رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

لیست کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید

لیست کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید
بازدید 934

لیست کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید

فرقی نمی‌کند کارمند باشید یا خانه‌دار، عصر جمعه معمولا دلگیر و ناراحت کننده است. حتی اگر عاشق کارتان باشید یا صبح شنبه مسافر یک سفر تفریحی باشید باز هم دلگیری و بی‌حوصلگی این لحظات را حس خواهید کرد. طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد ۷۶٪ از کارمندان در آخرین روز هفته‌شان احساس ناراحتی می‌کنند. معمولا همه ما در این روز یکسری کارهای معمولی و همیشگی انجام می‌دهیم. اما مثل همیشه افراد موفق برنامه متفاوتی برای آخرین روز هفته‌شان دارند. برای اینکه با کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید بیشتر آشنا شوید و بتوانید هفته‌تان را مثل یک فرد موفق شروع کنید با ما همراه باشید:

با کسانی که دوستشان دارید وقت بگذرانید

افراد موفق می‌دانند که در طول هفته درگیر کارهایشان بوده‌اند و زمان زیادی را برای خانواده یا عزیزانشان صرف نکرده‌اند. بنابراین آنها تمام جمعه‌شان را در کنار خانواده یا دوستان می‌گذرانند. اگر شما هم از جمعه‌های دلگیر خسته شده‌اید به دیدار خانواده‌تان بروید یا با آنها تماس بگیرید و صحبت کنید. با این کار علاوه‌بر گذر زمان انرژی خوبی برای شروع یک هفته از آنها دریافت خواهید کرد.

برای یک سرگرمی برنامه‌ریزی کنید

معمولا فکر کردن به صبح شنبه و کارهایی که باید انجام دهید بیشتر ناراحت کننده است. بنابراین به جای آن، یک برنامه سرگرم کننده ترتیب دهید و فکرتان را درگیر آن کنید. مثلا می‌توانید دوستانتان را به خانه دعوت کنید و با هم فیلم ببینید یا با هم به پارک بروید و بازی‌های دسته جمعی کنید. یا با اعضای خانواده یک بازی فکری کنید. بازی‌های هیجان‌انگیز زیادی وجود دارند که می‌توانند در لیست کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید باشند.

برای هفته پیش‌رویتان برنامه‌ریزی کنید

علاوه‌بر برنامه‌ریزی روزانه، باید برای کل هفته هم برنامه داشته باشید چون برنامه داشتن یعنی هدف داشتن و هدف باعث موفقیت آدم‌هاست. چه زمانی بهتر از جمعه برای برنامه‌ریزی؟ چون تنش و کار خاصی ندارید می‌توانید با آرامش به هفته پیش‌رو و کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید و مناسب با آن برنامه‌ریزی کنید.

ورزش کنید

حتما در لیست کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید برای ورزش جایی در نظر بگیرید. شاید در طول هفته به دلیل فشار کاری یا حجم بالای کار وقت ورزش کردن نداشته باشید. جمعه بهترین زمان برای آن است. اگر نمی‌توانید به کلاس‌های ورزشی مثل ژیمناستیک یا تنیس بروید، ورزش‌های کم هزینه را جایگزین کنید. کوه بروید، دویدن در یک پارک محلی یا بدمینتون با یک دوست را امتحان کنید. ورزش علاوه‌بر نگه داشتن تناسب‌اندام با افزایش ضربان قلب، هوش هیجانی شما را هم افزایش می‌دهد و فکرتان خلاق‌تر می شود. همچنین با یوگا می‌توانید علاوه‌بر آمادگی جسمی، ذهن و فکرتان را برای شروع یک هفته عالی آماده کنید.

غذای سالم بخورید

غذای سالم علاوه‌بر جسم، فکر شما را هم سالم نگه می‌دارد. یکی از کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید خوردن غذاهای سالم است. شکی نیست که اکثر ما از خوردن فست‌فود و غذاهای سرخ کردنی مثل پیتزا یا همبرگر لذت می‌بریم اما برای اینکه یک هفته عالی داشته باشید بهتر است غذاهای سالم را جایگزین آنها کنید. مثلا می‌توانید با خانواده یک سالاد جدید با هر آنچه که دوست دارید درست کنید و یک اسم برای سالاد مخصوصتان پیدا کنید. با این کار هم غذای سالم خورده‌اید و هم از بودن در کنار خانواده لذت برده‌اید.

مطالعه کنید

یکی از مهمترین کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید مطالعه است. افراد موفق تحت هیچ شرایط حاضر نیستند تا فرصت مطالعه‌شان را از دست بدهند. آنها باور دارند که مطالعه بهترین و سریعترین راهی است که دانش آنها را به روز نگه می‌دارد و باعث موفقیت می‌شود. از عصرهای جمعه شروع کنید و مطالعه را به عادت خود تبدیل کنید. اگر برایتان سخت است می‌توانید از کتاب‌هایی با موضوعات مورد علاقه‌تان شروع کنید. حتی می‌توانید رمان بخوانید.

پاسخ به پیام‌ها و تماس‌ها

بسیاری از ما در طول هفته پیام‌های زیادی، به خصوص در شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنیم که به دلیل مشغله آنها را بدون پاسخ گذاشته‌ایم. یکی از کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید، پاسخ به آنهاست. افراد موفق برای روابط اجتماعی خود ارزش زیادی قائل هستند. پاسخ به پیام دوستان می‌تواند یک راه خوب برای نگه داشتن دوستی‌ها و روابط اجتماعی بهتر باشد.

اخبار بخوانید

یکی از عوامل موفقیت، داشتن اطلاعات به روز از جامعه و آنچه در آن رخ داده است. دقت کنید که آگاهی یافتن از جریانات و اتفاقات کشورتان به شما کمک می‌کند تا تصمیمات درستی برای خود و شغل‌تان بگیرید. افراد موفق در هر جای دنیا که باشند نسبت به مسائل جامعه‌شان واکنش نشان می‌دهند و همیشه اخبار را دنبال می‌کنند. جمعه بهترین زمان برای این کار است می‌توانید خلاصه‌ای از آنچه در هفته رخ داده را در خبرگزاری‌ها بخوانید.

ریلکس کنید

تقریبا همه ما این یک مورد را به طور کامل انجام می‌دهیم. اما دقت کنید که منظور زیاد خوابیدن و نزدیک ظهر بیدار شدن نیست. برای ریلکس کردن، بهترین زمان نزدیک عصر است می‌توانید یک فیلم انتخاب کنید و روی کاناپه دراز بکشید. بهتر است به هیچ چیزی در این مدت فکر نکنید و از استراحتتان لذت ببرید. افراد موفق با اینکه بیشترین زمان خود را صرف کار و تلاش می‌کنند اما همیشه در آخرین روز از هفته برای خودشان زمانی برای ریلکس بودن در نظر می‌گیرند. با این کار انرژی خود را برای شروع هفته‌ای جدید جمع می‌کنید.

کارهای داوطلبانه انجام دهید

یکی از کارهایی که آخر هفته باید انجام دهید، کارهای خیریه یا داوطلبانه است. کارهای خیریه علاوه‌بر اینکه احساس رضایت شما نسبت به خودتان را افزایش می‌دهد، به بهبود روابط اجتماعی شما هم تا حد زیادی کمک می کند. بیشتر موسسات خیریه با روی باز از داوطلبان استقبال می‌کنند. یکی را انتخاب کنید و با آنها تماس بگیرید. فقط دقت کنید که در هنگام کار تمام قوانین موسسه را رعایت کنید.

افکارتان را بنویسید

یکی از بهترین کارهایی که در آخر هفته باید انجام دهید، نوشتن است. یک کاغذ و قلم بردارید و هر آنچه در فکرتان می‌گذرد را بنویسید. هر احساسی که نسبت به اطرافیان یا کارتان یا حتی صبح روز بعد دارید را بنویسید. با این کار ذهنتان آرام می‌شود و خود را برای شروع یک هفته جدید آماده می‌کند. افراد بسیاری در عصر جمعه کلافه می‌شوند یا حتی غصه می‌خورند. بهترین راه برای رفع آن، نوشتن احساساتتان است.

با انرژی مثبت آماده شنبه شوید

متاسفانه یا خوشبختانه شنبه می‌آید و هیچ راهی برای تبدیل آن به یک آخر هفته دیگر نیست. پس حالا که آخرین روز هفته‌تان را مانند افراد موفق دنیا گذرانده‌اید، پر انرژی به استقبال اولین روز از هفته جدید بروید. هر کدام از روزهای هفته بعد می‌تواند یک قدم شما را به هدفتان نزدیکتر کند. پس با افکار مثبت، اتفاق‌های مثبت را برای خودتان به وجود آورید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin