رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

۶ قدم برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق

۶ قدم برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق
بازدید 1125

۶ قدم برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق

احتمالا با اولین درآمد یا حقوق با دوستان می روید بیرون دوری می زنید شام می خورید و در یک چشم به هم زدن با اینکه فرصت خوبی برای شروع پیشرفتتان بود تمامش می کنید!
برنامه ریزی مالی یک تحول بزرگ برای آینده افراد هست مخصوصا بعد دانشگاه درحالی که تاحالا درآمدی نداشته اید با اولین حقوق به خانه می روید و در سرتان می‌چرخد که بااین پول چه کنید.درآمد های اولیه شما دقیقا همان چیزی هست که برای تصمیم گیری مالی آینده به آن نیاز دارید.
در ادامه ۶ اقدام هوشمندانه برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق که به ساختن چهارچوب های ثروت ختم می شود معرفی می کنیم.

1. سهام بخرید

شما می توانید با قسمتی از حقوقتان و حتی وام های دانشجویی اقدام به خرید سهام کنید اولین نکته یادتان باشد اگر شما به دنبال وام های دانشجویی نباشید مثلما دانشگاه هم دنبال شما نمی‌آید که وام دهد و تا به خود بیایید می بینید که فارق التحصیل شدید و از این فرصت استفاده نکرده اید. بعضی وام ها زمان استراحت دارند و مثلا ۶ ماه پس از شروع بازپرداخت آغاز می گردد هرچند وام دهندگان مایل به بازپرداخت سریع هستند و شاید شما نیاز به زمان استراحت نداشته باشید اما استفاده از این فرصت مثل پس انداز کردن هست. توصیه می کنیم حتما وام های صندوق های رفاه دانشگاه ها را با وام های دانشجویی بانک ها و موسسات مالی از نظر درصد سود، تضمین ها مقایسه کنید و ببینید واجد شرایط وام های خاص مانند دانشجویان برتر و ازدواج دانشگاهتان هستید یا خیر.

2. با اولین حقوق یک برنامه برای گردش مالیتان تهیه کنید

اگر شما سالی ۱۲ میلیون تومان درآمد دارید اما کمتر از ۱ میلیون تومان در ماه به حساب شما واریز می شود مواردی مانند سهم بیمه تامین اجتماعی و مالیات قبل از اینکه حقوقتان را بگیرید کسر شده است از طرف دیگر زمان هایی هم تا به خود می‌آیید می بینید که پولتان تمام شده! گردش مالی شما مربوط به هزینه هایتان هست و تا زمانی که دخلتان بیشتر یا مساوی خرجتان هست توانایی دور بودن از بدهی را دارید.

3. بودجه بندی کنید

عصبی نشوید! بودجه فقط یک برنامه برای نحوه خرج کردن پول شماست. هیچ چیز بدتر از این نیست که ۳۰۰ هزار تومان خرج شال گردن و قاب موبایل بشود. بودجه یک راه برای جلوگیری از اتفاقات ناامید کننده هست. وقتی شما یک برنامه برای گردش مالی (قدم دوم) خود داشته باشید تنظیم بودجه کار آسانی هست.

4. یک سپرده سرمایه گذاری باز کنید

از نظر خیلی از جوان ها بازنشستگی خیلی دورتر از این حرفات که فکری برایش کنند اما از قضا جوانی بهترین موقعیت هست تا به طور موثر چاره ای مثل افتتاح حساب های سرمایه گذاری بلند مدت و یا بیمه عمر و تشکیل سرمایه نمایید این حساب ها به خاطر سود مرکب هرچه زودتر اقدام به افتتاح کنید منافع بیشتری نسیبتان می شود. و اگر آدم خوش شانسی باشید و کارفرما اسم شما را در لیست تامین اجتماعی رد کند می توانید از طریق آن خیالتان را بابت بازنشستگی راحت کنید و با حساب سرمایه گذاریتان به هدف های مالی خود نزدیک تر شوید.

5. اهداف مالی چند سال بعد را مشخص کنید

در حال حاضر حقوقتان شاید کفاف خرجتان را بدهید اما در ۵ یا ۱۰ سال آینده هم پوشش می دهد؟ دقیقا نمی خواهد خیلی در اهداف خود عمیق شوید اما از حالا فکر کردن در مورد خواسته های بزرگ کمک می کند که آنها رنگ واقعیت بگیرند. آیا ماشین می خواهید بخرید؟ ازدواج کنید؟ بچه دار شوید؟ یک سفر خارجی داشته باشید؟ با کنار گذاشتن مبلغی در ماه برای اهدافتان برنامه ریزی کنید.

6. یک برنامه خودکار پس انداز بانکی برای اهدافتان ایجاد کنید

برای پس انداز همیشه یک مشکلی هست معمولا نیاز داریم یک زوری بالای سرمان باشد وگرنه یا پس انداز نمی کنیم یا آن را خرج می کنیم برای همین می گوییم که از بیمه های عمر و حساب های سرمایه‌گذاری بلند مدت استفاده کنید اما برای هدف های کوچک مالی می توانید از برنامه های خودکار انتقال وجه بانک ها استفاده کنید کافیست وارد اینترنت بانک خود شده و در قسمت انتقال وجه گزینه انتقال وجه مستمر را انتخاب کنید حالا تاریخ ها و مبلغ مورد نظر و شماره یکی از حساب های بدون استفاده تان را وارد می کنید بهتر است تاریخ را نزدیک دریافت حقوقتان قرار دهید حالا به صورت اتوماتیک ماهانه مبلغی برای شما پس انداز می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin