رسانه اینترنتی دیدوشنو
صفر
بازدید 1332
ریحانه رحیمی 647 روز پیش

سخنرانی تد (ted talk )پیشرفت یک بازی با جمع صفر نیست. اجرای: رابرت رایت

 

موضوع:پیشرفت یک بازی با جمع صفر نیست.

سخنران : کارل هونوره

دسته بندی: سخنرانی تد

زمان : دقیقه

سخنرانی تد (ted talk )پیشرفت یک بازی با جمع صفر نیست. اجرای: رابرت رایت

نویسنده رابرت رایت "جمع غیر صفر" - شبکه ای از ثروت ها و همکاری های پیوسته را که تکامل ما را تا اینجا هدایت کرده است - و اینکه چگونه می توانیم از آن برای کمک به نجات بشریت امروز استفاده کنیم ، توضیح می دهد. این سخنرانی در یک کنفرانس رسمی TED ارائه شد و توسط ویراستاران ما درسایت دیدو شنو ارائه شد. درباره سخنران: رابرت رایت · روزنامه نگار ، فیلسوف رابرت رایت ، پرفروش ترین نویسنده "غیر صفر" ، "حیوان اخلاقی" و "تکامل خدا" ، از دانش گسترده خود در زمینه علوم ، دین ، روانشناسی ، تاریخ و سیاست استفاده می کند تا بفهمد چه چیزی باعث بشریت می شود - - و چه چیزی باعث اخلاق ما می شود. چرا باید گوش کنیم؟ نویسنده رابرت رایت فکر می کند بحران هایی که اکنون گونه های انسانی با آن روبرو هستند ماهیتی اخلاقی دارند و نجات ما در جستجوی هوشمندانه منافع شخصی است. رایت در کتاب "غیر صفر" خود استدلال می کند که زندگی به پویایی با جمع غیر صفر بستگی دارد. در حالی که یک بازی با جمع صفر به یک برنده و یک بازنده بستگی دارد ، همه طرف های بازی غیر مجموع صفر با هم برنده یا باختند ، بنابراین بازیکنان در صورت همکاری بیشتر زنده می مانند. اگر بازی را تشخیص دهیم ، این آینده خوش بینانه همکاری نهایی بین انسانها را نشان می دهد.

 

رابرت رایت

متولد : 15 ژانویه 1957
احل : آمریکا
شغل :روزنامه نگار و نویسنده
فعالیت :  علم، تاریخ، سیاست و مذهب 

رابرت رایت

رابرت رایت پنج کتاب نوشته است: سه دانشمند و خدایان آنها: به دنبال معنا در عصر اطلاعات (1988)، حیوان اخلاقی (1994)، غیر صفر: منطق سرنوشت انسان (1999)، تکامل خدا (2009)، و چرا بودیسم درست است (2017). از سال 2019، رایت یک استاد مدعو علم و دین در حوزه علمیه اتحادیه، نیویورک است. او یکی از بنیانگذاران و سردبیر Bloggingheads.tv و موسس و سردبیر Meaningoflife.tv است.
دوران اولیه زندگی و آموزش
رایت در لاوتون، اوکلاهما در یک خانواده باپتیست جنوبی به دنیا آمد و در (در میان جاهای دیگر) سانفرانسیسکو بزرگ شد. رایت در اواخر دهه 1970 به مدت یک سال در دانشگاه مسیحی تگزاس تحصیل کرد، قبل از انتقال به دانشگاه پرینستون برای مطالعه زیست‌شناسی اجتماعی، که پیش درآمدی برای روان‌شناسی تکاملی بود. استادان او در کالج شامل نویسنده جان مک فی بودند که سبک او بر اولین کتاب رایت، سه دانشمند و خدایان آنها: به دنبال معنا در عصر اطلاعات تأثیر گذاشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin