رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

مدیریت کارهای زیاد به راحتی آب خوردن

مدیریت کارهای زیاد به راحتی آب خوردن
بازدید 1209

تهیه کننده: محمد برات زاده    گوینده: سمانه عرفانیان    صدابردار: فاطمه جمادی    تدوین گر: فاطمه جمادی

مدیریت کارهای زیاد به راحتی آب خوردن

برنامه ریزی و انجام و مدیریت کارهای زیاد از نگاه ما کلافه کننده و نشدنی است. خیلی ها تمام وقت و فکر خود را می‌گذارند که بتوانند همه کارها را سریع انجام بدهند اما واقعا چنین تصوری خیلی رویایی و غیر ممکن است مگر اینکه شما یک راه حل خاص پیدا کرده باشید که خوشحال می‌شویم آن را با ما درمیان بگذارید چون ما تا به الان روشی پیدا نکردیم! اولین قدم برای برنامه ریزی فعالیت ها و کارها نوشتن تمامی آنهاست سعی کنید چیزی را از قلم نیندازید! پس از اینکه کارهایتان لیست شد باید به آنها برچسب هایی از گزینه های زیر بزنید:

قابل به تعویق انداختن

یادتان باشد زمان محدود است و خیلی از کارها در حال حاضر الویت ندارند و می‌توان بعدا آن را انجام داد بدون اینکه خللی در آنها ایجاد شود البته یادتان باشد خود را گول نزنید و این برچسب را بر روی کارهایی که می‌خواهید پشت گوش بیندازید نزنید.

نیازی به انجام ۱۰۰ درصدی نیست

همه کارها که نیاز نیست کامل و ۱۰۰ درصد انجام شود بعضی اوقات اگر کاری در حد خوب هم انجام شود نتیجه می‌دهد و نیاز به عالی بودن ندارد. می‌توانید کارهایتان را بررسی کنید و ببینید کدوم ها را می‌توان در این قسمت دسته بندی کرد اگر بخواهیم مثالی ساده بزنیم می‌توانیم به تمیز کردن کف خانه اشاره کنیم شاید کف آنقدر کثیف نیست و یک جارو می‌تواند آنجا را تمیز کند پس طی کشیدن بعد جارو را حذف می‌کنیم.

می‌شود بیخیال شد

می‌دانم شاید بگویید نمی‌توانم از کارهایم بگذرم. منظور ما هم کارهای مهمی که نسبت به دیگر کارها الویت دارند نیست بلکه کارهایی که از روی عادت انجام می‌شوند یا کارهایی که به شما کمکی نمی‌کنند. پس بهتر است کمی بیندیشید و کارهایی که اهمیتی ندارند را کنار بگذارید.

برون سپاری

تعریف مدیریت، استفاده از نیرو‌های دیگران برای رسیدن به هدف مشترک است. شما می‌توانید بعضی از کارها را به هم‌گروهی ها یا خانواده واگذار کنید مثلا آوردن بچه‌ها از مدرسه را می‌توانید به همسر خود بسپارید اما ۲ نکته یادتان باشد اول اینکه به این روش عادت نکنید و برای از سر باز کردن کارها آن‌ها را به دیگران محول نکنید. دوم هم همیشه به الویت های دیگران هم حواستان باشد شاید آنها پذیرش مسئولیت و کار جدید را نداشته باشند.

باید حتما انجام شود

خوب در آخر هم کارهایی که می‌ماند جزو کارهای مهم و با الویت بالای شما هستند که باید آنها را به صورت کامل انجام دهید به آنها هم از ۱ تا ۳ نمره اهمیت دهید و حتما در اول روز باید با کارهایی که اهمیت شماره ۱ گرفتند شروع به فعالیت کنید.
حالا لیست شما منظم است و می‌توانید کارهای زیاد را بدون استرس و گیج شدن انجام دهید. لیست کارها و برچسب گذاری آنها یکی از رایج‌ترین روش های مدیریت کارهای زیاد است اما خیلی از افراد نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند و در کوهی از کارها که شاید همه آنها اهمیت ندارد گرفتار و کلافه هستند. امیدوارم این روش را در برنامه‌ریزی‌هایتان به کار ببرید و تجربه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin