رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

دلایل گریه کردن چیست و چه فوایدی دارد؟

دلایل گریه کردن
بازدید 1427

تهیه کننده: محمد برات زاده     گوینده: خانم دادخواه      صدابردار: آرزو خوراشادی       تدوین گر: فاطمه جمادی

دلایل گریه کردن چیست و چه فوایدی دارد؟

گریه کردن نوعی واکنش روانی انسان است. همانگونه که انسان به خندیدن نیاز دارد، دلایل زیادی نیز برای نیاز به گریه کردن و تخلیه روانی وجود دارد.
بزرگ شدن دلیل خوبی برای گریه نکردن نیست. اگرچه همه ما وقتی به دنیا آمده‌ایم،‌ زندگی ‌مان را با گریه شروع کرده‌ایم، ولی با بزرگ‌تر شدن‌مان، گریه برایمان شکل و معنای دیگری پیدا کرده و آن را به عنوان یکی از راه‌های آرامش و التیام دردهای مان می‌شناسیم. فواید گریه کردن برای سلامت روان بسیار است. گریه، تنفس‌ را آرام می ‌کند و می ‌تواند اثر آرامش‌ بخشی داشته باشد.
اما چه طور می‌توان یک گریه‌ آرامش‌بخش داشت، بدون اینکه ما را ضعیف نشان‌ بدهد یا به عنوان تنها راه‌حل‌مان در موقع مواجهه با مشکلات قلمداد شود؟ …

ماهیت گریه کردن بزرگسالان چیست؟

گریه کردن، شما را مجبور می ‌کند تا از خودتان درباره اتفاقاتی که در درون‌تان می ‌افتد، سوالاتی بپرسید. وقتی به طور ناگهانی اشک‌های تان جاری می ‌شود، شما درون‌تان را جستجو می ‌کنید و به این نتیجه می ‌رسید که اگر دارید گریه می کنید، به این دلیل است که احساس شکست، ضعف و سرزنش و احساساتی دیگر از این قبیل می ‌کنید و البته بهترین کار همین مورد است.
شما با بررسی دقیق درون‌تان علت واقعی اشک‌های تان و وضعیتی که این احساسات را در مغزتان و درون‌تان افزایش می ‌دهد، کشف می ‌کنید. به طور مثال، مشخص شده است هنگامی که از خاموش شدن ناگهانی کامپیوترتان هنگام کار بدون ذخیره اطلاعات ناراحت و عصبی می ‌شوید، این فکر در مغزتان گسترش پیدا می ‌کند که شما در مقابل جهان، تنها ایستاده‌اید و احساس ضعف و یاس و ناامیدی می کنید!

دلیل گریه شما چیست؟

یک علت دیگر برای گریه کردن این است که شما در جستجوی یک حامی هستید. با گریه کردن نشان می ‌دهید چیزی شما را آزار داده است و صدمه دیده‌اید و احتیاج دارید که حمایت بشوید.
پس به جای اینکه خودتان را در تنهایی حبس کنید، یک گوش شنوا پیدا کنید و اجازه دهید احساس‌تان بروز داده شود. به جای حبس شدن در تنهایی درباره مشکلات‌تان صحبت کنید. این باعث می ‌شود زوایای مختلف مساله برایتان روشن بشود و از این طریق درک و کنار آمدن‌تان راحت‌تر می ‌شود.

هنگام گریه کردن خودتان را کنترل کنید

دوست ندارید احساس‌تان را بروز دهید؟ نمی ‌خواهید دیگران شاهد گریه‌تان باشند؟
قبل از اینکه به یک استرس شدید برسید که باعث گریستن شما بشود، روی تنفسی عمیق و پیوسته تمرکز کنید و عضله‌هایی را که مورد تنش قرار گرفته‌اند، در حالت استراحت قرار دهید و بعد روی خاطراتی که با فکر کردن به آنها احساس قوی بودن می ‌کنید، تمرکز کنید؛ مثل وقتی که در کارتان ترفیع گرفته‌اید و یا از طرف رییس‌تان تشویق شده‌اید و یا در کاری یا مسابقه‌ای به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کرده‌اید و در آخر اینکه به خودتان بگویید گریه نخواهید کرد. باید بدانید تلقین های شخصی خیلی موثرند. پس به خودتان یادآوری کنید که شما مستقل و قوی هستید و خواهید توانست به خودتان در رهایی از مشکلات و حل آنها کمک کنید.

سخنی خودمانی با شما

بدانید که شما می ‌توانید همیشه احساسا‌تتان را در هر زمانی کنترل کرده و در زمانی دیگر آن را بروز دهید، پس در اول هر مانع و مشکلی که شما را ناراحت و عصبانی می ‌کند برای خودتان روشن کرده و بررسی کنید و در مرحله‌ بعدی شاید لازم باشد روی یک مبل راحت بنشینید. یک جعبه دستمال کاغذی روبه‌روی تان بگذارید و این در حال حاضر دقیقا همان چیزی است که شما به آن احتیاج دارید، بله گریه کردن.

ممنون از اینکه باما همراه بودید دیدگاهتان را درباره این موضوع باما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin