رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

تحقیقات ثابت کرده است; پول خوشبختی می آورد

تحقیقات ثابت کرده است; پول خوشبختی می آورد
بازدید 972

تحقیقات ثابت کرده است; پول خوشبختی می آورد

پول خوشبختی می آورد جمله‌ایست که شاید کم و بیش آن را قبول داریم اما چون تابویی برای ما و جامعه بوده هیچ وقت اعلام نشده است. چندی پیش برخی از دانشمندان طی تحقیقات گسترده‌ای در ۳ کشور مختلف ثابت کرده‌اند که پول خوشبختی می آورد. شاید فکر کنید که افراد زیادی هستند که پول دارند اما خوشبخت نیستند پس بهتر است با ما همراه باشید تا راز خوشبختی و رابطه آن با پول را بفهمیم:

پول خوشبختی می آورد

تحقیقات جدید دانشمندان ثابت کرده است که پول خوشبختی می‌آورد. همه ما می‌دانیم که وقت طلاست چون از هر لحظه آن می‌توان توانایی‌های جدید یادگرفت و حتی کسب ثروت کرد. اما در این تحقیقات مشخص شده است که شما می‌توانید با پول زمان بخرید ارزشمندترین چیزی که در دنیا وجود دارد و در نتیجه می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید و احساس خوشبختی کنید.
حتما شما هم فکر کردید که کاش چند کپی از خودتان وجود داشت تا یکی سرکار می‌رفت یکی خانه را تمیز می‌کرد و خودتان هم می‌خوابیدید، پول با خرید زمان دقیقا همین کار را برای شما می‌کند و در نتیجه احساس خوشحالی می‌کنید.
دانشمندان ثابت کرده‌اند کسانی که به جای صرف زمان برای انجام کارهای معمولی و روزانه خود، مثل خرید کردن، آشپزی و نظافت و… آن را به دیگران می‌سپارند و در قبالش به آنها پول می‌پردازند، وقت بیشتری برای خودشان دارند و در نتیجه می‌توانند کارهایی که دوست دارند انجام دهند و زندگی شادتری داشته باشند.
پروفسور الیزابت دون، یکی از محققین این پروژه می‌گوید: یکی از مهمترین اتفاقاتی که با خرید زمان برای شما رخ می‌دهد کم شدن فشار زندگی از دوش شما و در نتیجه احساس شادی بیشتر برای شماست. اما مردم کمی هستند که این کار را می‌کنند حتی در بین افراد ثروتمند.
او همچنین اضافه کرد: تحقیقات قبلی نشان می‌داد که بخش بزرگی از مردم برای داشتن تجربیاتی دلپذیر و خوشحال کننده پول خرج می کنند اما تحقیقات ما ثابت می‌کند مردم برای داشتن تجربیات ناخوشایند هم پول خرج می‌کنند.

خوشبختی مختص پولدارها نیست

الیزابت دون، استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌گوید: ما فکر می‌کردیم که این تحقیق تنها در مورد افرادی که درآمد ماهیانه قابل ملاحضه‌ای دارند صدق می‌کند اما در کمال تعجب شاهد بودیم که تمام اقشار جامعه شامل این موضوع می شوند که پول خوشبختی می‌‌آورد و افراد با درآمد متوسط هم می‌توانند با خرید زمان از زندگی‌شان لذت ببرند و ما در تحقیقاتمان این موضوع را ثابت کردیم.
طی این تحقیقات زندگی بیش از ۶۲۰۰ نفر از مردم کشورهای آمریکا، کانادا، دانمارک و هلند به طور دقیق بررسی شد و در مورد اینکه چطور و تا چه حد برای استفاده از خدماتی که موجب دخیره زمان برای آنها می‌شود حاضرند خرج کنند از آنها سوالاتی شد.
مطابق نتایج به دست آمده از این تحقیقات، تعامل قابل توجهی بین پول خرج کردن برای خدماتی که به دخیره زمان کمک می‌کند و استرس ناشی از زمان وجود دارد. در حقیقت افرادی که برای خرید زمان پول خرج کرده بودند چون استرسی بابت زمان از دست رفته‌شان نداشتند، از زندگی راضی‌تر بودند و بیشتر احساس خوشحالی می‌کردند. و برعکس افرادی که دائم کمبود وقت داشتند به مرور زمان نسبت به زندگی سرد شده و احساس شادی نمی کردند.
در بخش دیگری از این تحقیقات به هر یک از افراد ۴۰ دلار داده شد از یک گروه خواستند تا برای یک آخر هفته وسایل مورد نیاز برای یک پیک‌نیک خریداری کنند و از گروه دیگر خواستند تا پولشان را بابت خرید خدماتی که موجب صرفه جویی در زمان می‌شود صرف کنند. در نتیجه تحقیقات متوجه شدند که افراد گروه دوم بسیار شادتر هستند.
به گفته پروفسور اشلی ویلنز محقق دانشگاه تجارت هاروارد و یکی از محققین این پروژه، بسیاری از افراد ثروتمند پولشان را بابت خدماتی مثل تمیز کردن خانه یا بازی با فرزندانشان خرج نمی‌کنند و آن را نشان دهنده تنبلی خودشان می‌دانند. در حالی که اگر بابت خدماتی که زمانشان را صرف می‌کند پول پرداخت کنند می‌توانند زمان بیشتری داشته باشند و در نتیجه پول بیشتری درآورند.

پول خوشبختی می آورد اما همه چیز نیست

به صرف پولدار بودن کسی خوشبخت نمی‌شود. افراد بسیاری در جامعه هستند که به خاطر درآمد پایین از زندگی ناراحتند و احساس خوبی ندارند. در مواردی هم این موضوع برعکس بوده و با وجود پول افراد هر روز احساس بدتری داشته‌اند، درست مانند پدیده‌ای که امروز با آن مواجهیم. درآمد افراد افزایش پیدا می‌کند اما خوشحالی و احساس رضایت آنها نه. با افزایش درآمد آنها بیشتر خودشان را درگیر کار و استرس بیشتر می‌کنند و لذتی از زندگی نمی‌برند.
در کتاب اثر مرکب گفته شده است:‌ استرس‌های ناش ازکمبود زمان یکی از مهمترین دلایل چاقی و بیماری‌های عصبی است. چون شما با توجیه صرفه جویی در زمان هر روزتان را با غذاهای آماده و تا حدی بی‌خاصیت می‌گذرانید و دچار افزایش وزن می‌شوید. و به دلیل افزایش بیشتر حجم کار ورزش را برنامه زندگی حذف می‌کنید.
در نهایت با اینکه پول خوشبختی می آورد اما یادتان باشد این قانون به شرطی که بدانید چطور از آن استفاده کنید پابرجاست. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از پولدار بودن آدم شادی باشید تا از هر آنچه در زندگی دارید بیشتر لذت ببرید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin