رسانه اینترنتی دیدوشنو
بینش جدید درباره فقر
بازدید 1172
ریحانه رحیمی 558 روز پیش

سخنرانی تد (ted talk ) بینش جدید درباره فقر. اجرای:هانس روزلینگ

 

موضوع: بینش جدید درباره فقر.

سخنران :هانس روزلینگ

دسته بندی: سخنرانی تد

زمان : 19 دقیقه

سخنرانی تد: بینش جدید درباره فقر. اجرای:هانس روزلینگ

 

این سخنرانی در یک کنفرانس رسمی TED ارائه شد و توسط ویراستاران ما درسایت دیدو شنو ارائه شد. درباره سخنران: محقق هانس روزلینگ با استفاده از ابزارهای جالب اطلاعات خود نشان می دهد که چگونه کشورها خود را از فقر بیرون می کشند. او خیابان دلار را نمایش می دهد و خانوارهایی را با سطح درآمد متفاوت در سراسر جهان مقایسه می کند. سپس او کاری واقعا شگفت انگیز انجام می دهد. در دستان Hans Rosling ، داده ها آواز می خوانند. روندهای جهانی در بهداشت و اقتصاد زندگی زنده ای پیدا می کنند. و تصویر بزرگ از توسعه جهانی - با برخی اخبار شگفت آور خوب - به تمرکز دقیق تبدیل می شود. چرا باید گوش کنیم؟ دیدگاه هایشان حتی هانس روزلینگ به دنیایی ترین و خوش سفرترین ها در میان ما تغییر کرده است. پروفسور بهداشت جهانی در انستیتوی کارولینسکا سوئد ، کار وی معطوف به از بین بردن افسانه های رایج در مورد جهان به اصطلاح در حال توسعه است ، که (همانطور که اشاره کرد) دیگر با دنیای غرب فاصله ندارد. در حقیقت ، بیشتر جهان سوم در مسیر سلامتی و رفاه قرار دارد و بسیاری از کشورها دو برابر سریعتر غرب حرکت می کنند. آنچه روسلینگ را متمایز می کرد تنها مشاهدات مناسب او از روندهای گسترده اجتماعی و اقتصادی نبود ، بلکه شیوه خیره کننده ارائه آنها بود. تضمین شده: شما هرگز ندیده باشید که داده هایی به این شکل ارائه شوند. ارائه ای که سلامت جهانی و روند فقر را ردیابی می کند ، باید در یک کلام خسته کننده باشد. اما در دستان روسلینگ ، داده ها آواز می خوانند. روندها زنده می شوند. و تصویر کلان - در بهترین حالت معمولاً مبهم - فوکوس تیز می شود. ارائه های Rosling در آماری مستدل (که اغلب از داده های سازمان ملل و بانک جهانی گرفته شده) استوار است ، که توسط نرم افزار تجسم وی تهیه شده است. این انیمیشن ها آمار توسعه را به حباب های متحرک و منحنی های روان تبدیل می کنند که روندهای جهانی را واضح ، شهودی و حتی بازیگوش می کند. در هنگام ارائه افسانه ای خود ، روسلینگ این مرحله را یک قدم جلوتر برد ، و انیمیشن ها را با استعداد دیگری از sportscaster روایت کرد. راسلینگ از طریق سازمان غیرانتفاعی Gapminder ، که با پسر و عروسش تاسیس شده بود ، نرم افزار دستیابی به موفقیت در زمینه تجسم خود را ایجاد کرد. نرم افزار رایگان - که می تواند با هر داده بارگیری شود - توسط گوگل در مارس 2007 خریداری شد. (روسلینگ با بنیانگذاران Google در TED ملاقات کرد.)

 

دکتر هنس روزلینگ

متولد:27 ژانویه 1948
احل : سوئد 
شغل :پزشک،دانشگاهی و سخنران  

هانس روزلینگ

دکتر هانس روسلینگ  او استاد بهداشت بین‌المللی در موسسه کارولینسکا بود و یکی از بنیان‌گذاران و رئیس بنیاد گپ‌میندر بود که سیستم نرم‌افزاری Trendalyzer را توسعه داد. او ارائه‌هایی را در سراسر جهان برگزار کرد، از جمله چندین سخنرانی TEDکه در آن استفاده از داده‌ها (و تجسم داده‌ها) را برای بررسی مسائل توسعه ترویج کرد. کتاب “حقیقت” که پس از مرگش منتشر شد، با همکاری عروسش آنا روسلینگ رونلاند و پسرش اولا روسلینگ، به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی تبدیل شد.

زندگی و حرفه

دکتر روسلینگ در 28 ژوئیه 1948 در اوپسالا، سوئد به دنیا آمد. از سال 1967 تا 1974 در دانشگاه اوپسالا در رشته آمار و پزشکی تحصیل کرد و در سال 1972 در کالج پزشکی سنت جان در بنگلور هند به تحصیل در رشته بهداشت عمومی پرداخت. او در سال 1976 یک پزشک مجاز شد و از سال 1979 تا 1981 به عنوان افسر پزشکی منطقه در ناکالا در شمال موزامبیک خدمت کرد. در سال 1981، او شروع به بررسی شیوع کنزو، یک بیماری فلج کننده برای اولین بار در جمهوری دموکراتیک کنگو کرد.تحقیقات او به او مدرک دکتری داد. در دانشگاه اوپسالا در سال 1986. روزلینگ نارساخوان بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin