رسانه اینترنتی دیدوشنو
مسیر رسیدن به آینده ای پایدار
بازدید 1303
ریحانه رحیمی 647 روز پیش

سخنرانی تد (ted talk )مسیر رسیدن به آینده ای پایدار. اجرای: الکس استفن

 

موضوع: مسیر رسیدن به آینده ای پااایدار .

سخنران : الکس استفن 

دسته بندی: سخنرانی تد

زمان : 17 دقیقه

سخنرانی تد (ted talk )مسیر رسیدن به آینده ای پایدار. اجرای: الکس استفن

الکس استفن ، بنیانگذار Worldchanging.com استدلال می کند که کاهش سبک زیست محیطی بشریت اکنون به طرز باورنکردنی حیاتی است ، زیرا سبک زندگی مصرف کننده غربی به کشورهای در حال توسعه گسترش می یابد. این سخنرانی در یک کنفرانس رسمی TED ارائه شد و توسط ویراستاران ما درسایت دیدو شنو ارائه شد. درباره سخنران: الکس استفن · آینده پژوهی سیاره ای الکس استفن با کاوش در آینده سیاره ما ، داستان های قدرتمند و الهام بخشی درباره انتخاب های سختی که بشریت با آن روبرو است ... و فرصت ما برای ایجاد فردایی بسیار بهتر را بیان می کند. چرا باید گوش کنیم؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا باید نسبت به آینده خوش بین باشیم یا بدبین باشیم؟ اگر می خواهید دلایل بیشتری برای فکر کردن داشته باشید که ممکن است اوضاع هنوز به سمت بهتر پیش برود ، الکس استفن مرد شما است. او دامنه و مقیاس مشکلاتی را که با آن روبرو هستیم کمرنگ نمی کند. در عوض ، اگر نشان دهد که ما تمایل به استفاده از آنها داریم ، ابزارهایی را در اختیار داریم که برای مقابله با آن چالش های عظیم ، توانایی لازم را داریم. این فقط یک فکر امیدوارانه نیست. استفن با استفاده از نمونه های دنیای واقعی و تحقیقات بزرگ ، به ما نشان می دهد که آینده ای روشن تر و سبز تر ، انتخاب ماست و کار او باعث شده است که او شهرهای پیشرو ، شرکت ها و بنیادهای بشردوستانه را از آن خود کند. همانطور که نیویورک تایمز در پروفایل اخیر خود گفت ، "الکس استفن طرح اصلی یک قرن موفق را ارائه می دهد." استفن پس از کار به عنوان روزنامه نگار در چهار قاره ، مجله اینترنتی Worldchanging.com را از سال 2010-2010 تأسیس و اداره کرد. در این هفت سال ، وی Worldchanging را با آرشیو تقریباً 12000 مقاله ای و مخاطبان گسترده جهانی ، به یکی از نشریات برجسته مرتبط با پایداری در جهان تبدیل کرد. وی همچنین ویراستاری در زمینه پرفروش ترین کتاب بین المللی در زمینه راه حلهای نوآورانه برای مهمترین مشکلات این سیاره را ویرایش کرد: تغییر جهان: راهنمای کاربر برای قرن 21. آخرین کار وی Carbon Zero است ، کتابی در توصیف شهرهایی که باعث ایجاد رونق می شوند نه تغییرات آب و هوایی ، سرعت بخشیدن به اقتصاد آنها در حالی که انتشار آب و هوا را به صفر می رساند. او اکنون در حال کار بر روی یک کتاب جدید و یک پروژه تلویزیونی است. وی اخیراً به مجله Design Observer گفت: "راز بزرگ و آشکار در مورد کار پایداری ، این نیست که اوضاع چقدر بد است. این چقدر چیزهای خوب است. "

 

الکس استفن

متولد : 1968 
احل :آمریکا
شغل و حرفه : آینده پژوهی
شاخه فعالیت : پایداری و آینده سیاره 

پیشرفت یک بازی با جمع صفر نیست

الکس استفن بر اهمیت تصور آینده‌های ممکن متقاعدکننده و مثبت تأکید می‌کند: «به معنای واقعی کلمه درست است که ما نمی‌توانیم چیزی بسازیم که نمی‌توانیم تصور کنیم… دلیل اصلی این است که ما قبلاً در آن زندگی نمی کنیم
بیوگرافی

 از سال 2003 تا 2010، استفن سردبیر اجرایی وب سایت Worldchanging بود. Worldchanging “خبرنگاری مبتنی بر راه حل” را تمرین کرد. این سازمان غیرانتفاعی اعلام کرد که هدف از کار خود برجسته کردن راه‌حل‌های جدید برای آنچه که تیم تحریریه به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات کره زمین می‌دیدند، به جای انتشار اخبار مربوط به آن مشکلات یا انتقاد از علل آنها بود. این سایت برنده یا نامزد دریافت جوایز و جوایز متعددی شد، از جمله برنده جایزه مطبوعات مستقل Utne (2005)، فینالیست برای Webby برای بهترین وبلاگ (2006)، فینالیست برای Webby برای بهترین مجله و جوایز Bloggie برای بهترین وبلاگ گروهی. و بهترین نوشتن برای وبلاگ (2007)، برنده جایزه سبز برای ادبیات پایدار برای کتاب خود، برنده جایزه طراحی ارگانیک، نامزد Prix Ars Electronica، و در سال 2008 به عنوان افتخاری رسمی وببی معرفی شد. در نوامبر 2006، استفن نظرسنجی از نوآوری جهانی را منتشر کرد، Worldchanging: راهنمای کاربر برای قرن بیست و یکم، با پیشگفتار ال گور، طراحی توسط استفان ساگمایستر و با مقدمه بروس استرلینگ. نسخه جدید و به روز شده با پیشگفتار ون جونز و مقدمه ای از بیل مک کیبن در سال 2011 منتشر شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin