رسانه اینترنتی دیدوشنو
0

عادت‌های افراد ثروتمند؛ خاص و متفاوت

عادت‌های افراد ثروتمند ; خاص و متفاوت
بازدید 1013

عادت‌های افراد ثروتمند؛ خاص و متفاوت

عادت‌های افراد ثروتمند و فوق‌ثروتمند معمولا خاص و متفاوت است. در کتاب ۲۱ روز برای رسیدن به تحول لوییز.ال.هی به این موضوع اشاره می‌شود که عادت‌ها هستند که مشخص می‌کنند ما فرد موفقی هستیم یا نه. پس تعجبی ندارد اگر این افراد موفق و فوق‌ثروتمند عادت‌های متفاوتی داشته باشند. با ما همراه باشید تا ۷ عادت آنها را بررسی کنیم:
در سال ۲۰۱۵ روانشناس معروف آمریکایی «بردلی کلونتز» طی تحقیقاتی به بررسی تفاوت‌های رفتاری افراد فوق‌ثروتمند آمریکا با افراد عادی پرداخت. اولین نکته جالب برای او این بود که آنها واقعا ۱٪ از کل جامعه را تشکیل می‌دادند. در این تحقیق، کلونتز و همکارانش ۱،۰۹۶ نفر را که در آمد سالیانه ۳۷۰،۰۰۰ دلار و بیشتر داشتند یا ارزش خالص دارایی‌هایشان از ۲/۵ میلیون دلار بیشتر بود را مورد بررسی قرار دادند.
طبق این تحقیقات افراد فوق‌ثروتمند کاملا روی زندگیشان کنترل داشته و مسئولیت کامل آن را قبول کرده‌اند. آنها انگیزه مالی بسیار بالایی دارند و این اعتقاد که پول چرک کف دست است را کاملا رد می‌کنند. در کل این تحقیقات، ۷تا از عادت‌های افراد ثروتمند که آنها را با سایر افراد متمایز کرده است را مشخص کرد:

1. آنها به دوری از ثروت فراوان اعتقاد ندارند

آنها از داشتن ثروت فراوان نمی‌ترسند و از آن دوری نمی‌کنند. آنها باور دارند که پول باعث فساد نمی‌شود و پول کم داشتن نشانه تواضع و خوب بودن شخص نیست. افراد فوق‌ثروتمند عادت دارند که پولدار باشند و خودشان را لایق داشتن ثروت زیاد می‌دانند. و تمام آنها این باور عمومی که افراد ثروتمند از مردم برای افزایش ثروتشان بهره‌بردای می‌کنند را رد می‌کنند.

2. روی زندگی‌شان کنترل بیشتری دارند

آنها مسئولیت‌پذیرتر از افراد معمولی هستند و هر اتفاق مثبت یا منفی که در زندگی رخ می‌دهد را به عهده می‌گیرند. و همین موضوع به آنها کمک می‌کند تا کمتر نگران چالش‌های زندگی باشند. آنها به توانایی‌هایشان در برابر مشکلات اعتقاد دارند و باور دارند که می‌دانند چه طور باید به هدفشان برسند. افراد فوق‌ثروتمند معتقدند که روی تمام قسمت‌های زندگی‌شان کنترل دارند.

3. آنها برای رسیدن به پول مشتاق هستند

از عادت‌های افراد ثروتمند اشتیاق بی‌انتهای آنها برای رسیدن به ثروت بیشتر است. آنها خیلی بیشتر از مردم معمولی از بدست آوردن پول خوشحال می‌شوند و برای رسیدن به اهدافشان انگیزه بیشتری از خود نشان می‌دهند.

4. آنها موفقیت افراد را با درآمدشان می‌سنجند

عادت‌های افراد موفق، به آنها آموخته است که هرچه فردی درآمد خالص سالیانه بیشتری داشته باشد نشان دهنده آن است که موفق‌تر است. افراد ثروتمند باور دارند که پول به داشتن زندگی بهتر کمک زیادی می‌کند در نتیجه وقتی پول بیشتری داشته باشی زندگی بهتر و موفق‌تری خواهی داشت. آنها معمولا دوستان خود را هم برهمین اساس انتخاب می‌کنند.

5. آنها ولخرجی نمی‌کنند

شاید با خودتان بگویید که معلوم است دیگر اگر ولخرجی می‌کردند که ثروتمند نبودند. اما باید بدانید که از عادت‌های افراد ثروتمند حساب شده خرج کردن است. آنها هر مقدار از پولشان را با برنامه خرج می‌کنند و معمولا از ریسک‌های مالی اجتناب می‌کنند. آنها معمولا سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر انجام نمی‌دهند و برخلاف مردم عادی هرگز به پولی که پس‌انداز کرده‌اند دست نمی‌زنند و در نتیجه با کمبود بودجه روبرو نمی‌شوند.

6. آنها به توانایی سرمایه‌گذاری خود باور دارند

طبق این تحقیقات مشخص شد که از عادت‌های افراد ثروتمند داشتن اعتمادبه‌نفس بالاست. آنها به توانایی‌های خودشان در سرمایه‌گذاری اعتقاد دارند و در طی تحقیقات اعلام کرده‌اند که در بین تمام سرمایه‌گذاری‌هایشان تنها یک یا دو مورد بوده که اشتباه کرده‌اند.

7. آنها برای پول ارزش قائل‌اند و هوشیارانه نسبت به آن برخورد می‌کنند

آنها معتقدند خرج کردن بیهوده پول نوعی بی‌احترامی به آن است و پول باید سرمایه‌گذاری شود. برخلاف تصور عموم آنها از اینکه به اندازه کافی پول نداشته باشند نگران هستند و دائم به دنبال رشد درآمدشان هستند. همچنین یک اعتقاد جالب در بین آنها رواج داشت که می‌گفتند صحبت در مورد پول مودبانه نیست و نباید زیاد از‌ آن صحبت کرد.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید دیدگاه و تجربیاتتان را درباره این موضوع با ما و دیگر مخاطبان دیدوشنو به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin