رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

هفت راه افزایش کاریزما

بازدید 1343

هفت راه افزایش کاریزما

ما اینجاییم تا  ۷ روش  مؤثر برای افزایش قدرت کاریزماتیک را در شما افزایش دهیم ، که مهارت برقرار کردن ارتباط بهتر با سایرین و محبوب شدن در بین آنها را به شما ارائه دهیم امیدوار لذت ببرید.

با پیدا کردن رگ خواب شروع کنید

من راه خوبی برای بهتر ارتباط برقرار کردن با مردم پیدا کرده‌ام که هر جا رفته‌ام، جواب داده است. از آدم‌ها می‌پرسم از چه چیز خوششان می‏‌آید یا چه چیزی جذبشان می کند.وقتی جوابم را بدهند، دوباره سوالم را به صورت دیگری بیان می کنم، چه نکته‌ای باعث شده تا به این چیز علاقمند شوید؟ نکته‌ی کلیدی علاقه به فلان کار چه چیزی می تواند باشد؟
من این کار را فقط از این بابت انجام نمی‌دهم که صرفا احساس خوبی را بهشان منتقل کنم، دراصل این سؤال‌ها را می‌پرسم چون می‌دانم چیزهایی وجود دارند که اگر هر فردی راجع بهشان صحبت کند، حالش بهتر از قبل می‌شود و همچنین می‏‌شود کلی چیزهای جالب هم این وسط یاد گرفت.

تعریف کردن برای دوستان

هر کسی داستانی برای تعریف کردن دارد

فرض را بر این می گیرم وارد یک مهمانی یا مراسم یا مجلس سخنرانی شده‌اید که بالای سر هر آدمی، عددی روشن شده است. این عدد نشان‌دهنده‌ی تجربه و دانش اوست.اگر ۱۰۰ نفر به این مهمانی دعوت باشند که هر کدامشان حدودا بین ۳۰ تا ۴۰ سالشان باشد،آنگاه چیزی بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال دانش و بینش بشریِ ترکیب شده در آن سالن وجود دارد.
چه خوب می شد اگر می‌‏توانستیم با تمامی این آدم‌ها صحبت کنیم و از علم و تجربیات‌شان بهره‌ ببریم.اما حیف نیست که از چنین موقعیتی برای به اشتراک‌گذاری چیزهای خوب و به دست آوردن چیزهای خوب،نادیده بگیریم؟شاید به جرئت بتوانم بگویم، چند تا از بهترین فرصت‌های عمرم را با باز کردن سر صحبت با افراد در چنین محیط‌هایی به دست آورده‌ام.
ایرادی که بیشتر مردم که دارند این است که حس می‏‌کنند اعتماد به نفس لازم برای مرتبط کردن خود با توده‌ی مردم، یا به عبارت دیگر شبکه‌سازی را ندارند، چون فکر می‏‌کنند مهارت اثرگذاری در نگاه اول را در خود پرورش نداده‌اند. حالا چه می‌شد اگر می‌توانستید خودتان را جوری عادت دهید که اگر اگر بلد بودید درجه کاریزمای‌تان را به حدی بالا بالا ببرید که تا ته مهمانی حفظش کنید؟

این ۷ مورد را بخوانید تا بدانید چطور می‌‏توان جذاب‌تر شد.

۱. گوش به زنگ باشید

اولین چیزی که موقع حرف زدن با هر کسی باید رعایت کنید این است که گوش به زنگ باشید. وقتی می‌‏گویم گوشتان به زنگ باشد، یعنی شش دنگ حواستان را جمع کنید. اگر مکالمه‌تان به صورت یک به یک می باشد، باید این احساس را به طرف مقابل منتقل که فقط شما دو نفر در این اتاق می باشید.
اگر در جمعی وجود دارید، باید حس مهم بودن را به گوینده آن جمع انتقال دهید. اگر خودتان سخن گو آن جمع می باشید که، باید حواستان را به تک تک کسانی که جلوی‌تان قرار دارند اختصاص بدهید. چشم به چشم‌شان بدوزید. شاید اولش برایتان سخت باشد ولی باید طوری به آن شخص  نگاه کنید که اگر لازم شد، قادر باشید مشخصات صورتش را برای چهره بردار .
اینجوری می‌توانید به جای اینکه روی ۲، ۳ نفر تأثیر بگذارید،موقع صحبت کردن جمعی را مبهوت خود کنید.

۲. زبر و زرنگ باشید

اگر آدم کاریزماتیکی باشید، یعنی نسبت به عموم آدم‌ها از استرس کمتری برخوردارید و موفقیت و جذابیت بیشتری دارید. حواستان باشد،وقتی می‌گویم جذاب،منظورم این نیست که از لحاظ ظاهری صورت یا بدن‌تان حاصل پیکرتراشیمجم سلزلن برتر جهان باشد. منظورم این است که انگار به خودتان رسیده‌اید. یعنی می‌دانید که موقع خندیدن چقدر دهانتان را باز کنید که جلوه‌ی خوبی از خودتان به جا بگذارید. به این می‌گویند کاریزما. به این می‌‏گویند جذبه.
خوبی‌اش این است که کاریزماتیک بودن ژنتیکی نیست و می‌توان این را به سادگی فهمید. خیلی از آدمهایی که خصوصیات رهبری را در خود دارند، کاریزماتیک هستند به این دلیل که اعتماد زیادی به خودشان دارند، از یادگیری فراری نمی کنند و عاشق الهام بخشیدن به سایرین هستند.

۳. حفظ کنید، تکرار کنید

اگر بتوانید اسم هر فردی را سریع حفظ کنید و چند بار در صحبت کردن تکرار کنید، مثل این می ماند با زیرکی تمام  و زیرپوستی ازش تعریف کرده باشید. تأثیر این کار بیشتر از این است که بخواهید حرف‌های قلمبه و سلمبه زورکی به خورد طرف بدهید.
آدم‌ها خوشحال می‌‌شوند که فرد غریبه‌ای چند بار اسم‌شان را تکرار کند، چون احساس خاص بودن بهشان دست می‌دهد.
یکی از کارهایی که من می‌‏کنم این است که اول خودم را معرفی می‌کنم. همیشه به جای اینکه خیلی منتظر بمانید تا طرف مقابل خودش را به شما معرفی کند، جلو بروید و اول خودتان را برایش معرفی کنید.
بعد که ازشان می‌خواهید خودشان را معرفی کنند، این پیام دستوری یک خطی را به مغرتان مخابره کنید: «اسمش را حفظ کن.»
این کار مغتران را مجبور می‌کند تا روی جوابی که دریافت می‌کند متمرکز شود و همینطور باعث می‌شود بخش توجه ناخودآگاه‌تان بیدار کند که خود باعث می‌شود اسم طرف مقابل را راحت‌تر و بهتر حفظ کنید و در مکالمه هایتان مورد استفاده قرار گیرد.هر وقت کسی اسمش را به شما گفت، آن اسم را یک بار جلوی آن شخص و چند بار در مغز خودتان تکرار کنید. این کار را بکنید و مطمئن باشید که جواب می گیرید.

لگو نام

۴. زبان دیگرتان را تقویت کنید

هر جا اسم جذبه و کاریزما به گوش‌تان خورد بدانید که «زبان بدن» هم پشت‌بندش ذکر می شود .ثابت شده کهش استفاده از زبان بدن میزان اعتماد به نفس آدم را به شدت بالا تقویت می کند.
زبان بدن، زبانی بین‌المللی می باشد.
مردم می‌‏توانند به صورت ناخودآگاه حرکات بدن و صورت شما را برای خودشان ترجمه کنند. اگر به خودتان اطمینان داشته باشید و حالت ایستادن‌تان این را القاء کند که از ته دل خوشحال و مثبت‌اندیش هستید،این خودش را به صورت کاریزما به بقیه به نمایش می گذارند.
چیزی که خود من از جلسات کلاس‌‏های تونی رابینز (Tony Robbins) آموختیم  این بود که اگر به حالت سوپرمنی خبردار بایستید – یعنی سیخ بایستید، چانه‌تان بالا باشد، پاهای‌تان به اندازه عرض شانه باز باشد، دست‌هایتان روی خط شلوارتان باشد و به آسمان نگاه کنید – و چند دقیقه این حالت را حفظ کنید، از نظر علمی ثابت شده است که این حالت خود به خود باعث تقویت اعتماد به نفس شما می باشد.اعتماد به نفس هم که بخش بسیار مهمی از کاریزما می باشد. آدم‌ها هم شما را به خاطر داشتن اعتماد به نفس بالا تحسین می‏‌کنند، چون خودشان همیشه با مشکل اعتماد به نفس درگیرند.
پس این را یادتان بماند: بدن از ذهن پیروی می‌کند. حرکت بدن ناخودآگاه می باشد
.این به این معنی است که دانستن اینکه «چه احساسی دارید» می‌تواند حالت صورت و زبان بدن‌تان متغیر باشد، پس بهتر است شروع کنید خودتان را با اعتماد به نفس به یک ابر قهرمان  تصور کنید.
همین حالا چند ثانیه چشم‌تان را ببندید و فکر کنید ابرانسان قوی‌جثه و بی‌باکی می باشید!از نظرتان جالب نیست حس خوبی را به شما القا نمیکند ؟ نظرتان چیست؟ این مورد را هم می‌توانید با صدور فرمان یک خطی به مغز فعال کنید. فقط باید تمرین کنید.

۵. چشم‌ها همه چیز را لو می‌دهند

 چشم ها همه چیز را لو می دهند مردم وقتی اعتماد به نفس را در شما می‌یابند که با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید. فقط ناجور خیره نشوید.
اگر اولش برایتان کمی سخت است که ارتباط چشمی خوبی برقرار کنید،سعی کنید به ناحیه بین دو چشم، همانجایی که بینی شروع می‌‏شود،خیره شوید.در این حالت اینطور به نظر می‌ آید که به جفت چشم‌های طرف مقابل نگاه می‌کنید. این کلک ریز را امتحان کنید تا معذب نباشید.

۶.چیز منفی نگویید

نکته‌ی دیگری که می‌تواند کاریزمای شما را بالا ببرد این است که از به کار بردن عبارات منفی در مکالمه خودداری کنید. سعی کنید این رفتار را در خودتان نهادینه کنید. هر روز تمرین کنید که راجع به چیزهای مختلف غُر نزنید.
سعی کنید مسیر گفتگو مثبت باشد.حتی اگر طرف گفتگوی شما حرف‌های منفی بزند، شما سعی کنید چتر مثبت‌اندیشی خودتان را روی سر او هم بگیرید. شاید هم لحظه موفق نشوید ولی سعی کنید تغییری در منفی‌نگری آن فرد ایجاد کنید،اما وقتی که شما را در ذهنش به خاطر بیاورد، یادش می‌آید که خاطره‌ی مثبتی از شما به یاد دارد.
سعی کنید مسیر گفتگو را به سمت چیزهای مثبت هدایت کنید. به این ترتیب آدم‌هایی که به این گفتگو گوش می‌سپراند، متوجه می‌شوند این شمایید که استاندارد گفتگو را تعیین می‌کنید. پس یادتان باشد: مثبت‌اندیشی و نه چیز های دیگر.

۷. از قدرت کلمات استفاده کنید

خالصانه و صمیمانه از مردم تعریف کنید.البته چندین سال طول می‌کشد تا قادر به همچین کاری بشوید. خیلی‌ها به جزئیات توجه نمی‏‌کنند و فرصت‌هایی که برای تعریف کردن از دیگران دارند را دست کم میگیرند و گاهی از دست می دهند. به همین دلیل است که اگر واقعا از کسی تعریف می کنید، این قضیه از حافظه اش حفظ نمی شود.
می‌دانم خانم‌ها در این زمینه خیلی بهتر عمل میکنند. پس تصورش را بکنید در زمانی که انتظار ندارید، آقایی از شما تعریف بکند، چه حالی بهتان دست می‏‌دهد؟ قطعا تا مدتی طولانی یادتان می‏‌ماند.
و در ضمن این یادتان باشد که موقع تعریف کردن کمی از زبان بدن و حالات صورت هم استفاده کنید و اصلا در این زمینه خساست به خرج ندهید. در این صورت تصویر بهتری می‌سازید تا اینکه بخواهید صرفا با کلمات چیزی را بیان کنید.
و اما کلام آخر: کاریزما یعنی انتقال اشتیاق به آدمهای اطراف شما.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin