مخالف به جسم اول وارد می‌شود” در واقع طبق این قانون در افزایش کارایی فردی، معمولا افراد با یک ریتم ثابت زندگی‌شان را پیش می‌برند، اما زمانی که تصمیم به برداشتن قدم‌های بزرگ و رسیدن به موفقیت می‌گیرید، نیروهای موافق و مخالف زیادی همزمان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

نیروی‌های موافق همان‌هایی هستند که شما را در جهت رسیدن به هدفتان کمک می‌کنند مثل تمرکز، انگیزه و دید مثبت و نیروی منفی در جهت عکس شما را از هدف دور می‌کنند مثل: ناامیدی و استرس و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چقدر هدف برایتان مهم است و کدام نیرو بیشتر روی شما تاثیر بگذارد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin