رسانه اینترنتی دیدوشنو
طراحی های ساده برای نجات یک زندگی
بازدید 1347
ریحانه رحیمی 614 روز پیش

طراحی های ساده برای نجات یک زندگی.سخنران امی اسمیت

 

موضوع: طراحی های ساده برای نجات یک زندگی.

سخنران : امی اسمیت

دسته بندی: سخنرانی تد

زمان : 15 دقیقه

سخنرانی تد،طراحی های ساده برای نجات یک زندگی.

بخارات ناشی از آتش سوزی های پخت و پز داخلی بیش از 2 میلیون کودک در سال در کشورهای در حال توسعه می کشد. مهندس ام.آی.تی ، امی اسمیت ، از یک راه حل مهیج اما ساده توضیح می دهد: ابزاری برای تبدیل زباله های مزارع به زغال پاک کن. درباره گوینده امی اسمیت · مخترع ، مهندس امی اسمیت راه حل های ارزان و عملی برای مشکلات سخت در کشورهای در حال توسعه طراحی می کند. مهندس MIT در میان موفقیت های فراوان خود ، در سال 2004 کمک هزینه "نبوغ" MacArthur را دریافت کرد و اولین زنی بود که برنده جایزه Lemelson-MIT شد زیرا ایده های خود را به اختراعات تبدیل کرد. چرا باید گوش کنی رویکرد مهندس مکانیک امی اسمیت در حل مسئله در کشورهای در حال توسعه کاملاً منطقی است: دستگاه های ارزان قیمت و با فناوری پایین که از منابع محلی استفاده می کنند را اختراع کنید ، بنابراین جوامع می توانند تلاش های او را تولید کنند و در نهایت به خودشان کمک کنند. اسمیت که با دانشجویان خود در آزمایشگاه MIT کار می کند ، چندین ابزار مفید ارائه داده است ، از جمله دستگاه جوجه کشی که بدون برق گرم می ماند ، آسیاب ساده غلات و ابزاری که زباله های مزارع را به زغال پاک کننده تبدیل می کند. این اختراعات برای اسمیت سه جایزه معتبر به ارمغان آورده اند: جایزه B.F. Goodrich Collegiate Inventors Award ، جایزه MIT-Lemelson و کمک مالی "نبوغ" MacArthur. دوره وی ، "طراحی برای کشورهای در حال توسعه" ، پیشگام در ورود طراحی انسان دوستانه به برنامه درسی نهادهای اصلی است. با پیشروی ، داوطلب سابق سپاه صلح تلاش می کند کارهای بیشتری انجام دهد و برای او از پایدارترین مشکلات جهان ، ابتکاری و انرژی بی حد و حصر به بار آورد.

امی بی اسمیت

Name:Amy B. Smith
متولد : 4 نوابر 1962
اهل :ماساچوست ، ایلات متحده آمریکا
تخصص : مخترع 
نهاد ها: ارتش صلح،موسسه ماسا چوست
ملیت:آمریکایی

امی اسمیت

سنین جوانی
اسمیت در لکسینگتون ماساچوست متولد شد. پدرش، آرتور اسمیت، استاد مهندسی برق در MIT بود. آرتور اسمیت خانواده‌اش را به مدت یک سال به هند برد، زمانی که امی در حال رشد بود و در دانشگاهی در آنجا کار می‌کرد. اسمیت می‌گوید که قرار گرفتن در معرض فقر شدید در دوران کودکی او را به انجام کاری برای کمک به بچه‌ها در سراسر جهان واداشت.» زندگی در هند چیزی است که برای من ماندگار شد. “
اسمیت مدرک لیسانس خود را در رشته مهندسی مکانیک از MIT در سال 1984 دریافت کرد. اسمیت پس از ارتش صلح  به MIT بازگشت تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکانیک بگیرد.
خدمات ارتش صلح
اسمیت به ارتش صلح پیوست و چهار سال به عنوان یک داوطلب در بوتسوانا خدمت کرد. در طول خدمت خود در ارتش صلح، او از این واقعیت متعجب شد که “نیازمندترین افراد اغلب کمترین قدرت را دارند تا راه حل هایی برای مشکلات خود ابداع کنند.” در حالی که او در میانه خدمت می کرد. از صحرای کالاهاری، او تصمیم گرفت که با بقیه عمرش چه کند. اسمیت می‌گوید: «در یک نقطه زمانی که متوجه شدم می‌خواهم برای کشورهای در حال توسعه مهندسی بکنم، پشت میزم نشسته بودم و به بیرون از بوته نگاه می‌کردم، به نوعی عید بود. “در بوتسوانا، من در حال تدریس بودم و سپس برای وزارت کشاورزی به عنوان زنبوردار کار می کردم، و یادم می آید که با خودم فکر می کردم که خیلی دوست دارم کارهای توسعه ای انجام دهم، اما آرزو می کردم بتوانم مهندسی هم انجام دهم، زیرا من حل خلاقانه مسائل را دوست دارم.” اسمیت می گوید. “مردم در جهان در حال توسعه تا آخرین ذره عمر خود را از اشیاء بیرون می کشند، و دانش آموزان من چیزهایی را برای من می آوردند تا درست کنم، و من همیشه از اینکه می توانستم این کار را انجام دهم لذت می بردم.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin