رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

چرا باید سحرخیز بود؟

چرا باید سحرخیز بود؟
بازدید 825

چرا باید سحرخیز بود؟

خیلی از ما برای موفقیت بیشتر به دنبال سحرخیز بودن هستیم اما معمولا کار سختی است و همیشه یک ندای درونی به ما می‌گوید که می‌توانی کارهایت را شب انجام دهی و الآن بیشتر استراحت کنی و ما اول صبح که خواب آلود هستیم حرفش را گوش می‌کنیم اما امان از شب های زیادی که نتوانستیم کاری کنیم و روزمان را بدون بهره مفید از دست دادیم.
من افراد موفق زیادی را دیدم که یکی از رازهای موفقیت خود را سحرخیزی می‌دانند. افراد بسیاری می‌گویند شما اگر صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید خوش خلق تر و با نشاط تر هستید اما واقعیت این است که هنوز مشحص نیست این نشاط است که باعث سحرخیزی می‌شود یا سحرخیزی باعث نشاط!؟ خود من خیلی وقت ها اگر بی حوصله باشم صبح زود بیدار شدن برایم واقعا سخت و طاقت فرساست.
این پادکست برای کسانی است که هنوز باور ندارند سحرخیزی برای آنها مفید است. چون خیلی از این دلایل به صورت علمی و پزشکی ثابت شده است.

می توانید صبحانه کامل تری بخورید پس در طول روز پر انرژی تر هستید

یک صبحانه خوب می‌تواند روحیه شما را به کلی تقییر دهد تا هم انرژی بیشتری دریافت کنید و هم میزان گلوکز خون تنظیم شود و هم حافظه‌تان بهبود پیدا خواهد کرد. پس صبح ها زود تر بیدار شوید و خودتان را به یک صبحانه جانانه دعوت کنید. امروزه خیلی از رستوران ها منو صبحانه همراه با قیمت مناسب دارند پس چی بهتر دعوت خودتان به یک صبحانه در یک رستوران یا کافه دنج!

سحرخیزی یعنی زمان بیشتر

اگر شما صبح ها زودتر بیدار شوید مثل این می‌ماند که ساعات روز را بلند تر کرده اید پس به خیلی از کارهای شخصی مانند نظافت، مراقبه یا انجام کارهای دیگر می رسید و بابت انجام سریع کارها عصر ها آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید و می‌توانید به کارهای مورد علاقه خود مانند قدم زدن در پارک بپردازید. اوایل سحرخیزی سخت است اما یادتان باشد افراد غیر سحرخیز معمولا ۲ ساعت اولیه روز را با کارایی بسیار پایین شروع می‌کنند اما سحرخیزی این مشکل را به مرور کمرنگ تر خواهد کرد و شما از حافظه بهتر و چالاکی بیشتری در کنار توانایی حل مسئله و هوشیاری بهره می‌برید.

سحرخیزی شما را باهوش تر می‌کند

طبق تحقیقات علمی دانشمندان مشحص شده افرادی که عادت سحرخیزی دارند بیشتر از دیگران توانایی حل مسئله دارند، حل مسئله می‌تواند در زمینه تحصیلی، حل مشکلات کاری و زندگی و حتی مدیریت شخصی باشد بنابراین افرادی که صبح ها زودتر از خواب بیدار می‌شوند بیش از دیگران بر مشکلات پیش رو فائق می‌آیند.

صبح ها زودتر بلند شوید و شادتر باشید

دانشمندانی که بر خواب و سبک زندگی انسان ها متمرکز هستند انسان ها را به ۲ دسته تقسیم کرده اند چکاوک ها که سحرخیز هستند و صبح های پرانرژی در کنار سلامتی جسمی و روانی بیشتر تجربه می‌کنند و جغد ها که صبح ها دیر از خواب بیدار می‌شوند و شب ها خیلی دیر به رختخواب می‌روند و به خاطر این سبک زندگی افسردگی و استرس بیشتری در زندگی تجربه می‌کنند و این موضوع به شدت بر سلامتی آنها اثر منفی می‌گذارد. پس یادتان باشد سحرخیزی به خاطر ترشح هورمون های شادی برای شما در زندگی خوشحالی به ارمغان می‌آورند.

بازدهی بیشتر برای سحرخیز ها

محققین در جدیدترین یافته های خود، ارتباط موثری بین سحرخیزی و بازدهی افراد پیدا کردند. اما من از تجربه شخصی خود می‌گویم.معمولا افرادی که در صحبت های خود از برنامه ریزی برای اهداف بلند مدت و توانایی های خود برای انجام کارهای مختلف صحبت می کنند، افراد سحرخیزی هستند اما افرادی که برنامه ریزی خاصی ندارند و از کمبود زمان همیشه گله مند هستند، افرادی هستند که دیر به رختخواب می‌روند و دیر هم از خواب بیدار می‌شوند.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin