رسانه اینترنتی دیدوشنو
ال گور
بازدید 1937
ریحانه رحیمی 395 روز پیش

جلوگیری از بحران آب و هوا

موضوع: جلوگیری از بحران آب هوا

نویسنده: آل گور

دسته بندی: سخنزانی تد

زمان : 16 دقیقه

سخنرانی تد، جلوگیری از بحران آب و هوا توسط ال گور

آل گور با همان شوخ طبعی و انسانیتی که در "یک حقیقت ناخوشایند" به وجود آورد، 15 راهی را بیان می کند که افراد می توانند بلافاصله تغییرات آب و هوایی را حل کنند ، از خرید یک ترکیبی گرفته تا اختراع یک نام تجاری جدید و گرم برای گرم شدن کره زمین. ال گور، طرفدار آب و هوا برنده جایزه نوبل ال گور توجه جهانیان را به بحران جهانی آب و هوا متمرکز کرد. در سال 2007 ، به دلیل "آگاه ساختن جهان از خطرات ناشی از تغییر اقلیم" ، به گور جایزه صلح نوبل ، همراه با هیئت بین دولتی تغییر اقلیم اهدا شد. این سخنرانی در یک کنفرانس رسمی TED ارائه شد.

آل گور

نام : آلبرت آرنولد گور جونیور

Name : Albert Arnold Gore ,Jr.

متولد : 31 مارس 1984 (74سال )

پیروی حزب دموکراتیک

دارای 4 فرزند به نام های کارانا ، کریستین ، سارا و آلبرت سوم

و همسر وی تیپر گور .

ال گور

 

 فارغ تحصیل دانشگاه هاروارد (بی ای) و دانشگاه وندر بیلت و دارای جایزه نوبل صلح 2007
چهل و پنجمین معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
دوره مسئولیت  : 20 ژانویه 1993 -20 ژانویه 2001
آلبرت آرنولد گور جونیور  ملغب  به آل گور فعال محیط زیستت وسیاست مدار آمریکایی ،جوایز متعددی از جمله برنده جایزه نوبل و جایزه نمایندگان مجلس آمریکا از ایلت تنسی و…  داراست .
وی نویسنده کتاب های فردا و پورش بر خورد است
آل گور ار سال 1977 تا 1985 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت تنسی بوده و افتخارات خیلی زیادی را در این حوزه کسب نموده و همچنین از سال 1985 تا سال 1993 سناتورهمین ایالت بوده .
وی در سال های 1993 تا 2001 در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون  به  بهترین شکل ممکن خود  خدمت کرد.
آل گور علاقه خیلی زیادی و فناوری اطلاعات و حوزه محیط زیست دارد که  در ادامه مطلب به دستائرد های مهم او نیز اشاره می شود.
آلبرت در مجلس سنای ایالت متحده آمریکا لوایحی را برای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشنهاد داد ، به خصوص لایحه  که نامیده شده  به (لایحه گور) برای ایجاد زیر ساخت های ملی طالاعات ایلات متحده آمریکا ارئه شده است .
آلبرت آرنولد گور جونیور در زمانی که معاون رئیس جمهور ایلات متحده آمریکا بود نقش بسازایی در توسعه زیر ساخت های اینترنت این کشور داشته است .
ال گور در انتخابات ریاست جمهوری سال 200 از حزب دموکراتی نامزد بود ولی در انتخواباتی که از نزدیک ترین زقابت های ریایت جمهوری در تاریخ بود ، آلبرت برنده مجموع آرای مردمی شد اما در بازشماری آرای ایالت فلوریدا بازنده انتخابات شد که با 267 بر 271 مغلوب جورج بوش شد و جورج برنده این آرا شد .
آلبرت جمله مشهور ترین های فعالان   غیر دولتی در باب صلح جهانتی و حمایت  از محیط زیست به خصوص در مسئله گرم شدن کره زمین است .
در 2007 ال گور  و مجمع بین امللی تغییرات  آب و هوایی، که یک هیئت بین میان دولتی در رابطه تغییرات آب و هوایی(اقلیمی ) است و برنده  جایزه صلح نوبل شد. در فیلم مستند خود که در همان سال ها  ضبط شد که (یک حقیقت ناراحت کننده) نام گزاری شد، برنده اسکار بهترین فیلم مستند 2007 و همچنین برای نسخه صوتی کتابش برنده (جایزه گرمی) بهترین فایل صوتی 2009 شده است. وی در مقام دوم در فهرست شخص سالس مجله تایم  ددر سال 2007 قرار گرفت. ال گور عضو هیئت مدیره شرکت اپل و مشاور گوگل است.

کتاب فردا
کتاب پورش بر خورد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin