رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

لباس شما روی عملکرد و شغل شما تاثیرگذار است

لباس شما روی عملکرد و شغل شما تاثیرگذار است
بازدید 971

لباس شما روی عملکرد و شغل شما تاثیرگذار است

لباس هایی بپوشید که مناسب شغل رویایی‌تان است، حتی اگر اکنون آن شغل را ندارید. آنقدر به این کار ادامه دهید تا به شغل و آینده مورد نظرتان برسید.
افراد موفق و حرفه‌ای همیشه از این جمله پیروی کرده‌اند اما این تنها یک نصیحت دوستانه نیست که توسط برخی افراد معروف گفته شده باشد و طرفدارانش از آن پیروی کنند، بر اساس تحقیقات دانشگاه کنتاکی، افرادی که در محل کارشان لباس‌های شیک و مرتب می‌پوشند، نسبت به سایرین عملکرد بهتری داشته و موفق‌تر هستند. با ما همراه باشید تا به بررسی این تحقیق بپردازیم.
شاید با خودمان فکر کنیم که چرا من باید بهترین لباسم را در محل کارم بپوشم؟ همین قدر که هر روز صبح یک لباس تمیز پیدا کنم و بپوشم کافی است. اما محققین و افراد موفق پیشنهاد می‌دهند که هر روز برای انتخاب لباسمان وقت بگذاریم و با وسواس بهترین آنها را انتخاب کنیم. در واقع چیزی بپوشیم که اگر شغل مورد علاقمان را داشتیم می‌پوشیدیم.
حتی قدم فراتر بگذارید و لباس مورد علاقه‌تان را بخرید. شاید در ابتدا فکر کنیم که این خرج اضافه است اما حقیقت این است که پول خرج کردن برای خودمان اضافه نیست علاوه بر اینکه این یک خرید برای آینده‌مان است. مثلا اگر شغل رویایی‌تان مدیر یک شرکت بزرگ بودن است، هر روز مانند یک مدیر شیک لباس بپوشید، یادتان باشد که مارک بودن لباس اهمیتی ندارد همین قدر که احساس مدیر بودن به شما دهد کافی است.

نتایج شگفت انگیز تحقیقات

دکتر فرانک گارمن استاد بازاریابی دانشگاه نوتردام می‌گوید: ما متوجه شدیم که افراد لباس‌های خاصی دارند که آنها را تنها در مراسم‌های خاص می پوشند و باور دارند که آن لباس برایشان خوش‌شانسی می‌آورد یا اعتماد به نفسشان را بیشتر می‌کند. طی تحقیقات آن لباس‌ها حتی در ظاهر فرد تغییر خاصی ایجاد نمی‌کرد اما ذهنیت او همه چیز را تغییر می‌داد، و واقعا آنها به پشتوانه لباسشان موفقیت بیشتری به دست می‌آوردند.
دکتر گارمن همچنین گفت ما به برخی افراد یک کفش ساده دادیم و به آنها گفتیم که تنها ثروتمندترین فرد دنیا شبیه این کفش را دارد و رفتار افراد را بررسی کردیم، رفتار آنها واقعا تغییر کرد و درست مانند یک فرد ثروتمند برخورد می‌کردند. طی این تحقیق و تحقیقات مشابه مشخص شد که واقعا لباس علاوه بر عملکرد افراد بر روی طرز فکر آنها هم تاثیرگذار است.
همچنین یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات بازاریابی نشان داد که افراد در برخورد با برندهای مختلف، بر اساس هویت خاص برند، رفتاری متفاوت از خودشان بروز می‌دهند. مثلا طرفداران برند اپل نسبت به سایر افراد خود را خلاق‌تر نشان می‌دادند یا طرفداران انیمیشن‌های دیزنی نسبت به دیگران روراست تر یودند.
لباس شما معرف شماست پس به همان شکلی لباس بپوشید که می‌خواهید معرفی شوید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin