رسانه اینترنتی دیدوشنو
عشق و خیانت
بازدید 2037
ریحانه رحیمی 1248 روز پیش

چراعاشق میشویم چرا خیانت می کنیم

موضوع: چرا عاشق می شویم چرا خیانت می کنیم 

نویسنده :هلن فیشر

دسته بندی: سخنزانی تد

زمان : 23 دقیقه

سخنرانی تد، چراعاشق میشویم چرا خیانت می کنیم اجرا شده توسط هلن فیشر

هلن فیشر، انسان شناس یک موضوع پیچیده عشق را در نظر می گیرد و تکامل آن، مبانی بیوشیمیایی آن و اهمیت اجتماعی آن را توضیح می دهد. او با اخطار در مورد فاجعه احتمالی ذاتی سو استفاده کردن مصرف ضد افسردگی پایان می دهد. این سخنرانی در یک کنفرانس رسمی TED ارائه شد و بصورت زیر نویس فارسی ارائه شد. چرا باید این ویدیو را ببینیم چندین کتاب فیشر اسرار ارزشمندترین احساسات ما را نشان می دهد: تکامل آن، پایه های بیوشیمیایی آن واهمیت حیاتی آن برای جامعه بشری. فیشر عشق را به عنوان انگیزه جهانی انسان توصیف می کند (قویتر از میل جنسی ؛ قویتر از تشنگی یا گرسنگی ؛ شاید قویتر از اراده برای زندگی) و بسیاری از زمینه های تحقیق او رمز و رازهای بی انتهای بشری را روشن می کند، از جمله اینکه چرا یک شریک زندگی را به جای شریک دیگر انتخاب می کنیم. مطالعه کلاسیک او، آناتومی عشق، اولین بار در سال 1992 منتشر شد، به تازگی در نسخه ای کاملاً به روز منتشر شده است، از جمله تحقیقات اخیر وی در زمینه تصویربرداری عصبی در مورد شهوت، عشق و دلبستگی عاشقانه و همچنین بحث درمورد آمیزش، بقل کردن، دوستان با کیفیت، سایر گرایش های معاصر در خواستگاری و ازدواج و یک روند فعلی چشمگیر که او را "عشق آرام" می نامد.

 

هلن فیشر 

Name:Helen Fisher 
متولد:31 مه 1945
محل اقامت :ایالات متحده آمریکا 
زمینه تخصصی : دانشمند و محقق انشان شناسی انسان 
افعالیت بیشتر او در زمینه انسان شناسیست

هلن فیشر

هلن فیشر پرفسور سرشناس انسان شناسی(anthropology) و محقق نام دار رفتار های انسان ها و جزو اعضای هیئت علمی دپارتمان  در حوضه تکامل انسانی در دانشگاه راتجرز در ایلات متحده آمریکا است .به جرات فیشر را میتوان مهموب ترین محقق در حال حاضردر حوزه های مرتبط با عشق رمانتیک به شمار آورد .
تعداد زیادی بر این باورند که هلن متخصص بی غید و شرط عشق و عاشقی است .تا جایی که بیشتر مقالات علمی به پژوهش های وی در زمینه عشق متنتقل شده از پژوهات وی می باشد .هلن همچنین از  مهارت خاصی در بازگو کردن نتایج پژوهش های خود در قالب کتاب هایی  برای عموم برخوردار است .
گرچه تا پیش از هلن بسیاری درباره عشق وعلاقه کتاب های فراوانی گفته اند و نوشته اند،اما تفاوت وی  در رویکرد علمی او نسبت به مبحث عشق است .
هلن بارها در کتاب های خود با  استفاده از بینش زیست شناسی و شیمی   توانسته است با عشق را رمزگشایی کند . تا اکنون دو کتاب پر محتوا از هلن فیشر توسط انتشارات سایلاو به چاپ رسیده است .

چرا عاشق می شویم ؟

هلن فیشر  در کتاب ((چرا عاشق می شویم )) با کمک از تیمی از پژوهشگران و دانشمندان،پژوهشگران را به اسکن و برسی مغز افراد عاشق می پردازد و نتیجه های جالب آن را  در کتاب هاب خود می نویسد .
او نشان می دهد که درون مغز انسان های عاشق ناحیه های  به خصوصی فعالیت بسیار زیادی از خود نشان می دهد همینگونه جریان خون در این نواحی افزیش پیدا میکند و موجب تحریک آن نواحی می شود ،هلن نشان می دهد که مغز ما در طی میلیون ها سال تکامل برای عاشق شدن طراحی شده است.
هلن فیشر در این کتاب به سوال های همچون عشق چیست؟ یا چرا عاشق می شویم ؟ یا دلیل به وجود آمدن عشق چیست ؟ و… جواب های گوناگونی می دهد.

 

او چرا؟چرا عاشق شخص خاصی می شوییم؟

هلن فیشر در کتاب او چرا به جهت پاسخ دادن به این پرسش است که چرا ما عاشق فرد خاصی می شویم .
او در این کتاب می فهماند که زیست شناسی هر فرد و سطح های ترشح وارثتی هورمون های او تا حدود زیادی شخصیت وی را تایین میکند .
به عنوان مثال کسانی که دوپامین بیشتری ترشح می کنند عموما ریسک پذیرتر و ماجراجوتر هستند، او در ادامه گفت این افراد ازدواجشان با افرادی  از شخصیت های محافظت کار برخوردارند فکر خوبی نیست .
به این شکل با خواندن کتاب های هلن نه تنها به پاسخ چرا او به دست می آورید بلکه شناخت کاملی از شخصیت خودمان به دست می اوریم و میفهمیم با چه افرادی ما خوشبخت تر میشویم .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin