رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

کارهایی که برای موفقیت در سال جدید نباید انجام دهید

کارهایی که برای موفقیت در سال جدید نباید انجام دهید
بازدید 1212

تهیه کننده: محمد برات زاده    گوینده: نرگس عزیزی    صدابردار: فاطمه جمادی     تدوینگر: فاطمه جمادی

کارهایی که برای موفقیت در سال جدید نباید انجام دهید

سال جدید در حال آمدن است و ما به دنبال موفقیت در سال جدید. در سال جدید بیاییم یک تصمیم برای ایجاد تحول بگیریم فردا سال جدید می‌آید و ما باید یک سری کارها را به عادات زندگی مان اضافه کنیم و یک سری کارها را هم ترک کنیم. این عادات می‌توانند از قدم های ساده‌ای مانند کم کردن وزن، مصرف غذاهای سالم و ورش باشند تا کارهای پیشرفته تر مانند افزایش درآمد یا تغییر و تحول اساسی در کسب و کارمان.
همه این تصمیم ها مهم و ارزشمند هستند. اما واقعیت این است که درحال حاضر خیلی از افراد چنین هدف هایی را برای خود تعیین کردند اما چند نفر به آنها می‌رسند؟ تغییر سبک زندگی می‌تواند افراد را به موفقیت برساند. معمولا افراد به اهداف این چنینی نمی‌رسند چون با شروع سال جدید درگیر گارهای روزمره‌ای که سال‌هاست آنها را انجام می‌دهند می شوند. و نیمه راه می‌ایستند و آرمان‌هایشان فراموش می‌شود و آنجاست که یأس سراغشان می‌آید.
در ادامه می‌خواهیم به کارهایی بپردازیم که باید از سبک زندگی شما حذف شوند. مطمئن باشید با حذف آنها شتاب شما در مسیر پیشرفت چندین برابر می‌شود و به راحتی می‌توانید به اهداف خود برسید. ترک این عادات به خاطر رقابتی که در ذهن شما با خودتان به وجود می‌ آورد پایداری بیشتری خواهد داشت. و ترک عادت ذهن را بیشتر درگیر خود می‌کند تا به وجود آوردن عادات جدید.
بیایید در روزهای جدید فعالیت هایی به دور از کارهای همیشگی انجام دهیم که فایده‌ای در زندگی ما ندارند و خود را به چالشی دعوت کنیم که قرار است تجربه‌های جدیدی در آن کسب کنیم. در این چالش موفقیت در سال جدید شرکت کنید و پس از موفقیت آن را به دیگران نیز معرفی کنید.

1. پشت گوش انداختن کارها در سال جدید

شاید فکر می‌کنیم زمان زیاد داریم اما مطمئن باشید وقت خیلی محدود است و در یک چشم به هم زدن می‌گذرد. پشت گوش انداختن کارها و امروز فرداها کردن ما را از اهدافمان دور می‌کند و فرصت ها مثل آب خوردن از دست ما می‌رود. هر سری می‌گوییم از اول ماه یا از اول هفته شروع می‌کنم! اشتباه است همین حالا شروع کنید.

2. هدر دادن زمان

چقدر زمان های طلایی را در انتظار برای رسیدن ایمیل یا یک تلفن هدر دادیم؟ این زمان ها فرصت هایی بودند که ما می‌توانستیم برای خیلی از کارها از آنها استفاده کنیم. هدر دادن زمان و پشت گوش انداختن کارها رابطه مستقیمی با هم دارند که باید سعی کنیم برای موفقیت در سال جدید حواسمان بیشتر باشد. اگر می‌خواهید به آرزوهای خود برسید از این فرصت ها استفاده کنید چون انتظار کشیدن برای ما سودی ندارد.

3. بی‌خیالی

بی تفاوتی نسبت به اتفاقات زندگی یک زهر کشنده برای شماست به مرور این زهر وارد بدن شما میٰ‌شود و رخوت کل وجودتان را می‌گیرد البته گاهی خوب است نسبت به اتفاقات زندگی بیخیال بود اما همیشه این برخورد با رویداد های زندگی صحیح نیست! سعی کنید ابتگار عمل را در زندگی به دست بگیرید و اتفاقات ساده را قبل از رسیدن به بحران حل کنید این می‌تواند یک خرابی ساده شیر آب دستشویی باشد یا یک دلخوری از دوستتان.

4. غر زدن

همه ما در زندگی مشکلات و اتفاقات خوب را تجربه کرده ایم. روزهای خوب و شاد ما در کنار روزهای غمگین و بد دیدنی هستند وگرنه یک زندگی یک دست و همگن بی معنی و حوصله سر بر خواهد بود. بیایید امسال غر زدن و شکایت از زمین و زمان را کنار بگذاریم و سعی کنیم یک سبک زندگی پرشور داشته باشیم. یادتان باشد فکر کردن بیش از حد به مشکلات به مرور کنترل زندگی را از دست شما می‌گیرد و در باتلاق مشکلات می‌بلعد.

5. اعتقاد به ساحل آرامش

زندگی خوب و آرامی دارید؟ بسیار عالی! سعی کنید حس شکرگزاری را در لحظه لحظه زندگی خود داشته باشید. اما حواستان به آینده باشد شما باید پیشرفت کنید‌ و یکجا ماندن مساوی است با عقب گرد، پس همیشه به فکر پیشرفت باشید حتی اگر این حرکت به سوی جلو بسیار آهسته و لاک پشتی باشد.

6. تصمیم گیری عجولانه

احساسات ما همیشه بر روی منطق ما اثر می‌گذارد. این اثر زمانی برجسته تر است که از پیشنهادی که به ما شده سر ذوق می‌آییم و حس می‌کنیم که چقدر عالیست. اما افراد زیادی بابت همین تصمیم گیری عجولانه ضربه های زیادی خوردند. پس سعی کنیم در سال جدید حتما تصمیم های پخته و با بررسی تمامی جوانب بگیریم و نگوییم خدا بزرگ است و استارت بزنیم. البته مسیر جلو روی ما یک مسیر مه آلود است و همه چی را نمی‌توان پیش بینی کرد اما بررسی همه جوانب مثل یک چراغ مه شکن دید ما را بهتر می کند. قدم های کوچک بردارید تا اگر دیدید در حال پیشرفت نیستید فرصت کافی برای تغییر و گرفتن تصمیم بهتر را داشته باشید.

7. استرس

در عصری زندگی می‌کنیم که به خاطر کارهای روزمره، مراودات با افراد و کمبود زمان دچار استرس های بی شماری هستیم. اما یادمان باشد افراد موفق و ثروتمند یکی از خصلت های مشهورشان آرامش است. و یاد گرفتند چطور استرس را از خود دور کنند.

8. عجله

از قدیم گفتیم عجله کار شیطان است!. شتاب زدگی منجر به کاهش کیفیت کار انجامی می شود. البته این اتفاق بهترین تصور ممکن است چون عجله می‌تواند نا به سامانی به وجود آورد که به راحتی نشود آن را حل کرد. فکر خود را فقط به تمام شدن کار معطوف نکنید. سعی کنید با برنامه ریزی از برگشت مجدد و رفع ایرادات جلوگیری کنید.

9. منفی گرایی

امان از منفی گرایی که جامعه امروزی خیلی به آن دچار شده است. کسانی که از زمین و زمان نالان هستند. و هر لحظه در حال ایراد گرفتن از همه چیز هستند. شما می‌خواهید به باشگاه افراد موفق بپیوندید این خصلت مناسب شما نیست چون فرد موفق منفی گرا نداریم!

10. تکرو بودن

می‌گویند که ایرانی ها کار گروهی بلد نیستند و از فوتبالشان مشخص است!. اما سخت در اشتباه هستند من گروه های استارت‌آپی دیدم که کار گروهیشان زبان زد است . ما به تنهایی نمی‌توانیم به قله ی موفقیت برسیم و برای رسیدن به اهداف مان نیاز به همکاری با دیگران داریم. اگر تجربه تلخی از کار گروهی دارید از آن درس بگیرید و در شراکت و کار گروهی بعدی سعی نکنید آن اتفاقات تلخ روی دهد.

11. ارتباط سرد

این عادت بسیار می‌تواند در موفقیت ما اثر منفی بگذارد. ارتباط سرد و بی روح با دیگران نشان از عدم توانای شما در روابط اجتماعی دارد. روابط اجتماعی یکی از توانایی های اساسی در کسب و کار افراد موفق است. سعی کنید با افراد گرم بگیرید، لبخند بزنید و کاری کنید که دیگران از مصاحبت با شما لذت ببرند.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin